Corsa Direksiyon Sertleşmesi

ikocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,
Aranıza yeni katıldım. 3 hafta önce Corsa'nın 1.4 otomatik enjoy yeni modelini aldım. 3 haftada tam 4 kere direksiyonda iki elle çevirsem bile dönmeyecek derecede sertleşme sorunu yaşadım. Bu sorunu genelde park ederken, park yerinden çıkmaya çalışırken gibi küçük hamleler yaptığım sürede yaşadım. Dün akşam park etmeye çalışırken araba yolun ortasında kaldı. Direksiyonu tam sağ yaptıktan sonra toplayamadım, bütün gücümle çevirmeye çalışmama rağmen direksiyon dönmedi. Arabayı kapatıp, çalıştırıp denedim bir kaç kere ama yine düzelmedi. Ayrıca ekran dereceyi -7, -10 gibi sıcaklıklarda gösteriyor, 10-15 dk sonra düzeliyor. Bu direksiyon kitlenmesi normal midir, park etmeye çalışırken çok fazla fren gaz basıldığı için otomatik olarak böyle bir kitlenmeye mi giriyor? Yarın akşam tatile gideceğimiz için arabayı servise vermek istemiyorum ama bu şekilde yola çıkmak ne derece güvenilir olur? Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmış olan var mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :(

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,
Aranıza yeni katıldım. 3 hafta önce Corsa'nın 1.4 otomatik enjoy yeni modelini aldım. 3 haftada tam 4 kere direksiyonda iki elle çevirsem bile dönmeyecek derecede sertleşme sorunu yaşadım. Bu sorunu genelde park ederken, park yerinden çıkmaya çalışırken gibi küçük hamleler yaptığım sürede yaşadım. Dün akşam park etmeye çalışırken araba yolun ortasında kaldı. Direksiyonu tam sağ yaptıktan sonra toplayamadım, bütün gücümle çevirmeye çalışmama rağmen direksiyon dönmedi. Arabayı kapatıp, çalıştırıp denedim bir kaç kere ama yine düzelmedi. Ayrıca ekran dereceyi -7, -10 gibi sıcaklıklarda gösteriyor, 10-15 dk sonra düzeliyor. Bu direksiyon kitlenmesi normal midir, park etmeye çalışırken çok fazla fren gaz basıldığı için otomatik olarak böyle bir kitlenmeye mi giriyor? Yarın akşam tatile gideceğimiz için arabayı servise vermek istemiyorum ama bu şekilde yola çıkmak ne derece güvenilir olur? Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmış olan var mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :(

Corsa D lerde EPS denilen bir sistem kullanılıyor. Hem çok güzel hemde sıkıntı olduğunda baş belası bir sistem. Sorununuz direksiyon pompası yada tork sensörü mü ne öyle bir şey kaynaklı olabilir. Açıkçası çok detayını bilmiyorum.

0 (212) 671 21 65 bu numarayı arayıp bir danışın. Telefonla tahmini fiyat veriyorlar mı bilmiyorum ama EPS direksiyon tamiri sonrasında 2 yıla yakın garanti veriyorlar. Yetkili servisten daha ekonomik olacağını tahmin ediyorum.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
eps arızası gibi görünüyor
aldığınız yere gidin serviste kontrol etsinler
o şekilde bayram tatiline çıkmak pek güvenli olmaz

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eps arızası gibi görünüyor
aldığınız yere gidin serviste kontrol etsinler
o şekilde bayram tatiline çıkmak pek güvenli olmaz

Ben o yeni kısmına hiç dikkat etmemişim. Araç garantili yani. Direk servise araba. Uzun süre kalması gerekiyorsa ikame araç isteyin. Olmadı cingar çıkarın bu kadar kısa sürede bozulur mu diye ;)