Corsa C Led uygulaması

MtnK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumlarda okuduklarımdan sonra bende aracımın göstergelerinde renklendirme çalışmalarına başladım. Tabi ki elektronik bilgim yok (İlgim çok :) ) El becerime güvenerekten bu olaya akşam üstü başlamaya karar verdim.

Aşama 1: Göstergeyi çıkarmak için uğraşmaya başladım.1 saat uğraştıktan sonra sonunda yerinden çıkardım.

Aşama 2: Göstergenin arkasındaki vidaları söküp sonrasında ön cam , çerçeve , kadran kağıdı , ışık yansıtıcı camı yerlerinden çıkarma işlemlerini yaptım.

Aşama 3: Işıklandırma için silikonlu ledlerden kullandım. (Beyaz ve ibreler için Mavi ) Sıcak silikonlada lehim yerlerini ve tabloya tutturma işlemlerini yaptım.

Aşama 4: Km. Ekran altı aydınlatması içinde beyaz kullandım.

ve sonrasında toplama işlemine başladım. ( Bu işlemler biraz daha hızlı oldu :bir: :rakir: )

Ekli dosyalar

• kadran 1.jpg
    kadran 1.jpg
    35.3 KB · Görüntüleme: 190
  • kadran 2.jpg
    kadran 2.jpg
    38.7 KB · Görüntüleme: 161
  • kadran 3.jpg
    kadran 3.jpg
    43.8 KB · Görüntüleme: 152
  • kadran 4.jpg
    kadran 4.jpg
    35.9 KB · Görüntüleme: 183
Son düzenleme:

MtnK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumlarda okuduklarımdan sonra bende aracımın göstergelerinde renklendirme çalışmalarına başladım. Tabi ki elektronik bilgim yok (İlgim çok :) ) El becerime güvenerekten bu olaya akşam üstü başlamaya karar verdim.

Aşama 1: Göstergeyi çıkarmak için uğraşmaya başladım.1 saat uğraştıktan sonra sonunda yerinden çıkardım.

Aşama 2: Göstergenin arkasındaki vidalar söküp sonrasında ön cam , çerçeve , kadran kağıdı , ışık yansıtıcı camı yerlerinden çıkarma işlemlerini yaptım.

Aşama 3: Işıklandırma için silikonlu ledlerden kullandım. (Beyaz ve ibreler için Mavi ) Sıcak silikonlada lehim yerlerini ve tabloya tutturma işlemlerini yaptım.

Aşama 4: Km. Ekran altı aydınlatması içinde beyaz kullandım.

ve sonrasında toplama işlemine başladım. ( Bu işlemler biraz daha hızlı oldu :bir: :rakir: )

Gösterge aşamalarından sonra havalandırma ve far düğmelerinde beyaz led montajınıda yaptım. Havalandırma yerini sökemediğim için :( :mad: :( kendimce bir buluş yaparak lede elektrik verebildim.... Aceleyle far göstergesi için resim çekmeyi unuttum. :D :maden: :D

Kapı iç açma kollarınada sonradan gaza gelerekten aracım kırmızı olduğu için kırmızı led montajlarınıda yaparakdan son aşama sökülenleri yeniden yerlerine düzgün olarak takma operasyonuna geçtim.....:bir::bir:

Bütün bu yapılan işlemlerin son hali için resimleride ekliyeceğim.......

Ekli dosyalar

• hava dügme 1.jpg
    hava dügme 1.jpg
    36.4 KB · Görüntüleme: 151
  • hava dügme 2.jpg
    hava dügme 2.jpg
    36.2 KB · Görüntüleme: 131

MtnK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet hepsi tamam denedim

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
montaj yapmadınız daha heralde dımı montajlı halı yok cunku.. calısma cok guzel olmuş bu arada işcilikte temiz gule gule sorunsuz kullanın

MtnK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gösterge aşamalarından sonra havalandırma ve far düğmelerinde beyaz led montajınıda yaptım. Havalandırma yerini sökemediğim için :( :mad: :( kendimce bir buluş yaparak lede elektrik verebildim.... Aceleyle far göstergesi için resim çekmeyi unuttum. :D :maden: :D

Kapı iç açma kollarınada sonradan gaza gelerekten aracım kırmızı olduğu için kırmızı led montajlarınıda yaparakdan son aşama sökülenleri yeniden yerlerine düzgün olarak takma operasyonuna geçtim.....:bir::bir:

Bütün bu yapılan işlemlerin son hali için resimleride ekliyeceğim.......

Son durum için resim bide net çekemediğim video :eek:zur: :mad:

http://www.youtube.com/watch?v=V3875JWO8jU

http://www.youtube.com/watch?v=wIMidK4UFVA

Ekli dosyalar

• kadran foto.jpg
    kadran foto.jpg
    25.5 KB · Görüntüleme: 102
Son düzenleme:

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hani video gözükmüyor

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapı içi led on numara olmuş :D Ellerine sağlık. Ayrıca dikkatimi çekti mazot ışığı yanıp sönüyor neden? bende yandığı zaman sürekli yanıyor hiç yanıp sönmüyor. Sıkıntı bende mi.

Gösterge ayrı mı ayrı hoşuma gitti ama yapmaya cesaret edemiyorum :D

oygur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt azaldığında yanan uyarı ışığı 2 kademelidir 1 kademede sadece yanar biraz daha kullanmaya devam ederseniz yanıp sönmeye başlayacaktır buda 2. kademesidir