conti sport contact 5 mi michelin primacy 3 mü ?

hakkinenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: conti sport contact 5 mi michelin primacy 3 mü ?

Continentali iki gündür karda kullanma zorunluluğum oldu. Yaz lastiklerinin kar performansı olmaz ama benden bu lastik karda tam not aldı. Kar ve buz kaplı yolda kaydırmadan 200- 250 km boyunca ilerledim.  Tırların kaydığı, çıkamadığı rampaları 3.vitesle hafif patinajlı şekilde çıktım. Araç sağa sola hiçbir şekilde kayma yapmadı. Bundan sonra  Continental'i tek geçerim.  greatt

ahmetyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakkinenk link' Alıntı:
Continentali iki gündür karda kullanma zorunluluÖ°um oldu. Yaz lastiklerinin kar performansı olmaz ama benden bu lastik karda tam not aldı. Kar ve buz kaplı yolda kaydırmadan 200- 250 km boyunca ilerledim.  Tırların kaydıÖ°ı, çıkamadıÖ°ı rampaları 3.vitesle hafif patinajlı Ö¾ekilde çıktım. Araç saÖ°a sola hiçbir Ö¾ekilde kayma yapmadı. Bundan sonra  Continental'i tek geçerim.  greatt
Bende hankook larla çıktım çıkmaz olaydım  ;D

ahmetyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakkinenk link' Alıntı:
Continentali iki gündür karda kullanma zorunluluÖ°um oldu. Yaz lastiklerinin kar performansı olmaz ama benden bu lastik karda tam not aldı. Kar ve buz kaplı yolda kaydırmadan 200- 250 km boyunca ilerledim.  Tırların kaydıÖ°ı, çıkamadıÖ°ı rampaları 3.vitesle hafif patinajlı Ö¾ekilde çıktım. Araç saÖ°a sola hiçbir Ö¾ekilde kayma yapmadı. Bundan sonra  Continental'i tek geçerim.  greatt
Continin hangi modeli ?

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakkinenk link' Alıntı:
continental  sport contact 5

Tek kelime ile muhteşem bir lastik. Aracımı satmasaydım 10,000 km sonra CSC5'e geçecektim.

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hrnaltinsoy link' Alıntı:
Conti Sport zaten adı üstünde sportif bir lastik.Yol tutuşu, viraj hakimiyeti, ıslak zemin performansı sınıfındaki diğer lastiklere göre birbiriyle yarışır derecede.

Primacy 3 orta sınıf bir lastik.Sessizlik konusunda zaten Michelin üstüne yok fakat lastik hamuru yumuşak olduğu için Türkiye yollarında maalesef çabuk deforme oluyor.

Bu karşılaştırmada ben Conti 5 i öneririm.

Görüşe katılıyorum. Michelin yol tutuş olsun sessizlik olsun 1. sınıf bir lastik ama web sitesindede belirtiği gibi 45Bin km ömür biçiyorlar tabiki normal koşullarda daha az oluyor lastik ömrü. Yani Lastik ömrü hariç güzel bir lastik. Continental de güzel bir lastik belki 2desibel daha gürültülü ve yakıt tasarrufu bakımından belki %5 fark vardır ama biraz daha uzun ömürlü.

Dört dörtlük lastik malesef yok, sessiz yapılınca kullanım ömrü azalıyor, ekonomik yapınca gürültü artıyor yol tutuş azalıyor gibi birbirine bağlı etkenler var. Bunların ortalamasında kendinize göre hangilerinin daha önemli olduğu kişiye göre değişiyor.şahsi olarak Continentali seçerdim bende.