Cyclone Sisteme Hoparlör Tavsiyesi

enjoy6767

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımı 15 gün önce teslim aldım.. ses sistemi hariç herşey mükemmel.. kapılardaki hoparlörleri değiştirsem ilerde garanti adına sıkıntı çekermiyim?  birde amplifikatör taktırdığımda ön konsol komple sökülüyormu ilerde tıkırtı sesi yapmasın? tavsiyeleriniz nelerdir?

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Cyclone Sisteme Hoparlör Tavsiyesi

enjoy6767 link' Alıntı:
Aracımı 15 gün önce teslim aldım.. ses sistemi hariç herşey mükemmel.. kapılardaki hoparlörleri değiştirsem ilerde garanti adına sıkıntı çekermiyim?  birde amplifikatör taktırdığımda ön konsol komple sökülüyormu ilerde tıkırtı sesi yapmasın? tavsiyeleriniz nelerdir?

ben bass hariç ses sistemini değiştirdim.önlere comp arkaya coax taktırdım. garantiyi sadece takılan parçalar etkiler diye düşünüyorum. aynı konu lpg içinde geçerli çünkü.. ön konsolun sökülmesi çok basit tıkırtı yapacak bir şey yok. ben navigasyon taktırırken ses sisteminide değiştirdim. sadece şöyle bir sorun oluşuyor. aracın tüm uyarı ses leri öndeki tweeter a bağlı. bendede kuvvetli comp. olduğundan aracın tüm sesleri comp.tweeter ından geliyor ve çok şiddetli. insanı rahatsız ediyor. bende amfinin gain ayarlarını kıstım. yüksek seste müzik lazım olduğu zamanda gain ayaraını amfiden açıyorum. keşke araç sesini başka bir yerden verseydi...

enjoy6767

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ön - arka kapılar sökülecek hoparlör için ses yaparmı diye düşünüyorum?? ön konsol komple mi yoksa sadece navigasyon olan kısım mı sökülüyor ampfi bağlantısı için.. ilerde elektrik ile ilgili sıkıntı çıksa garanti kapsamı dışında derler diye kararsız kaldım.. en kötüsü de kararsızlık  002tuhaff

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

enjoy6767 link' Alıntı:
ön - arka kapılar sökülecek hoparlör için ses yaparmı diye düşünüyorum?? ön konsol komple mi yoksa sadece navigasyon olan kısım mı sökülüyor ampfi bağlantısı için.. ilerde elektrik ile ilgili sıkıntı çıksa garanti kapsamı dışında derler diye kararsız kaldım.. en kötüsü de kararsızlık  002tuhaff

benim yaptırdığım yer ankarada opel bayilerinin tercih ettiği bir yer olduğu için deneyimliler. bende ses yok. eğer bass koyacaksanız yaptırın. siz nasıl bir sistem yapacaksınız?

enjoy6767

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

elimde woofer ve amphi var eski arabamdan çıkan onlarıda bağlatmadım henüz.. karar verirsem set yapmaya kolonları da değiştirecem..  bayi garanti kapsamı olur diyor .. riske girmeyecem heralde 2 sene bekleyecez  :)

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Wings Far sensorunun oldugu yerdeki hoperlerin kablosunu cikar sesi kesmis olursun :)

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

enjoy6767 link' Alıntı:

On konsol degil sadece navigasyon sokuluyor. Bazen buna dahi gerek olmaya biliyor bu ustanin maharetine bagli. Cunku navigasyon ve aracin butun ses sistemi kablolari torpitonun hemen altinda yaninda mevcut. Taktirirken sadece torpitoyu soktur kablolari orda goreceksiniz zaten. Ayrica kapilari soktururken menteseleri kirmamasina ve kapi sungerlerini tam oturduguna dikkat etsin yoksa kapi tam oturmuyor.

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Paramedic link' Alıntı:
Wings Far sensorunun oldugu yerdeki hoperlerin kablosunu cikar sesi kesmis olursun :)
Garanti kapsami disinda derken bayi aracin tamaminimi garanti kapsami disinda tutuyor yoksa sadece uygulama yapilan kisimlarimi ?

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Paramedic link' Alıntı:
Garanti kapsami disinda derken bayi aracin tamaminimi garanti kapsami disinda tutuyor yoksa sadece uygulama yapilan kisimlarimi ?
Müzik sistemi ve elektrik tesisatı. Yarın orası burası tıngırdıyor diye götürürseniz siz vu kapıları sökmüşsünüz diye onu da yapmazlar.