Değerli fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Arsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cümleten iyi günler. Kafamı kurcalayan bir soru sormak istiyorum. 1-2 ay içerisinde en az 7 bin maaş ile işe başlayacağım. Biraz da biriktirdiğim param var(30-40). İlk arabamı alacağım. Şöyleki iş garantim var bu maaşım artsa da azalmayacak. Bagajı ve iç hacmi nispeten geniş sıfır bir araba almak istiyorum(astra k, Peugeot 308 veya B-suv hyundai kona, 2008 vs tarzı) bütçem yaklaşık 200 bin. 200 binin üstüne max 20-30 çıkabilirim(çıkmasam daha iyi). Kredi çekeceğim aylık ödemesi çok yüksek olacak en az 3-4 bin kredi ödeyeceğim. Bu nedenle aracın yakıtı ve vergisi de benim için önemli hale geliyor. Ucu ucuna yetiştireceğim çünkü. Tavsiyelerinizi merak ediyorum. Kafam çok karıştı. Şimdiden teşekkürler. Unutmadan otomatik araba istiyorum.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
astra k sw alabilirsiniz. içi de bagajı da geniş olur. sipariş verip beklemeniz gerekir galiba. fiyatı da donanım ve motor seçeneğine bağlı olarak 200 - 220 arasında olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Arsin

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bu fiyatlara çıktıktan sonra kesinlikle yeni kasa insignia alırdım diye düşünüyorum. D segmenti bir araç keyfi bir başka olacaktır...

Arsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu fiyatlara çıktıktan sonra kesinlikle yeni kasa insignia alırdım diye düşünüyorum. D segmenti bir araç keyfi bir başka olacaktır...
Sıfırına gücüm yetmez. En boşu 280 küsür. 2.ellerine bakayım hocam. Önerdiğiniz bir donanım ve motor seçeneği var mı ? Kaç modellere bakayım?

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
7 bin maaş alıp ayda 3-4 bin krediye bağlanmaz. Bekarda olsan bağlanmaz. Max. ödemen maaşının 4 te 1 kadar olsun ki yaşam kaliten düşmesin. Sıfır arabada alsan olası bir masraf durumunda maddi olarak sıkıntıya girmemeli insan. Sadece bir tavsiye bunlar. Hayat tecrübe edinerek yaşanır.

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Katılıyorum. Ben de şu an o civarda maaş alıyorum ve 4500 lira kredi ödüyorum arabaya. Herhalde her gün sende pişmanlık yaratan ne deseler bu kredi derdim. İmkanımı o kadar kısıtlıyor ki bazen aracta değişmesi gereken bir şeyi ertelemek zorunda kalıyorum. Bundan sonraki süreçte yine aynı maaşı düşünürsek çekeceğim kredinin ödemesi max 1500-2000 olur.

Arsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklısınız insan anlık üstünden kalkarım diye düşünüyor. Ama çok yüksek meblağlar ve senelerce ödeyeceğim. Bakalım belki de farklı bir şeye yöneleceğim. Teşekkürler fikirleriniz için.

• Beğen
Tepkiler: Mümtaz

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
308 f/p olarak ideal olur allure paket dizel eat li almaya bak,
diğer yandan yakıt ve genişlik taleplerine bir de vergi bakım avantajı eklemek istersen 1,0 octavia tsi style paket alabilirsin
iki modelde pişman etmez.

• Beğen
Tepkiler: Arsin