Corsa ilk çalıştırmada gelen ses

stslant

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Selamlar,
Bundan 3 hafta önce yolculuk sırasında arabanın devirdaim kayışından ses duyunca sağ a çektim ve baktım motor da su bitmiş pompa dağılmış. Az daha hararet yapıyordu motor zor kurtardım. OBD ile bağlandım sıcaklık da normaldi. Çekici çağırıp Afyon sandıklıda devirdaim pompasını değiştirdik. Ankara’ya geldiğimde sabahları arabayı çalıştırdığım da hem ciiik ciiiik ciiiik hemde tıkırdı şeklinde sesler duyuyorum ve maksimum 30 sn sürüyor belki de 20 sn. Arabanın performansında en ufak bir kayıp yok . Zaten hemen ses kesiliyor . Bunun akabinde özel bir servis e gittim kayış değişti alternator kafası değişti ancak sorun hala geçmedi. Usta en son şanzıman deyince aldım arabayı şuan için yaptırmadım. Daha önce tecrübe etmiş arkadaşlar var mı aramızda sorun ne olabilir ? Şanzıman diye düşünmüyorum çünkü devirdaim pompası değiştikten sonra yapmaya başladı.
Araç şuan 157000 binde . Triger zinciri 136000 de değişti. Genel Bakımlarını da 150000 de yaptırdım. Eve geçince video da yükleyeceğim. Ankara da Opel servisi önerileriniz varsa çok sevinirim
Video : https://streamable.com/cdl2y6
Kayış değişti ondan sonra bu tırtık sesleri başladı belki de denk geldi bilmiyorum .

Video 2 https://streamable.com/6c94kr

Teşekkürler

Son düzenleme:

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İtici sesleri olabilir
Selamlar,
Bundan 3 hafta önce yolculuk sırasında arabanın devirdaim kayışından ses duyunca sağ a çektim ve baktım motor da su bitmiş pompa dağılmış. Az daha hararet yapıyordu motor zor kurtardım. OBD ile bağlandım sıcaklık da normaldi. Çekici çağırıp Afyon sandıklıda devirdaim pompasını değiştirdik. Ankara’ya geldiğimde sabahları arabayı çalıştırdığım da hem ciiik ciiiik ciiiik hemde tıkırdı şeklinde sesler duyuyorum ve maksimum 30 sn sürüyor belki de 20 sn. Arabanın performansında en ufak bir kayıp yok . Zaten hemen ses kesiliyor . Bunun akabinde özel bir servis e gittim kayış değişti alternator kafası değişti ancak sorun hala geçmedi. Usta en son şanzıman deyince aldım arabayı şuan için yaptırmadım. Daha önce tecrübe etmiş arkadaşlar var mı aramızda sorun ne olabilir ? Şanzıman diye düşünmüyorum çünkü devirdaim pompası değiştikten sonra yapmaya başladı.
Araç şuan 157000 binde . Triger zinciri 136000 de değişti. Genel Bakımlarını da 150000 de yaptırdım. Eve geçince video da yükleyeceğim. Ankara da Opel servisi önerileriniz varsa çok sevinirim

Teşekkürler

stslant

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bir yorumu olan var mı arkadaşlar

stslant

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Devirdaim olarak bu ürün takılmıştı yolda kaldığımda bundan dolayı olabilir mi ???

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Manuel şanzımanlar kolay kolay sorun çıkarmaz. Şanzımanla bir ilgisi olacağını sanmıyorum. Resimdeki devirdaim pompası yan sanayi sanırım. Sorun çıkarma ihtimali var. Konuyla ilgili bir tecrübem yok fakat forumdaki arkadaşların paylaşımlarından hatırladığım kadarıyla devirdaim, triger vb motor sağlığı ile ilgili önem arz eden parçalarda orjinal yedek parça kullanımı öneriliyor.

stslant

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Valla yoruldum artık hocam . Çözemiyorlar en son şu Çin malını çıkarttırıp gm taktıracağım . Umarım sorunum çözülür. Ayrıca ilk çalıştırdığımda bu ses kesildiğinde hemen klimayı soğukta açıyorum ses tekrar başlayıp susuyor . Yani kesinlikle şanzıman değil . Kesinlikle devirdaim veya ona bağlı enstrümanlardan kaynaklı . Umarım sorun çözülür . Başka bir fikri olanlar da yorum yaparsa çok sevinirim.

Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

stslant

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Orijinalle değiştirdim devirdaimi ses hala gitmedi.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Şanzıman aracın o tarafında değil vkayışı ölçüsü orjinalle bire bir ayı mı değişti 5 birim küçük yada büyük takıncada ses yapabiliyor birde v kayışı gergisini değiştirdiniz mi?

Ses klima açıkken mi oluyor kapalıyken mi kısmı tam anlayamadım

Arenn

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Çözdünüz mü sorunu aynısı bende de var zincir pompa gergi bilyası şarj dinamo kasnağı v kayışı herşey değişti ses gitmedi