CONTA YAPTIRDIKTAN SONRA İLK MARŞ GEÇ ALIYOR

Ahmetcan34

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
çekişten düşme gürültülü çalışma gibi şikayetlerim yok sadece geç çalışma olayını senteden yapar mı acaba 10 bine yakın para harcadım motor yapıldı şimdi diyolarki bana kapak taşlamasında pay kalmamış o yüzden yapıyor kapak değişicek tekrar çok ciddi bir masraf çıkıcak
yapar tabiki eksantrik mili sensörü okuyacağı manyetik alanı yakalayamadığı için araç marş basar ama geç alır . Arabada obd de ne arızası veriyor kam mili mi? Kaan üstadın dediği gibi o kapağa taşlama olmaz . Yapanda yaptığını bilmiyordur.

• Beğen
Tepkiler: Zafer715 ve Kaan.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Turbolu 1.4 zincirli dis kacirma ihtimali yok ariza lambasi yakar hemen sente ayari bozuksa senin dedigin kayisli araclar icin gecerli

Muhammet b.

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
yapar tabiki eksantrik mili sensörü okuyacağı manyetik alanı yakalayamadığı için araç marş basar ama geç alır . Arabada obd de ne arızası veriyor kam mili mi? Kaan üstadın dediği gibi o kapağa taşlama olmaz . Yapanda yaptığını bilmiyordur.
Araç makinaya bağlandıgında herhangi bir arıza vermiyor anlaşılan tekrar motor açılacak ve duruma göre yol alacağız benim ustadın dediği direk kapak değişecek başka bir yere baktırıp fikir alacağım ve ona göre yol alacağım. Teşekkür ederim bilgiler için

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
motor turbolu ise kapak şart değişim yapılmalı çünkü motor içi basınç artar kısa vadede tekrar eline alabilirsin kapağı

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
aracım benzinli lpg yok şimdi ustadan geldim taşlama yapılırken pay kalmamış onun için yapıyo kapak komple değişicek diyor böyle bir şey olma ihtimalı varmı
Bu ihtimlde sübbalar pistonla çakışabilir zamanlama doğru olsa bile ayrıca sıkıştırma artacağı için performans artışı olur araçta hissedersin bunu. Kapak ve blok mutlak düz granitle ölçüldü mü?

Bence senin aracında sente ayarı bozuk araç toplanırken üst kapak ve krank kilitlenmeip toplanmış olabilir.