corsa b geri vitese geçmeme sorunu!!

bikxsici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba, bundan 6 ay önce 2000 model corsa 1.5 td araba aldım. arabamdan genel olarak memnumdum ancak son üç gündür arabayı sabahları ilk çalıştırdığımda geri vitese sorunsuz geçiyor ama motor biraz ısındıktan sonra geri vitese geçiremiyorum. geçirmeye çalıştığımda garj diye sürtme sesi geliyor.. diğer viteslerde bir sorun yok.
sanayide bi ustaya sordum şanzıman inmeden bir şey diyemem dedi, yani kafadan 150 lira masraf.:( muayenede de şanzıman yağ kaçağı notu düşmüşler. acaba sorun yağ yada debriyaj ayarı ile ilgili olabilirmi?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle yağ seviyesini kontrol edin tamamlayın,olmadı debraj teli ayarı isteyebilir veya yeni debraj

bikxsici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hımm tamam teşekkürler umarım bunlarla sorun çözülür

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çözülür çözülür,araaba nekadar olsa13yaşınıda...geriye almadan önce bi 3 yapıp geriye alırsan problemsiz geçer....birde iyice durduktan sonra ;)

bikxsici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çözüm bulunur da işte fazla canımız yanmadan bi atlatabilsek, malüm sanayiye elini veren kolunu kurtaramıyor ama tabii işini hakkıyla yapan ustalar bunun dışında

bikxsici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sorunu halletik debriyaj ayarıyla ilgiliymiş bu sanayiye ilk girişimdi ve gözüm korktu. dikkatli olmak gerekiyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sorunu halletik debriyaj ayarıyla ilgiliymiş bu sanayiye ilk girişimdi ve gözüm korktu. dikkatli olmak gerekiyor
geçmiş olsun dediğim gibi ya yağı eksik idi ya debraj ayarı(telden) idi yada debraj bitik idi,en ucuz yollu tel ayarı olması sevindirdi.Senin aracında debraj hidrolik değil debraj teli ile unutma