Corsa B Termostat hakkında

yasinnkrtl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Geçen gün Corsa B aracımın termostadını değiştim, çıkan parça 85'lik vernet diye bir marka idi, gittim orjinal gm aldım o parçanın standardı 97 lik oluyormuş, şu an hava 15-17 derece civarlarında hararet 95'e çıkıyor orada kalıyor, trafikte dur-kalk'a kalırsam hararet 98'i buluyor fan devreye giriyor tekrar 95'e düşüyor, bir iki sıkıştırma yaptım 100'ü gördüm ve bu seviyelerde araçta gaz tepkimelerinde düşüşlük olduğu farkettim. Şimdi sorum şu olacak, bu havalarda hararet bu seviyedeyse yazın temmuz ağustos ayında bana sıkıntı çıkarır mı ? 85'lik termostat taksam (http://www.parcayedek.com/opel-yede...393-0900-17-dti-05-85c-vernet-verl720026.html) bana ne yararı/zararı olur bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?

sahin67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracın fanı da, 98-100 arası açıyor..Yaz aylarında bile şimdiye kadar Allaha Şükür herhangi bir sıkıntı yaratmadı, 98-100 arası fanı açmaya devam ediyor..Bir defasında yaz ayında klima açıktı, rampa yukarı bozuk yolda çıkıyordum.tabi 2.vitesi geçemiyordum çünkü yol kötü olduğu için diğer arabalarda yavaş gidiyordu..bu nedenle hararet 100'ü geçmişti bir defa..onun dışında 100'ü geçmiyor hararet...

yasinnkrtl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Demekki opellerin hepsinde durum aynı ama tehlikeli değil mi ? başka araçlarda 90 nı geçtiğinde motorları conta yakıyor az buz değil 100 derece