Corsa c 1.7dti kendi kendine gaz veriyor

yusufcnkya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamlar. Yazılımsız corsa 1.7dti aracım rölantide kendi kendine sabir devirde gaz veriyor ve arıza ışığım yanıyor. Hiçbir şekilde düzelmiyor ve aracımı kullanamıyorum. Motor rölantideki normal devrine frene basınca dönüyor. Bu sıkıntının nedeni nedir nasıl giderebilirim? Teşekkürler

Edremit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza ışığı yanıyorsa, aracı bilgisayar bağlatıp hata kodlarının okunması gerekir. Bu şekilde sorun hakkında net birşeyler söylenebilir.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Arıza kodunu söyleyin bize

yusufcnkya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Gaz pedalı arızası çıkıyor ama çoğu kişi üst beyin diyor bende bilemedim ne yapmam gerektiğini
Gaz pedalını sök yerinden temizle elektronik yerini sonra çözülmezse motor bölmesi sigorta kutusunu söküp temizle

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam öncelikle arıza kodundan yola çıkmak lazım. Ama benzer sorunlarda genelde boğaz kelebeği temizliği, map ve maf sensörü temizliği ilk etapta akla gelen şeyler.

yusufcnkya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Gaz pedalını sök yerinden temizle elektronik yerini sonra çözülmezse motor bölmesi sigorta kutusunu söküp temizle
Hocam öncelikle teşekkür ederim. temizlik için önerdiğiniz bir yöntem var mı acaba? Kimyasal vs gibi...

yusufcnkya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam öncelikle arıza kodundan yola çıkmak lazım. Ama benzer sorunlarda genelde boğaz kelebeği temizliği, map ve maf sensörü temizliği ilk etapta akla gelen şeyler.
Teşekkür ederim hocam. Adım adım temizliği uygulayacağım artık :)

qkhanz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamlar
2003 model corsamı sorunları olmasına rağmen yeni aldım. Komple boyattım. sıfırdan toplamaya başlıyorum. aynı sorundan bende mustaribim. 4 gün kontak basmassam akü boşalıyor. normal kullanımda rolanti normal ama ne zaman farları veya fanı açsam rölanti 1100 devirde kalıyor frene basarsam 1000 devire düşüyor. gaz pedalı çalışmıyor. araçta yazılım ,hibrit turbo var . bu sorun için op-com aldım ve P0482,p0571,p1125 arıza kodu alıyorum. gün içinde kaçak var mı diye kontroller yapacağım. başka öneride bulunabilir misiniz ?
Teşekkürler