Dizel Partikül

esogut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. 2015 Astra J CDTI sahibiyim. Çok kısa mesafelerde (2km içinde) dur-kalk yapıyorum. Sık sık 'partikül filtresi dolu' uyarısı alıyorum. Bunun önüne nasıl geçebilirim? Yazılım mı yükleyeceğiz yoksa başka bir çaresi var mı?
Not: Dizeli, BP'den alıyorum. (Reklâm oldu mu onu da bilmiyorum 😊)

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu konu hakkında bilgi verildi ama burdan tekrar yazalım...Dizel araçlarda kısa mesafe ve devirsiz kullanımlarda bu filtre dolmaya yakın aracı stop etmeden önce filtreiyi boşaltmak için devreye girer ama kullanıcı bunu görmezse dolar ve uyarı lambası yakar..
Çözümü;Araç belirli bir motor ısısına gelince 2500-4000 devir arasında 3-4. vites ile aracı 15-20 dakika kullanın..Yani Aracın gazına bastığınızda bağırmalı..Yani birazdaha basite indirgersek 3 veya 4 vitest iken vites yükseltme seviyesine gelince vites değiştirmeyin bu şekilde kullanın...Dpf partikül filtresinden bu kurumun pisliğin atılması için yüksek ısı gereklidir..Bu şekilde egzozdan atılır....Bu süre zarfında(önceside olabilir)söndüğünü göreceksiniz...Siz yinede bir miktar daha kullanın...Eğerki hiç bir şekilde Dpf temizliği olmadıysa,ilaç ile temizlenmesi gerekebilir...
Bu duruma tekrar düşmemek için;Aracı ayda 1-2 defa bu şekilde kullanın..Ve aracın bu temizliği yaptığı periyotları kaçırmayın aracınızı stop etmeyin...

• Beğen
Tepkiler: Murat

esogut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim ilginize. Umarım yeni yılda böylesi bir durumla bi daha karşılaşmam.😃
Opel Ailesi olarak nice mutlu yıllara...

• Beğen
Tepkiler: Cemil