Devirdaim tavsiyesi

mezzaros

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, su eksiltme problemi yüzünden Astra j 1.4 turbo aracımda devirdaim değişimi yapılacak.araç 78 binde fakat yedek parçacı GM orijinal parça için 500 TL ve İspanyol yan sanayi için 190 TL istedi,ve ekleyerek yan sanayi olan ürünün problem çıkarmayacağını söylüyor.

Araca hiçbir zaman yan sanayi ürün takma taraftarı olmadım ama bu konuda sizin de değerli fikirlerinize ihtiyacım var,en azından böyle bir tecrübeye sahip ve başından böyle bir durum geçen vardır diye düşünüyorum.

Teşekkürler.

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
orj. kullan seneyi doldurmadan tekrar değişirsin ve ara ara yan sanayi ses çıkarıyor ilk marşlarda

• Beğen
Tepkiler: mezzaros

33hasan33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, su eksiltme problemi yüzünden Astra j 1.4 turbo aracımda devirdaim değişimi yapılacak.araç 78 binde fakat yedek parçacı GM orijinal parça için 500 TL ve İspanyol yan sanayi için 190 TL istedi,ve ekleyerek yan sanayi olan ürünün problem çıkarmayacağını söylüyor.

Araca hiçbir zaman yan sanayi ürün takma taraftarı olmadım ama bu konuda sizin de değerli fikirlerinize ihtiyacım var,en azından böyle bir tecrübeye sahip ve başından böyle bir durum geçen vardır diye düşünüyorum.

Teşekkürler.

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam bende daha yeni değiştirdim 1.6t aracım yan sanayi Kore malı taktırdım şu ekonomide 500 tl veremezdim ayrıca işçilik ve antifiriz de eklenecek maliyet olarak sana 800 tl yi bulacak eğer ustan garanti veriyorsa taktır sözünü iyi al ama ustadan ben garanti alıp taktırdım ilk başta kararsız kalmıştım ama garanti verince onayladım

• Beğen
Tepkiler: mezzaros

Erdal Birinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orj. kullan seneyi doldurmadan tekrar değişirsin ve ara ara yan sanayi ses çıkarıyor ilk marşlarda
Su eksiltme problemi benim aracımdada var. Sovutucu ekleyin uyarısı veriyor 2 haftada 3. Kez veriyor bu uyarıyı. Herhangi bir yerde kaçak görünmüyor ama çok rahatsız etmeyen bir plastik kokusu geliyor aracı stop ettiğimde, seyir halinde haralet seviyesi 90 nın üstüne çıkmıyor.Benim aracımında devirdaim pompası bozulmuş olabilirmi ?
Birde radyatör fanı bu araçlarda kaç derecede açıyor ?
Teşekkürler.
Not: opel astra j 1.4T 2013 / lpg yoktur.

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Su eksiltme problemi benim aracımdada var. Sovutucu ekleyin uyarısı veriyor 2 haftada 3. Kez veriyor bu uyarıyı. Herhangi bir yerde kaçak görünmüyor. Ne yapmam gerekiyor acaba
Not: opel astra j 1.4T 2013 / lpg yoktur.

Devirdaimin olduğu bölgeyi özellikle kontrol edin, herhangi bir kaçak varmı diye. Ayrıca ortalama 75 bin kilometre civarında devirdaim değiştirmek gerekiyor. Kilometreniz kaç hocam ?

Erdal Birinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Devirdaimin olduğu bölgeyi özellikle kontrol edin, herhangi bir kaçak varmı diye. Ayrıca ortalama 75 bin kilometre civarında devirdaim değiştirmek gerekiyor. Kilometreniz kaç hocam ?
99 binde yeni aldım bu aracı bu arada 500 km yapmamışımdır. Aldığım adamın dediğine göre aracı aldığından beri ne antifirize bakmış ne suyuna.

Erdal Birinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam bakarım teşekkürler tavsiyeniz için. Birde önemlimidir bilmiyorum ama bi tane hortumun radyatör hortumuna bağlantı kısmında üzerinde pembemsi bir krozyon oluşmuş antifiriz kalıntısı gibi. Acaba eski antifirizli suyu boşaltıp yenilemem bu sorunu giderirmi?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Tamam bakarım teşekkürler tavsiyeniz için. Birde önemlimidir bilmiyorum ama bi tane hortumun radyatör hortumuna bağlantı kısmında üzerinde pembemsi bir krozyon oluşmuş antifiriz kalıntısı gibi. Acaba eski antifirizli suyu boşaltıp yenilemem bu sorunu giderirmi?
yeri çekerseniz net konuşuruz pepe olmuşsa kaçak olmuş ve korozyon tutmus cok kucuk kacak vardır dikkatlice motor sıcak iken bakılırsa anlaşılıyor lar basınç olunca ufak ufak kaçırıyor altından filan iyice bakılır ve max çizgisinde ise sadece ara ara rampa çıkarken veriyorsa normaldir suyu tamsa rampalar da ara ara göz kırpabiliyor güncelleme yoksa 113 de fan acar güncelleme varsa 100 105 derece fan termostat açmadan sürekli ara ara çalışır ve durur pompa su kaçırırsa kapıya bakın su lekeleri oluyor motorun solunda pompa orada su görünür kayış kısmında su görünür milinden kaçırır haftada ort 1 bardağa yakın eksilebiliyor

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benim aracım da su eksiltme yapıyordu. Kontrol ettirdim devirdaim çatlamıştı. Orjinal gm ye yüksek fiyat çektiler o yüzden ben de graf marka taktırdım. Usta garanti verdi. Bu orjinal gibi kaliteli, hemen bozulmaz. Bozulursa ücretsiz yenisini takarım diye. Şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım.

Erdal Birinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeri çekerseniz net konuşuruz pepe olmuşsa kaçak olmuş ve korozyon tutmus cok kucuk kacak vardır dikkatlice motor sıcak iken bakılırsa anlaşılıyor lar basınç olunca ufak ufak kaçırıyor altından filan iyice bakılır ve max çizgisinde ise sadece ara ara rampa çıkarken veriyorsa normaldir suyu tamsa rampalar da ara ara göz kırpabiliyor güncelleme yoksa 113 de fan acar güncelleme varsa 100 105 derece fan termostat açmadan sürekli ara ara çalışır ve durur pompa su kaçırırsa kapıya bakın su lekeleri oluyor motorun solunda pompa orada su görünür kayış kısmında su görünür milinden kaçırır haftada ort 1 bardağa yakın eksilebiliyor
Tamamdır yarın sabah fotoğrafını çeker gönderirim ben size. Teşekkürler.