Corsa D 1.3 75 HP Remap Uygulaması

sinannncannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar remap uygulamasını aracın garantisi bittikten sonra uygulamayı düşünüyordum ama elime para geçince bir anlık kararla yaptırıverdim.

İşlemi biraz geç saatlerde tamamlayabildiğimizden dynoya yetişemedik ama yarın bir aksilik çıkmaz ise Dyno sonuçlarını burada paylaşacağım.
İşlem Bursa ecufast te yapıldı işlem ücreti 550 tl.

Özellikle 1. ve 2. viteslerde turbonun patladığı noktalarda bariz bir güç artışı hissediyorum.
3. ve 4. vites hızlanmalarında ise yine farklılık var.
Tek tatmin olmadığım nokta aracın düşük devirlerinde yani turbonun aktif olmadığı durumlarda pek bir verim artışı gözlemedim. Misal rampada kalkmaya çalışırken tepkiler önceki gibi geldi bana.

İşlem çok taze olduğundan çok detaylı bilgi veremiyorum ama dyno dan sonra ort yakıt tüketimi, bilgisayardaki ort. yakıt ile gerçek ort yakıt arasında fark olup olmadığını, nelere faydası olup olmadığını daha detaylı olarak burayı editlemek vasıtası ile sizlerle paylaşacağım.

Gözlemlediğim 2 şey:
1- Chip takıldıktan sonra ilk kontak açmada alt alta F F yazdı ekranda bir daha olmadı.
2-Abs ışığının sönmesi daha uzun sürüyor.

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun,

aynı arçatan bende de vardı. Gerçekten çok hnatal bir araç. 90 lık almadığıma çok pişman olmuştum.

Remap işi şart diyordum kullanırken fakat aracı satmıştım yaptırmadan.

Rampadaki bayılma konusu çok ciddi problem haklısınız. Umarım bu şekilde sizi tatmin eder.

İyi günler.

sinannncannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu başlık altında yazdığım ilk mesajı editleme seçeneğini bulamadım, tebiri caizse biraz forum özürlüyüm, cevap vererek dyno verilerini paylaşıyorum.
Aracı bugün soktuk dyno ya.
EcuFast dynonun bursadaki nadir gerçekçi iyi dyno lardan olduğunu söyledi ne kadar doğru bilemiyorum bosch marka 4 çeker bir dyno idi.

Aldığımız veri 73.7 Kw oldu. Yani 1.34 ile çarpınca 98.75 küsür Hp. Ben bunu sapmalarıda varsayarak düz 95 kabul ediyorum. Yalnız tork ölçmüyormuş alet. Onuda yalnızca tahmin edebiliyiroz. Büyük ihtimalle 210 220 arası birşey olmuştur dendi mantıklıda geldi açıkcası. Birkaç resim ve bir video atacağım yalnız videoyu yeni yükledim direk görüntülenebiliyormu bilmiyorum..

Wnoy0Y.jpg

Beyin işlem esnasında. (Okuma yapmadan öncesi)

3Dg37A.jpg

Dyno Sonrası Veriler

pg2a00.jpg

Bahsettiğim ilk beyin takıldığında yol bilgisayarının yazısı, dynodaykende çıktı bu yazı sanırım ön lastiğin dönüp arkanın dönmemesiyle alakalıymış Abs ile ilgili yani öyle tahmin ettiler.

NqGdpO.jpg

Ve bir kaç foto

RYG401.jpg

YBVaD6.jpg

Arkadaşlar Yakıt konusunda daha detaylı bilgiler vermeyi düşünüyorum ama şuanki hevesle sürekli gazladığımdan yakıt remapten sonra ort 7.5 :D. Uzun yol ve şehir içi testlerini yapacağım. Sağlıcakla..

Video: https://www.youtube.com/watch?v=87BiqjNdJew&feature=youtu.be

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Keşke yazılımdan önce de aynı yerde dyno'ya girseydiniz.. Her dyno farklı ölçüyor çünkü..

sinannncannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, ufak bir soru danışmak için tekrardan cevap yazma gereği duyuyorum.
Öncelikle şehir içi tüketim hala 7 civarlarında biraz basarak kullandığım için sanırım :D.
Yarın bursa istanbul yapacağım herzaman ki kullanış tarzım ile o zaman daha sağlıklı bir değer sunacağım size. Depoyuda fulleyerek yol bilgisayarında sapma olup olmadığınıda ölçeceğim.

Bir sorum var, araç yazılımsızken dikkat etmemiş olabilirim ama son 2 3 gündür camlar açık 1. ve 2. viteslerde gazlarken turbo dolarken çok hafif bir ıslık sesine benzer bir ses duyuyorum.
Bu ses normalmidir acaba ? dediğim gibi yazlımdan önce dikkat etmemiştim ama 23.000 km dir farkederdim heralde. Zarar veriyor olmayalım turboyada.. Genelde dikkat ediyorum çalıştırma ve stop etme sürelerine hani bekletiyorum yani..

gorkemkrc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o bahsettiğin sesin aynısı bendede var merak etme doğal sesi sen yeni fark etmişsin ;)

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yazılımla birlikte turbonun basıcıda yükseliyor.dikkati bas