Çileden Çıkardı Astra G Motor Soğukken Vuruntu Problemi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Motor ısındıktan 1000 altında çalışır zorlamadıkça kolay kolay rölanti 1000 kere gelmez

SakocaN52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar,başka bir ustaya aracı gösterdim.ses itecek sesi imiş.bu kadar kalın bir itecek sesi olmasını beklemiyordum.ama itici de dolana kadar kalın ses çıkarırmış.yatak sesi değilmiş anladım.

şimdi usta dedi ki :

10-40 Motul orjinal yağ temin et.Bir de motor temizleyici al,motoru kurcalamadan güzelce motoru temizleyip yağ değişimi yapalım.

benim önceki castrol 10-40 idi.acaba şimdi de motul 5-30 la mı denesem ? Sıkıntı olur mu ?

yani belki yağın yoğunluğu da etki eder anlamında dedim.Israrla yağ ustası da 10-40 dedi.

düşünceleriniz neler ?

yani işin kıscası aracın 1-1.5 litre yağ ile 80-100 km kullanımı iticilere zarar verdi demek ki ya da özelliği bozulan yağ iticileri tıkadı vs..

SakocaN52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abiler Merhabalar tekrardan.Dün düz mantık birşey yaptım.Motul Motor içi temizleyici alıp,malumunuz olduğu gibi uygulattım.Sonra karteri ve süzgeci iyice temizlettim.Sonra Orjinal Motül 5-30 CleanEfe alıp koydurdum.Çalışmasında çekişinde bariz artış var,araba daha sessiz çalışıyor ve gaz tepkileri iyileşti.

Ama benim ses tam olarak gitmedi.Motor soğukken yine ses oldu.ses süresi azaldı ama şiddet aşağı yukarı aynı.

Usta işini severek yapan biri,ustaya güvenim tam.

Çekiş canavar,hararet hiç olmadı.yağlamada sıkıntı yok.Pompa sıkıntılı olsa yağ ışığı yakar.Çalıştıktan 1 saniye sonra bir lıpırtı oluyor anlık kayboluyor.Yani arızalı olaa hiç yanmaz galiba.

Ses konusunda başka fikri olan var mı acaba ?

Bu ses yazın yoktu,dün araç 9 saat park halinde kaldı,sıcak olduğu için 9-10 derece o sesten eser yoktu.Ne zaman 7-8 derece altına düşse o zaman yapıyor bariz belli.

Bende 1-2 ay geçsin bakayım diyorum.