Direksiyon çevirirken gelen ses??

hcz03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı ses var. Sola doğru çevirirken sanki bir yere sürtünüyormuş gibi gıcırtı sesi çıkartıyo.

bahadirhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, bugün debriyaj balatalarını değiştirdim. Üzerinden çıkan orjinalmış, 10 yıldır değişmemiş. Şimdi sanki yeni bi arabaya binmiş gibi oldum. Ama; :) duran halinde iken direksiyonu sağa sola çevirdiğimide ses geliyor. Ses sanki ıın ıın gibi. ve direksiyonda hafif sertleşti. yağ eklemesi yaptık, demişmedi. Ses direksiyonu çevirmeyi bıraktığımızda hemen kesilmiyor, 1 sn sonra falan kesiliyor. bu ıın ıın sesi sanki bi motorda gaza basıp çekersin ya, onun gibi dalgalı geliyor. torpidonun ön tarafından gibi geliyor. ordaki pompadan mı geliyor acaba? Acayip bi durum ya.
Teşekkürler...

Cihanqir

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, bugün debriyaj balatalarını değiştirdim. Üzerinden çıkan orjinalmış, 10 yıldır değişmemiş. Şimdi sanki yeni bi arabaya binmiş gibi oldum. Ama; :) duran halinde iken direksiyonu sağa sola çevirdiğimide ses geliyor. Ses sanki ıın ıın gibi. ve direksiyonda hafif sertleşti. yağ eklemesi yaptık, demişmedi. Ses direksiyonu çevirmeyi bıraktığımızda hemen kesilmiyor, 1 sn sonra falan kesiliyor. bu ıın ıın sesi sanki bi motorda gaza basıp çekersin ya, onun gibi dalgalı geliyor. torpidonun ön tarafından gibi geliyor. ordaki pompadan mı geliyor acaba? Acayip bi durum ya.
Teşekkürler...

Direksyon kutusundan olabilir aynı sorun bendede var sorun direksyon kutusunda dediler 250 lira tamiri. dediler

fırat ısık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o ses bendede var o ses gelmesı bana gore normal cunku dıreksıyon hem hıdrolık hemde elektırık motorlu ondan gelıyo olabılır hanı normal bısey osesın gelmesıo sankı masa ustu bılgısayar calısıyormus gıbı se gelyo deme

bahadirhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama işte balatayı değiştirdikten sonra oldu. Benim korkum elektiriksel bi probelmse EPS ye zarar vermemesi. eliktirkli hidrolik direksiyon pompasının fiyatı biraz ucuk bişey. :)

Emre Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun

Aynı sorundan ben de müzdaribim. Sağa çevirirken gıcırtı sesi alıyorum. Çözüm bulabilen var mı acaba ?