CORSA D Tavan Solması

Evo1912

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

Bu corsaların tavan renklerinin solması kronik bir sorun sanırım,nerede 3-4 yılı geçmiş bir corsa görsem, tavanlarında solmalar fark ediyorum, aynısını benim aracımında başına geldi, bu solmanın ilerlememesi için ne yapabiliriz? pasta cila yeterli olur mu ya da başka önerisi olan varsa bekliyorum.

https://hizliresim.com/EDb5o9

Evo1912

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskiden forumda anında cevap yazan olurdu, artık kimse konuyu görmüyor bile

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz tenha buralar bu ara. solma siyah arabalarda daha çok oluyor gördüğüm kadarıyla. işin ehli pasta cila yapacak birine danışmak lazım. ama bildiğim kadarıyla boya harici yapılan işlemler süreci az da olsa yavaşlatır tamamen yok etmez...
birde aracın yaşı,yıkamada kullanılan cilalı denen ama içinde kostik olan şampuan yada köpükleri düşünürsek durum biraz normal...

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
güneşin tam altında benzincilerdeki saçmasapan köpükle arabalar yıkandığı sürece tavanda vernik yanıkları solmalar kaçınılmazdır.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
vernik yanığı ilerledi ise boyadan başkası kurtarmaz. cila ve türevi uygulamalar süreci geciktirir.

berkerdogan66

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Benim araç gri renk benzer sorundan dolayı seramik kaplama faydalı olur tavsiyesi üzerine seramik kaplama yaptırdım ancak bu işin yeniden boyatmak dışında düzelemeyeceğini tecrübe ederek öğrenmiş oldum. Benzer sıkıntı ön kaputta vardı taş vuruğundan dolayı kısmi boya vardı zaten en sonunda cesaretimi toplayıp ön kaputu tamamen boyattım içim rahatladı araba ilk günkü gibi oldu. Bu boya işine çok kafa takıyoruz millet olarak içimize sinmeden soluk soluk araçlara binip duruyoruz hiç gerek yokmuş bu kadar kasmaya :) .