Cyclone Tema (Skins) ve 3 ten fazla tema oluşturma

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cyclone navigasyon cihazında seçebildiğimiz 3 adet tema var blue, cyan ve orange.Bu temaları arttırabilmek mümkün.Mevcut tema dosyalarının boyut ve çözünürlüğüne bağlı kalmak şartıyla yeni temalar tasarlayabiliyoruz fakat windows içinden bu temaları tanıtmamız gerekiyor.Aksi taktirde tema seçim ekranında görünmüyor.Bunun için config.ini dosyası içinde biraz uyarlama yaparak buradan tema sayısını istediğimiz sayıya getirip yeni tasarladığımız temayı tanıtıyoruz...
[img=800x410]http://img838.imageshack.us/img838/885/cycloneconfig.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us
config.ini dosyasının yeni temaya göre değiştirilmiş hali
[img=800x411]http://img9.imageshack.us/img9/8823/cycloneconfig2.jpg[/img]

Ve skins klasörü içine yeni temamızın dosyalarını içeren Glow_hipokratim klasörünü kopyalıyoruz....işlem tamam gerisi hayal gücümüze kalmış

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: cyclone da 3 ten fazla tema oluşturma

fotograflı anlatmanız mümkün mü? arkadaki fon rengide değişiyor mu mesela?

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökhan_55 link' Alıntı:

Evet temayı olduğu gibi değiştirebiliriz.Çok vaktim olmuyor.Fırsat buldukça eklemeye çalışırım.

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hipokratim link' Alıntı:
[quote author=Gökhan_55 link=topic=1640.msg35325#msg35325 date=1307059907]

Evet temayı olduğu gibi değiştirebiliriz.Çok vaktim olmuyor.Fırsat buldukça eklemeye çalışırım.
[/quote]

şimdi bizdeki kırmızı renk biliyorsunuz turuncuya kaçıyor ve göstergelerle ton farkı oluyor ben o ton farkını acaba kapatabilir miyiz diyorum asıl sorum buydu:)

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökhan_55 link' Alıntı:
[quote author=hipokratim link=topic=1640.msg35336#msg35336 date=1307080859]

[/quote]

şimdi bizdeki kırmızı renk biliyorsunuz turuncuya kaçıyor ve göstergelerle ton farkı oluyor ben o ton farkını acaba kapatabilir miyiz diyorum asıl sorum buydu:)
[/quote]

Evet, çünkü bahsettiğin fon rengi orada kullanılan resimin rengi.İstediğimiz renkte değiştirebiliriz ancak biraz photoshop bilgisi lazım.:) Şuanki renkten ben de memnun değilim.Gerçekten ton farkı olujyor.Göstergelerimiz kırmızı.Ama dediğim gibi bo görmüş olduğun turuncu rengi kırmızı yapmak içöin kullanılan resimlerde kırmıxz renk ile çalışıyoruz.Ben bir kaç örnek tema tasarladım bitirmek üzereyim fırsat bulunca paylaşırım .İşler yoğun bu aralar :(

newaslmagrmain.png

Shot at 2011-05-30
Bu resimde görülen turuncu çizgiler diğer menülerdeki turuncu bölgeler tamamen kırmız yapılabilir.Sanırım bundan bahsediyorsunuz

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hipokratim link' Alıntı:
[quote author=Gökhan_55 link=topic=1640.msg35337#msg35337 date=1307081041]
[quote author=hipokratim link=topic=1640.msg35336#msg35336 date=1307080859]

[/quote]

[/quote]

Evet, çünkü bahsettiğin fon rengi orada kullanılan resimin rengi.İstediğimiz renkte değiştirebiliriz ancak biraz photoshop bilgisi lazım.:) Şuanki renkten ben de memnun değilim.Gerçekten ton farkı olujyor.Göstergelerimiz kırmızı.Ama dediğim gibi bo görmüş olduğun turuncu rengi kırmızı yapmak içöin kullanılan resimlerde kırmıxz renk ile çalışıyoruz.Ben bir kaç örnek tema tasarladım bitirmek üzereyim fırsat bulunca paylaşırım .İşler yoğun bu aralar :(

newaslmagrmain.png

Shot at 2011-05-30
Bu resimde görülen turuncu çizgiler diğer menülerdeki turuncu bölgeler tamamen kırmız yapılabilir.Sanırım bundan bahsediyorsunuz
[/quote]

evet bu gösterdiğiniz turuncu çizgi normal tuşlarımın renginde olsa süper olur bide yazılarda aynı renk olmalı tabiki:=) tamam ben sizi sabırsızlıkla bekliyorum o halde:)

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

okkk

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn gökhan_55 tüm yazıları kırmız yapabiliyoruz.Yeni bir tema tasarladım seninde isteğini dikkate alarak tüm yazılar kırmızı olacak şekilde ancak gece süper görünmesine rağmen gündüzleri kırmızı renk yazılar zor seçiliyor.O yüzden mp3 arayüzündeki sağda şarkıların göründüğü kısım yine menüye girdiğimizde butonların altında kalan yazılar kırmızı olduğunda gün ışığında zor seçiliyor.Buralardaki yazılar kanımca beyaz yada sarı olması durumunda daha net görünecektir.Temayı tamamladım dilerseniz buradan dosyaları ve nasıl yükleneceğini paylaşabilirim böylece sizlerinde fikirleri ile güzel bir daha da geliştirebiliriz.
yeni tema dan birkaç görünüm:

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn. hipokratım süper işler ortaya çıkarıyorsunuz tebrikler güzel olmuş

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hipokratim link' Alıntı:
sn gökhan_55 tüm yazıları kırmız yapabiliyoruz.Yeni bir tema tasarladım seninde isteğini dikkate alarak tüm yazılar kırmızı olacak şekilde ancak gece süper görünmesine rağmen gündüzleri kırmızı renk yazılar zor seçiliyor.O yüzden mp3 arayüzündeki sağda şarkıların göründüğü kısım yine menüye girdiğimizde butonların altında kalan yazılar kırmızı olduğunda gün ışığında zor seçiliyor.Buralardaki yazılar kanımca beyaz yada sarı olması durumunda daha net görünecektir.Temayı tamamladım dilerseniz buradan dosyaları ve nasıl yükleneceğini paylaşabilirim böylece sizlerinde fikirleri ile güzel bir daha da geliştirebiliriz.
yeni tema dan birkaç görünüm:

çok teşekkür ederim ilginize ve emeğinize.. fakat sizinde dediğiniz gibi beyaz kalması gereken yerler mutlaka beyaz kalmalı mesela opel logosu... benim koyu kırmızı olsun dediğim yerler normalde bu turuncu tarzı olan yerler...

birde başka bir fikir isterseniz cd500 lerin tonlarını yakalayabilirsiniz.. yani beyaz ve açık maviyi kullanrak orijinal görünümü elde edebilirisniz...