Corsa C Benzin Pompası..

pehepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

geçenlerde tatildeyken aracım bir anda çalışmadı.. marş basıyor çalışacak gibi oluyordu çalışmıyordu tahmin ettiğim gibi benzin pompası bozulmuştu ve değiştirdim pompayı..

1. Serviste 3 tane marka vardı Bosh , Ssda , diğeri aklımda değil. Servisteki usta ssda'yı önerdi boshtan daha iyidir dedi ona güvendik taktırdık.. neyse yola çıktım 150-200 km sonra depoyu fulledim birde baktım benzin göstergesi sonda değil.. neyse dedim heralde depo tam dolmadı neyse 200-300 km sonra tekrar fulledim yine aynı sorun.. Acaba benzin göstergesinin sonuna kadar göstermemesinin nedeni benzin pompasının yanlış takılmasından mı kaynaklanıyor???

2. taktırdıktan 2-3 gün sonra araç yine (en son bozulmadan önceki hali gibi) biraz zor çalışmaya başladı. arıza lambası yandı 3-4 gün yanık gezdim dün bir anda söndü.. ama araç yine bazen birz zor çalışıyor. Nedir bu benzin pompasından çektiğim 5 ay önce değişmişti halbuki. bana önereceğiniz kesin bir çözüm yolu varmı acaba :S

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
benzin pompanız depo içi sanırım. Depo içi pompalarda şamandıra ve pompa birbirine yakın.. Pompa kabloları veya yakıt hortumu kapatma esnasında şamandıranın tam kalkmasını engelleyecek şekilde sıkışmış olabilir.

Eski opel tigramın depo içi benzin pompasını kendim değiştirmiştim, pompa çıkışındaki hortumumun yarık olduğunu gördüm.. benzini yeterli basınç ile basamıyordu.. Benzer sıkıntınız olabilir.

pehepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin pompanız depo içi sanırım. Depo içi pompalarda şamandıra ve pompa birbirine yakın.. Pompa kabloları veya yakıt hortumu kapatma esnasında şamandıranın tam kalkmasını engelleyecek şekilde sıkışmış olabilir.

Eski opel tigramın depo içi benzin pompasını kendim değiştirmiştim, pompa çıkışındaki hortumumun yarık olduğunu gördüm.. benzini yeterli basınç ile basamıyordu.. Benzer sıkıntınız olabilir.

Cevabınız için teşekkür ediyorum.. zaten benzin pompası değişmeden önce benzin göstergesiyle ilgili bir problem yoktu.. anlaşılan tekrar söküp takmak gerekiyor

pehepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun çözüldü arkadaşlar... Hasan beyin dediği gibi benzin pompasını değiştirirken benzin kablosunu dolamış usta. oda şamandıraya baskı yapınca göstergede haliyle eksik gösteriyordu

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun..