Corsa D Lastik Ebatı ACİL Yardım!!!

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Lastikleriniz hayirli olsun, gule gule kullanin..

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olcay naber nerelerdesin ben arabayı verdim senden çok giriyorum foruma :D
Aslında şu genelgenin çıktısını arabada bulundursan da ceza yazamazlardı ama kafan rahat etsin bakalım güle güle kullan ;)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olcay naber nerelerdesin ben arabayı verdim senden çok giriyorum foruma :D
Aslında şu genelgenin çıktısını arabada bulundursan da ceza yazamazlardı ama kafan rahat etsin bakalım güle güle kullan ;)

sorma Cagri ya valla okul falan bayagi hareketli geciyor gunlerim , araba ile temizlik disinda ilgilenemedigimden foruma girmek pek aklima gelmiyor acikcasi :\

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 02:01 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 01:59 ----------

Lastikleriniz hayirli olsun, gule gule kullanin..

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

tesekkur ederim.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 02:08 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 02:01 ----------

195/55r16 dort mevsim lastikten , 205/55r16 kislik lastige geciste beklenenin aksine, direksiyona bariz bir yumusama gozlemledim.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
205/55/16 4 tane yazlık lastik taktık dayımın corsaya en ufak sürtme yok. yol tutuşu manyak arttı :D

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet biliyorum. Uygulama binek otolar için geçen sene başladı zaten bu sene de devam ediyor...

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet biliyorum. Uygulama binek otolar için geçen sene başladı zaten bu sene de devam ediyor...

Bir karışıklık oldu sanırım. Uygulama binek otolar için zorunlu değil. Sadece şehirler arası yolcu ve yük taşıyan ticari araçlar için kış lastiği zorunlu. Bunun haricinde özellikle binek otolar için zorunlu değil.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onceden oyleydi ancak gecen sene yukaridaki linkte yazan iller icin binek otolara da zorunluluk geldi diye biliyorum ve denetimlerde binek oto lastiklerinede bakılıyor diye biliyorum... zaten zorunlu olmasa bile birçok ilde kışın yaz lastikleri ile dolaşmak pek mümkün ve sağlıklı olmuyor...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ilk sayfada verdıgım linkte otomobil için zorunlu olduğu yazıyor. Zaten tartışmaya gerek yok Isparta'da polisler otomobillere de kıs lastıgı bulunmayana ceza yazıyorlar , bizzat benı durdurup kıs lastıgı kontrolü yaptılar. Yani basımda geldi.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ticarilerde zorunlu sadece.
ancak valilik kararıyla bineklerede zorunluluk getirilebiliyor.
yoksa herhangi bir zorunluluğu yok. kesin net bilgi ;)