Çıkma Sandık Motor Hakkında

Lastdeath38

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
S.aleykum arkadaşlar conta yaktım aracı servise götürdüğümde usta motoru açtı ve bir çok parçanın kullanılmaz halde olduğunu söyledi o kdr kötü ki rektefiye bile olacak durumda değildi araç ve usta çıkma sandık motor takalım dedi Ankara'da ostimde buldum motor yurtdışından Almanya'dan gelme çıkma sandık motor hakkındaki görüş ve fikirleriniz nelerdir aracım 2000 model Opel Vectra 2.0 Dti turbo dizel

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
S.aleykum arkadaşlar conta yaktım aracı servise götürdüğümde usta motoru açtı ve bir çok parçanın kullanılmaz halde olduğunu söyledi o kdr kötü ki rektefiye bile olacak durumda değildi araç ve usta çıkma sandık motor takalım dedi Ankara'da ostimde buldum motor yurtdışından Almanya'dan gelme çıkma sandık motor hakkındaki görüş ve fikirleriniz nelerdir aracım 2000 model Opel Vectra 2.0 Dti turbo dizel
Motor kaç kmde içinin durumu nasıl bilginiz var mı? Ruhsata işletebilecek durumda mı?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sandık motor demek sıfır motor fabrikadan gelen motora sandık motor denir üstad çıkma sandık değil çıkma motor muamma olur ne arıza verir yapar kullanmadan bilemezsin yani kapalı kutu üstad kısmet ya garanti alican aldığın yerden yani blokta mı gitmiş nasıl o kadar kötü olmuş swapla bin abi motoru 😁 o zaman çıkma motor öncesinde rektefe görmüşmü o önemli görmüş ise gömlek yapılmış ise kısa vadede yine sorun sana yani bilemezsin ne olacağını

• Beğen
Tepkiler: smihci ve İlkerhg

Lastdeath38

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Motor kaç kmde içinin durumu nasıl bilginiz var mı? Ruhsata işletebilecek durumda mı?
Motorun kaç km yol yaptığını kimse bilemiyor malesef tek tesellimiz yurt dışındaki araçlar Türkiye'den temizdir km anlamında ruhsata gelecek olursak işletmemiz gerekmiyormuş yeni yasa düzenlemesi gelmiş

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Lastdeath38

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Sandık motor demek sıfır motor fabrikadan gelen motora sandık motor denir üstad çıkma sandık değil çıkma motor muamma olur ne arıza verir yapar kullanmadan bilemezsin yani kapalı kutu üstad kısmet ya garanti alican aldığın yerden yani blokta mı gitmiş nasıl o kadar kötü olmuş swapla bin abi motoru 😁 o zaman çıkma motor öncesinde rektefe görmüşmü o önemli görmüş ise gömlek yapılmış ise kısa vadede yine sorun sana yani bilemezsin ne olacağını
Sandık motor hakkında haklısın başkan ağızda öyle kalmış diyelim :) aldığım yerden garanti şu şekilde aldim usta çıkma motoru araca takacağız usta gerekli testleri yapacak tamam derse tamamdır olay sıkıntı varsa yada arızalı parça orjinaliyle değiştirilecek yoksa kullanmaya devam dediğin gibi şans ve kısmet malesef yurtdışından sıfır parça sipariş versek maliyet 17-18 bin TL'yi buluyor maddi anlamda çok sıkışıgım bu aralar zamansız oldu çıkma motor tavsiye etti usta yönlendirdi 6 bin TL ye hallettik dediğin gibi bilemeyiz ama sonuç olarak yine bana yaklaşık 10 bin TL ye yakın masraf oluyor ona rağmen sıkıntıya düşersem açıkçası beni çok zorlar bu durum zor durumda bırakır

• Beğen

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Çıkma motor ile 5-10 bin TL arasına olayı çözebiliyorsanız çok iyi. Geçtiğimiz yaz arkadaşım Vectra B aracına motor yaptırdığında 5-6 bin TL ödemişti diye hatırlıyorum.

• Beğen

Lastdeath38

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Çıkma motor ile 5-10 bin TL arasına olayı çözebiliyorsanız çok iyi. Geçtiğimiz yaz arkadaşım Vectra B aracına motor yaptırdığında 5-6 bin TL ödemişti diye hatırlıyorum.
İşte tek soru işareti randıman alabilir miyim birde ben bu gelen çıkma motoru ustama nasıl actirabilirim çünkü usta şuan acamiyor motoru garanti dışı kalır diye ama o kadar para verip masraf yapıp akılda soru işaretleri ile dolaşmak istemiyorum motor geldi taktık çalıştı tamam git bir şey olmaz muhabbetini sevmem sonuçta açmadan usta görmeden içini motorun ne kadar bilebilir ki gelen motor daha önce conta yakmış mi yoksa rektefiyeden mi geçmiş yoksa amatörce çikmacilardan sağdan soldaki parçalarla mi toplanmış üstün körü kısacası servise gidip aracımı teslim aldığımda soru işaretleri ile ayrılmak istemiyorum motor mekanik anlamında bunun için ne yapabilirim ne yapılabilir

• Beğen

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Motorun kaç km yol yaptığını kimse bilemiyor malesef tek tesellimiz yurt dışındaki araçlar Türkiye'den temizdir km anlamında ruhsata gelecek olursak işletmemiz gerekmiyormuş yeni yasa düzenlemesi gelmiş
Aksine daha kötü bizdeki gibi bakımlara dikkat eden az. Kapalı kutu olduğundan şansınıza kalmış bari kompresyon, üst kapak teski ejketör testi ve motor takıldıktan sonra dinamo testi yaptrım ama bütçenize bağlı bunlarda

• Beğen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Malesef adamlar yağ bakımlarını bile yapmıyorlar adam akıllı

Lastdeath38

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Aksine daha kötü bizdeki gibi bakımlara dikkat eden az. Kapalı kutu olduğundan şansınıza kalmış bari kompresyon, üst kapak teski ejketör testi ve motor takıldıktan sonra dinamo testi yaptrım ama bütçenize bağlı bunlarda
Üst kapak contasini değiştireceğiz zaten sıfır conta takacağım gelen motora değiştirirken bir takım şey gün yüzüne çıkar diye düşünüyorum