Corsa D 1.3 cdti 90 Hp Triger,Egr,V Kayışı,Yağ,Ön Disk, Ön Balt. Arka Balt. Değişimi

kadir366

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,

Corsa D 1.3 cdti (Z13DTH) 90 hp 2008 model aracımın;

Triger (zincirli)

V kayışı

Egr Valfi

Motor yağı

Ön diskleri (Büyük Tip)

Ön balataları (büyük Tip)

Arka balataları (büyük tip)

Değiştirme kararı aldım.

Aracım 150 bin km ve bu parçaların değişme zamanının geldiğini düşünerek, uyumlu parçaları aldım.

Bulunduğum şehirde bir usta ile anlaşarak 400 TL işçilik ücreti karşılığında 16.06.2017 de kısmetse yaptıracağım.

Buraya aldığım parça kodları ücretlerini paylaşarak fikir olması açısından yazmayı düşündüm.

Sanırım bu boyutta bir bakım detaylı yazılmamış olabilir.

Öncelikle neden bu parçaları değiştirme gereksinimi hissettiğimi yazabilirim;

Egr valfi; Bu zıkkım parça :dil: 1 yıl önce ışık yaktı ve temizlettim. Daha sonra tekrar yakınca sinirlendim :rakir:

Triger ve V kayışı; bu parçada araç 150 bin km gelmesi sonucu ne olur ne olmaz değiştireyim dedim.

Disk balatalar; bunlarında zamanı gelmişti :)

Gelelim parça tercihlerine; 05.06.2017 tarihinde aldım detaylarda aşağıda ki gibi

Opel Corsa D 1.3 Dizel Zincir Seti GM = 183,52 TL

Opel Corsa D 1.3 Dizel V Kayışı GM =73,14 TL

Opel Corsa D 1.3 ( Z13DTH ) Dizel Egr Valfi SUPSAN =215 TL (100 bin km veya 2 yıl garanti)

Opel Corsa D 1.3 Dizel Ön Fren Balatası Dizel (Büyük Tip) Delphi =95 TL

Opel Corsa D 1.3 Dizel Ön Fren Diski (Büyük Tip) Delphi=180 TL

Opel Corsa D 1.3 Dizel Arka Balatan (Büyük Tip) Valeo =90 TL

Motor Yağı 5-40 Motul 4 LT (shell motor temizleyici hediye) =129,90 TL

Motul yağ ile ilgili bir çok araştırma sonucunda karar verdim. Daha önce castrol kullanıyordum birde motulu deneyeceğim.

Piyasada ciddi sahte sürümü varmış onunda orijinalini bulup aldım. Almak isteyenler mutlaka araçtırmalı

Reklam politikasını bilmediğim için aldığım yeri yazmadım. Zaten kısa bir araştırma ile bulması zor değil.

Değişim esnasında fotoğrafları çekip tekrar yükleyeceğim.

Son düzenleme: