Easytronic şanzumanda kalkarken aracın stop edecek gibi devrinin düşmesi

• Konuyu başlatan caglayan.1
  • Başlangıç tarihi
C

caglayan.1

Bilgi Girilmemiş
2006 model corsa c easytronic aracımda kalkış sırasında araç sanki stop edecek gibi yapıyor ve ara sıra da sanki benzin biter gibi tekleyor özellikle sabahlarıda vites devri çok yüksek atıyor sebebi konusunda araştırma yaptım biraz ama ustanın biri şanzıman yağından kimi baskı balatadan kimiside beyinden dedi benimde kafam karıştı aranızda böyle bir sorunla karşılaşan yada neyden kaynaklandığı hakkında bir fikri olan varmı aramızda ?

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
2006 model corsa c easytronic aracımda kalkış sırasında araç sanki stop edecek gibi yapıyor ve ara sıra da sanki benzin biter gibi tekleyor özellikle sabahlarıda vites devri çok yüksek atıyor sebebi konusunda araştırma yaptım biraz ama ustanın biri şanzıman yağından kimi baskı balatadan kimiside beyinden dedi benimde kafam karıştı aranızda böyle bir sorunla karşılaşan yada neyden kaynaklandığı hakkında bir fikri olan varmı aramızda ?

Bana görede de genel anlamda bu tarz vites devrini yüksek atması, teklemesi Şanzımandan olabilir. Benzer arızalarda genelde bu şekilde olduğunu hatırlıyorum. Ama güvendiğiniz, emin olduğunuz bir ustaya gösterin. Yani Opeli bilen ustalar emanet etmelisiniz. Bazı ustalar arabanın sesinden anlıyor, bazıları yolunacak kaz misali bakıyor.
Beyinle alakalı böyle bir durum olmaz. Şanzıman bakımı ne zaman yapıldı ? Ne zaman baskı balata değişti, bunlarınla alakalı siz daha iyi bir mantık yürütebilirsiniz.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
vites değiştiren parçanın dot4 sıvısını değiştirerek işe başlayın.

agfurkan06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorununuz nasıl çözüldü?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sorununuz nasıl çözüldü?
Aradan biraz zaman geçmiş herhangi bir gelişme olmamış ama siz bence öncelikle bujileri kontrol ettirin...Havalar soğuyunca akü ile beraber ilk bujiler sıkıntı çıkarıyor...

Scoutest

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
EasyTronic şanzımanlar bildiğiniz gibi otomatikleştirilmiş manuel yani robotize şanzımanlardır. Kalkışta ve vites geçişlerinde şanzıman beyni kullanılarak debriyaj sistem tarafından yönetilir. Kalkışta düşük devir ile ilgili herhangi bir bilgim yok fakat optimum devir aralığı, yakıt tüketimi ve sürüş konforu için manuel modda kullanılmasını özellikle tavsiye ederim.