Direksiyonu sağa veya sola çevirince ses (Vectra B)

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyon tam sağ sol kalkarken sanki helozondan ses geliyormuş gibi olurdu bende . sana yazdığım yer yağlandı ve benim araçta o ses kalmadı. yinede aklında olsun....

Bahsettiğin yeri doğru anladım inşallah abi,kaputu açınca amortisörün bağlı olduğu vidalar sökülüp bakılacak..Yani kule gergisinin takıldığı yer değilmi ? Yağsızsa yağ eklenicek..Bu ikisini birden ustayla görüşeceğim.

arkadaşım çok basit ama sen direksiyon yağını bi kontrol et gııjj sesi genelde yağ eksik olunca gelir
kaçak olabilir. hidrolik kollarınını körüklerine bak derim

Hidrolik yağına baktılar seviyesi iyi durumda.Hidrolik kolu dediğiniz rot kolu ise onu değiştirdim..Ancak direksiyon kutusu arızalı diye söyledi usta..Arıza tespit için götürdüğümde,direksiyon kutusunu söktürüp tamire göndereceğim.

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önereceğim yer var karşısı için. Özel mesaj atarım. Bence sorun ön difransiyel.
ae10cef129486a7dbb590a708a173b52.jpg
Alt kapağı açınca dişlilerin kırık olup olmadığını kolayca görebilirsiniz usta olmaya gerek yok. Sen sadece ses olduğunu buranın kontrol edilmesini iste.

Emre abi bugün ikitelli güngören-bağcılar oto sanayi cihan oto opel servisindeydim..Akslara bakamadık,önce şu çıkan tak tuk sesi sorununu gidereyim dedim..Murat usta epey ilgilendi saolsun..Ancak çözüme kavuşturamadık sanırım :(

direksiyon tam sağ sol kalkarken sanki helozondan ses geliyormuş gibi olurdu bende . sana yazdığım yer yağlandı ve benim araçta o ses kalmadı. yinede aklında olsun....

Ethem abi tarif ettiğin yeri söyledim baktı somun eksik dedi altta bir civata daha olması gerekiyormuş onuda tornada yaptırdık,takdı ama sorun göremedi..Amortisör üst takozları çok kötü durumdaydı değiştirdi..Amortisörün içine girdiği plastik bir parça var bilya dedi o dağılmış değiştirdik..Teste çıktım baya sağ sol yaptık park ettik en az yarım saat ustada bende sürdük.Ses kesildi,fakat az önce evin önüne park ederken o tak sesini yine duydum sol tarafdan.Engebeli yolda,yokuş,eğri olan yollarda ve özellikle geri vitesde kalkış yaparken daha sık yapıyor buna kesinlikle emin oldum.Sanki araç esneyince sesi cıkarma ihtimali daha yüksek gibi geliyor..Yay ve amortisörlerim sağlammış.
Ön salıncaklardan şüpheleniyorum sanki :S ?
Direksiyon kutusu sağlam o yapmıyor dedi..Kafam karıştı vallahi.. :(

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bende yaptırdıktan sonra bir kaç sefer ses yaptı ve kesildi uzun zamandır sıkıntı yok....

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ethem abi ses artık az yapmaya başladı ama devam ediyor..Umarım sendeki gibidir :(

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
rolantide ike tam sağ veya tam sol yapıp direksiyonu tuttuğum zaman rolanti artıor bendede.. fakat aynı sorun 2010 fiorinoda da var. normal olduğunu düşünüyorum