Cyclone İle Yaşadığım ve Çözemediğim Problemler....

thedeparted

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
֖ncelikle herkese iyi forumlar dilerim. Ben Afyon'dan Mehmet ve 2013 Model Citroen C-Elysee aracımda Cyclone multimedya sistemine sahibim.

Daha önce sorunlar ile ilgili Cyclone ile iletişime geçtim ve madde madde sorunları belirttim. Madde madde gelen cevaplarda bu sorunlara çözüm olmadığını ve aletin yapısında olduğu cevaplarını aldım.

EKLEME: Aracımda daha önce sisteme 2 USB ve 1 Hafıza kartı takılı idi. şimdi ise sadece 32 GB Class 10 hafıza kartı bağladım ve 2 sorunum çözüldü.

Gelgelelim sorunlarıma;

1.[և֖Z֜LD֜] En büyük sorunum; bazen sistem açıkken direksiyon kumandaları çalışmıyor ve bu tuşların çalışmadığı zamanlarda cihazın yanlarında bulunan "power", "ses açma-kısma", "menu", "nav" gibi tuşların ışığı da yanmıyor ve yol bilgisayarı verileri de ekrana gelmiyor. Bu bazen 5 dk sonra düzelebildiği gibi bazen 1 -2 gün bile sürebiliyor. İlginçtir ki bu sorunu havalar ısındığı zaman yapıyor. 2 kış hiç yapmadı bu sorunu, geçen yaz yine sıklıkla başıma gelen bu olay, bu yıl havaların ısınması ile tekrar gün yüzüne çıktı.

2. Kapı açık uyarıları kapı kapansa da ekranda bir 4-5 saniye kalıyor. Bu çok sıkıntılı bir durum, zira yolcu kapıyı tam kapatabildi mi kapatamadı mı acaba? gibi bir şüphe ile 4-5 saniye hareket etmememi sağlıyor.  (Cyclone'un cevabı, "CAN MODULLU ARAևLARDA CANBUS CEVABI 4 - 5 SSANIYE ARASINDA VERMEKTEDIR." oldu. Ancak şu videoda arkadaş kapıyı kapattığı anda uyarı ekrandan siliniyor; https://www.youtube.com/watch?v=M5YE0lqRhmQ )

3.[և֖Z֜LD֜] Yine başka bir büyük sorun mp3 oynatmada karşıma çıkıyor. mp3 dinlerken kontağı kapattıysam, daha sonra aracı çalıştırdığımda mp3 çalar otomatik açılmasına rağmen en son kaldığım şarkıdan başlamıyor da listenin ilk şarkısından başlamaya çalışıyor. Hatta listeden ilk şarkıya geliyor ama bir türlü şarkı çalmaya başlayamıyor. şarkıyı bir iki defa değiştirdiğimde ya da mp3 çalar programını kapatıp tekrar açtığımda düzeliyor.  (Cyclone'un cevabı, "SIKIşTIRMALI KAYITLARDA FLASH BELLEK UZERINDEN MUZIKLER BASTAN BAşLAMAKTADIR. WINDOWS TABANLI CIHAZLARDA SIKIşTIRMALI KAYITLARDA MEMORY HAZIFASI BULUNMAMATIR" oldu)

4. Aracımın "Buzlanma tehlikesi", "motor arızası" gibi uyarılar İngilizce çıkıyor karşıma. (Cyclone'un cevabı; "ARAևTAN GELEN BILGI OLDUGU ICIN ARAև DILINI TURKևE YAPARSANIZ SORUNDEUZELECEKTIR." oldu ancak aracımın dili zaten Türkçe idi)

5. Bluetooth ile bağlandığımda telefon rehberimdeki Türkçe karakterler boş karakter ya da kare olarak görünüyor. (Cyclone'un cevabı; "MANUEL REHBER KAYDI YAPARSINIZ ISTEDIGINIZ SONUCU ULAşIRSINIZ" oldu ancak cihazın menüsünde öyle bir seçenek yok)

Kısacası Cyclone geçiştirici ve çözüm sunmayan bir yaklaşımda bulundu. Bulunduğum ilde servisi olmadığı için de götüremedim de.

Citroen forumlarında bu konu ile ilgili bilgili ve tecrübeli arkadaşlar bulamadım ve internette araştırma yaparken bu forumdaki bilgili arkadaşlara rastladım.
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Cyclone İle Yaşadığım ve Çözemediğim Problemler....

Aracınıza uyumu nasıl bilemiyoruz teknik detaylarını ama Cyclone cihazı gerçekten sorunsuz bir cihazdır. Kullanıcısı da çok olduğu için geliştirmeye ve yazılımı değiştirmeye uygun bir sisteme sahiptir. Bana göre sizin sorunlarınızın net olarak birkaç hatalı durumu var birisi cihaz montajında sıkıntı olabilir ikinci olarak da cihazınızın yazılımında yada kablolarında bir sorun olması muhtemel.

1-Havalar ile alakalı değildir ama kablolarda temassızlık hatalı montaj yada sorunlu cihaz olması muhtemel
2-Cyclone de çoğu kişinin sorunu şarkıyı mp3 ü kaldığı yerden devam ettirmemesi bu bizlerdede mevcut ama sorun olarak görmeyin cihazın yazılımı bu şekilde eğer bir ayarı varsa diğer arkadaşlarımız yazacaktır ben sorun etmediğim için hiç kaldığı yerden devam etme işini araştırmadım.Sıkıştırma falan gibi konular tamamen hikaye.
3-İşte tamda burada sorununuzun cevabı mevcut araçtan gelen bilgiler ile Cyclone cihazın uyuşmaması aracınıza tam olarak uyumlu olmadığı anlamına geliyor Citröen forumundan Cyclone kullanan birisi ile irtibata geçip durum ondada aynımı bir teyit edin eğer o kişide bu anlattıklarınız yoksa yazılımsal yada donanımsal bir sorun olduğu netleşir.
4-Cihazın telefon rehberine bende bazen ulaşıyorum bazen ulaşamıyorum manuel kayıt yapılsa da belirli bir zaman sonra araç enerjiyi kestiği için bu ayarlar önbellekten siliniyor sonuçta xp sistemine sahip bir cihaz elinizdeki android mi bilemiyorum ama önbelleğe enerji belirli bir süre gitmedikten sonra cihaz ayarları ve kayıtlar silinebilir.

Son olarak bir detay söyleyim inşallah sorununuz tamamen bununla alakalıdır birkaç kişi bunu yaptıktan sonra sorununu çözmüştü.
Öncelikle günümüz şartlarında artık şarkılarda dahi zararlı dosya yada format olması muhtemel hiçbirimizde gidip her sanatçının şarkısını türküsünü para verip CD olarak almıyoruz internetten eşten dosttan alıyoruz indiriyoruz.

Cihazınıza USB takmadan önce mutlaka bir taramadan geçirin ve şu an kullandığınız USB yi değiştirin öyle deneyin bazı flash lar sorun teşkil ediyor multmedya da başka usb ile denemenizi tavsiye ederim Yalnız eski usb den yeni usb ye kopyalama taşıma yapmayın tek tek bilgisayarınızdan verileri yeni usb ye atın.

Eğer hala aynı devam ediyorsa sorun birde flash bellekleri FAT32 ve NTFS olarak biçimlendirerek tekrar deneyin cihazınızın hangi formatta sağlıklı çalıştığını anlamak adına.

Bunların hiçbiri probleminizi geçirmediyse eğer ya montaj hatası ya kabloların sorunlu ve başka yere takılması yada yazılımsal bir problem vardır.

Gelişmeleri buraya yazarsanız bizleride bilgilendirmiş olursunuz yazdıklarımı mutlaka deneyin

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dediklerimi uygulamadan önce flash takmadan mutlaka cihazınızı resetleyin bir küçük reset tuşu vardır önce reset atıp sonrasında başka usb den Mp3 dinlemeye çalışın

reset atmadan diğer yeni flash ı takmayın eğer multimedya cihazınıza virüs bulaştıysa bu yeni usb nize de bulaşır
Belkide reset attığınızda tüm sorunlar kalkmış da olabilir

thedeparted

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlginiz için ve özellikle uzun uzun cevap verdiğiniz için çok teşekkürler. Reset atmak ve flash disk ile ilgili önerilerinizi deneyeceğim.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sonucu bildirirseniz seviniriz kolay gelsin :)

thedeparted

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe J link' Alıntı:
Sonucu bildirirseniz seviniriz kolay gelsin :)

Selamlar söylediklerinizi farklı bir şekilde yerine getirdim.

Şöyle ki; 32 GB Class 10 hafıza kartı aldım ve aracımın tüm navigasyon, müzik, resim, video içeriklerini ona attım.

Daha önce 4 GB hafıza kartında navigasyon, tema ve resim dosyaları varken, USB 1'de mp3, USB2'de video dosyaları bulunuyordu.

Araç çalışınca mp3 açmak istesem yaklaşık 1000 adet mp3 yüklenene ve liste dolana kadar birkaç dakika bekliyordum. Şimdi mp3'ler hafıza kartında iken araç çalışır çalışmaz pat diye en son kaldığı şarkıdan açılıyor.

Mp3 konusunda "Dünya Varmış" dedim. Üstelik kart kullanmaya başladıktan beri (2 - 3 gündür) araçta kumandanın işlev yapmaması ya da yol bigisayarının okunmaması sorunu olmadı.

Ancak diğer sorunlar hakkında önerilere açığım.

Teşekkürler...

luzunsakal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Cyclone İle Yaşadığım ve Çözemediğim Problemler....

Sevgili arkadaşlar. Selamlar. Şu anda çok mutluyum çünkü em opel kullanan hem de gerçekten bilgisi olan Cyclone kullanıcılarına ulaştım. Benim bir takım sorunlarım var. İnşallah yardımcı olursunuz.

Benim sorunum şu. Menüden SES-VİDEO-RESİM-DİĞER-BİLGİ ekranına ulaştığımda Dahili ses-video-resim kısmında hiçbirşey göstermezken Bilgi ekranında ise hafızayı full kullanıyor gösteriyor. (58.12 mb) Daha öncesinde ise hafızasında 20 mb lık mp3 dosyalarım vardı. Bir şekilde kayboldu. Anlamadım. Şimdi dahili hafızaya ne birşey yükleyebiliyorum ne de birşey silebiliyorum çünkü içinde hiçbirşey göstermiyor. İnternetten araştırmalarım sonucunda bir dosya buldum ve WİNCE 6.0 işletim sistemine ulaştım. Buradaki disklerim ise şunlar ;
NAND FLASH
StaticStore
USB Disk

Buradaki Nand flash diski 58.12 mb ve full gösteriyor. İçerisinde de çok garip bir isimde uzantısı bilinmez bir dosya var. Yanlış birşey yapmak istemiyorum fakat bu sorunu da ortadan kaldırmak istiyorum.

20160527_121423.jpg

Dahili hafıza da ses yok!!!

Video yok!!!

Resim yok!!!

Diğer yok!!!

Fakat Kapasite full

Bazı cihazlarda gördüm iNAND diye bir disk var. Bende o yok Sadece 1 tane sistem diski var o da NAND FLASH. Bunu da 58.12 mb ve full olarak gösteriyor. İçine girdiğimde ise ;

Böyle garip bir dosya ismi var.

İnşallah bilgisi olan bir arkadaşım yol gösterebilir.   :(

sistemim de bu :(

luzunsakal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada form da bazi arkadaslarda okudum. Aksine benim cihaz mp3 lerde de video da da kaldigi yerden oncesinde devam ediyordu. Simdi ise bastan basliyor. Ayrica en buyuk sorun ses ayarlarinin her seferinde sifirlamasi.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dahili hafiza navigasyon icindir resim muzik atmamalisiniz zaten.
Usb yuklemeniz gerekli muzikleri.

luzunsakal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT.' Alıntı:
Dahili hafiza navigasyon icindir resim muzik atmamalisiniz zaten.
Usb yuklemeniz gerekli muzikleri.

Bulent bey yanıtınız icin tesekkur ederim oncelikle.ben aracimi ikinci el aldim. Benden onceki arkadas yuklemis icerisine. Ama aldigimda dahili hafizayi yine de full gostermoyordu. Ne zaman ben biraz kurcalayim dedim biseyleri bozdum sanirim. Igo kuracaktim. 4gb lik cihazin yanindaki mini sd ui cikartip icindekilerin hepaini baska bir mini elsd ye kopyalayip taktim. Yapamadim ama o ara sanirim birseyler bozuldu.