Corsa C Surucu tarafindaki paspasin islanmasi.

DogukanOz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba 2006 corsa aracimda surucu koltugu tarafindaki paspas islak. İlk basta acaba yagmur yagdigi icin mi su kaciriyor diye dusunuyordum. Ama yagmurlu havalarda genellikle kaloriferi actigim icin sebebi tam cozememistim. Deneme amacli 2-3 gun yagmurlu havada binmedim araca paspaslar kuruydu. Ben ne zaman kaloriferi acarsam su geliyordu paspaslara. Ben yanlislikla her seferinde kaloriferi actigimda klima tusunada basiyormusum. Dun araci sanayiye goturdum 2-3 ustaya gosterdim. Cogu kalorifer peteginden kaynaklandigini soyledi. Ama petegi 1 yil once degistirdim ve 1 aya kadar hic bir sorun olmamisti. Birde petekten kaynaklansa kullanmasam bile bir sizinti olusturmaz mi? İnternette bir kac video izledim konuyla alakali genellikle silecek tarafinin alt tarafindan su siziyordur dediler ama yagmurla havalarda kaloriferi acmazsam sikinti olmuyor. Ayni zamanda aracimda su eksiltme sorunuda var.
Neler yapabilirim yarin ustaya gostericem tekrardan ama genellikle ustalar petege yoneliyor direk baska bir boru vs patlamis olamaz mi?

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhtemelen vana bozulmuştur değişmesi gerek yada bağlantılardan sızıyordur açmadan bilmek inkansizdir.

myyy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
%99 kalorifer radyatöründen sızdırıyor suyu, giriş çıkış bağlantı kısmından yada vanadan kaçırıyor. çünkü bağlantı girişleri şoför tarafında kalıyor. yan taraftaki plastiği sökerseniz durumu anlarsınız. araba çalışmazken kaçırmayabilir çünkü devridaim pompası aktif değil basıncın etkisiyle kaçırıyordur.

DogukanOz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
%99 kalorifer radyatöründen sızdırıyor suyu, giriş çıkış bağlantı kısmından yada vanadan kaçırıyor. çünkü bağlantı girişleri şoför tarafında kalıyor. yan taraftaki plastiği sökerseniz durumu anlarsınız. araba çalışmazken kaçırmayabilir çünkü devridaim pompası aktif değil basıncın etkisiyle kaçırıyordur.

Hocam araba calisirken kacirmiyor. Sadece kaloriferi actigimda kaciriyor.

DogukanOz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam birde bugun inceledim debriyajin hemen soluna dusuyor orasi islakti diger fren, gaz pedalinin oralar kuruydu.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
westınghouse un altındaki contadan alıyor genellikle

DogukanOz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün sanayiye götürdüm. Opel Corsa c lerde 2 tane tahliye borusu oluyormuş ( klima ve kalorifer için !? ) Ustam öyle dedi ama bilemedim benim bildiğim yolcu tarafında 1 tane vardır. Her neyse ustam aracın altına girdi contayı değiştirdi falan filan hallettim düzelttim dedi. Aracımda aşırı bir motor suyu kaçağı vardı 2 haftada 2 litre civarında. Ustanın yanından çıktım bir tane motor suyu tıkayıcı aldım onu döktüm. Bugün kontrol ettim motor suyunda hiç eksilme yoktu. Ama paspaslar hala ıslak. 2 günde kurumasını beklemiyorum havalar soguk zaten de sanki daha çok ıslanmış gibi geldi. 2-3 gün daha takip edip sonucu yazarım.