cd 30 stero aux yapımı

overhaulin42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cd 30 stereo aux yapımı

Merhaba arkadaşlar daha önce defalarca konusu açılmış ama malesef mono çıkış olduğu için hiç yapasım gelmemişti,2 günlük uğraş sonucu stereo ses alabılmeyi başardım;fakat cd30 lar 4 çıkışlı olduğu için ve bizimde çıkışımız 2 adet olduğu(notebook,mp3çalar vs) için bunu basit bir çoklu açma kapatma anahtarıyla hallettim yani aux sectığımızde anahtara basıyoruz 4 hoparlörde aktif oluyor(fl-fr-rl-rr),anahtarı kapattıgımızda 2 hoparlör(sadece FL-FR) aktif oluyor,seçim size kalmış;eğerki sadece önlerden streo ses yeterli dıyorsanız bu anahtarı kullanmanıza gerek yok...1 adet stereo jak girişi(anahtarlı olucak)1 adet çoklu switch ,4 adet 1uF 50v kondansatör ve ses kablosu (kayıp olmaması için kaliteli olması gerek)..Resimlerle anlatmaya çalıştım ama 5 adetten fazla yukleyemıyorum sanırım.Stereo anahtarlı jakımızın anahtar kısmına cd30 dan aldıgımız (aux)yani mute cıkısını baglıyoruz ,diğerınede yıne cd30dan aldığımız (-)ucu baglıyoruz,böylelikle mp3çaların jackını soktuktan sonra cd30 aux moduna geçiyor.Pcbden aldığımız diğer 2 kabloyu(arka çıkışlar)anahtara gırıyoruz(anahtara girmeden önce 1uF kondansatörün (+)ucuna bağlayıp (-)ucunu anahtara giriniz ve anahtara bastıgımızda bu 2 kablo(arka çıkış)asıl uçları kullandıgımız(ön çıkışlar)2 kabloya paralel biçimde bağlanıyor,yani ön sağ hop. ile arka sağ hoparlör ve ön sol ile arka sol hoparlöru bırlestırmıs oluyoruz ,ve 4 hop.dende ses alabılıyoruz,sesi bızzat denedım netbook umda çok kaliteli ve kayıpsız bir ses verdi arkadaşlar yani ben çok memnun kaldım,tek kötü tarafı şu ki cd30 dan ses ayarı yapamıyoruz ancak mp3 çalarımızdan veya laptopumuzdan ses ayarı yapabılıyoruz.saygılar.

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

Ekli dosyalar

• Görünt027.jpg
    Görünt027.jpg
    40.9 KB · Görüntüleme: 1,352
  • Görünt028.jpg
    Görünt028.jpg
    49.4 KB · Görüntüleme: 1,323
  • Görünt029.jpg
    Görünt029.jpg
    27.9 KB · Görüntüleme: 1,304
  • Görünt031.jpg
    Görünt031.jpg
    34.4 KB · Görüntüleme: 1,297
  • Görünt040.jpg
    Görünt040.jpg
    49.6 KB · Görüntüleme: 1,309
Moderatörün son düzenlenenleri:

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
güzel çalışma olmuş, tebrikler.. konuyu açana dikkat etmemiştim, ilk açtığımda avatarda yükselin çizimi görünce kullanıcı adını görmeden önce - konu da cd30 olunca vayy yüksel dedim ama yanılmışım :):) tekrar tebrikler..

OPELIM_NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel çalışma video da olsa süper olur.

overhaulin42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşkler,avatarımı değiştirdim tescillidir falan :)resimlerden anlaşılacagı gibi kırmızı daire ıcınde olan vidaları söktüğünüz zaman cd 30 un alt kısmındakı metal kasa cıkıcak(cd çaları sökmenize gerek yok) ve borda ulasabıleceksınız,basit bir cızımle ayrıntılı anlatmaya çalıştım.Yapmak isteyen arkadaslara yardımcı olabılırım msnden.

attachment.php

attachment.php

attachment.php

Ekli dosyalar

• Görünt038.jpg
    Görünt038.jpg
    34.1 KB · Görüntüleme: 1,245
  • Görünt039.jpg
    Görünt039.jpg
    34 KB · Görüntüleme: 1,238
  • şema.JPG
    şema.JPG
    76.2 KB · Görüntüleme: 1,241
Moderatörün son düzenlenenleri:

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değiştirmenize gerek yoktu hoşuma bile gitmişti tasarım tescil belgesi yok ama noter onaylı :D paylaşım için tşkler bizde düşünüoruz böyle bi uygulama ama standart aux sunulan versiyonların wiring diagramlarını halen araştırıyorum

overhaulin42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşkler vladimir tekrar koyucam resmi:)bu arada mokia kardeşime fotoları düzenlediği ıcın ayrıca tşk.

babacan1796

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.dest
Cd 30 harici ses girişi

Arkadaşlar bu combolardaki c30 kolay ce yerinden çikiyormu bu bir 2. Si harici ses girişi var mi yani mp3 falan bağlamak için. şimdiden teşekürler. Bu arada ben ankaradan araniza yeni katildim 2008 combo cty plus mavi ismim hüseyim tüm arkadaşlara selammm.

babacan1796

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.dest
cd 30 harici ses girişi

:rolleyes:büyük harfleri kullandığımdan anlamsız bir mesaj oldu o bakımdan kusura bakmayın. işin özü cd 30 lar yerinden kolay çıkıyormu? ve arka kısmında harici ses girişi var mı.

GALERİCİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tebrik ederim bence konuyu sabitleyelim