Edition vites altı kırmızı led

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Edition vites altı kırmızı led

Fiköze' Alıntı:
Bende kapı içleri ve vites altına led yaptırmak istiyorum. Ankara'da bunu yapacak uygun bir usta varsa beni yönlendirebilir misiniz?

Aracım 2016 edition plus 1.6 dizel otomatik.

Özel mesaj atarsaniz yardimci olabilirim

Veysel1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Edition vites altı kırmızı led

Arkadaşlar bende led vardı 2 ay önce sadece Torpido altından gerekli ölçümleri yapıp bağlantı yaptım şu anda direksiyon üzerindeki ışıklar ve far anahtarı üzerindeki kısacası tüm kontrol düğmeleri üzerindeki ışıklar yanmıyor parkları açınca ışklar yanıp sönüyor led bağlantısını iptal ettim sorun düzelmedi başına daha önce gelen varmı :huh:

Biga_li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Ynt: Edition vites altı kırmızı led

firstemperor' Alıntı:
ciltin link' Alıntı:
Bugün bende söküp baktım ama tam çözemedim. Daha önce çakmaktan enerji alıp lambayı yakmıştım ama orjinaldeki gibi yavas yanıp sönmüyor. O kısımda iki tane soket var:
vitessoket.jpg

Birincisi bu
lambasoket.jpg

İkincisi de bu Anladığım kadarıyla birinci sokette bir değişiklik yapılıyor. ikinci sokette iki adet kablo var sadece. Birinci sokettede 12v gelen bir yer bulamadım. Gerçi ölçü aletim yoktu lambayla denedim. Acaba hangi kabloda 12v var.

yüklediğin resimler süper sağolasın şimdi çok iyi açıklayacağım.
1. resimde büyük halka içine aldığım soketten bahsediyorum. bu soketi çıkaracaksınız biraz zor çıkıyor yanlarda kilitleri var küçük ince düz tornavida kullanın, kilitleri hafif kasnatarak soketi çıkarın. başka soket falan yok kafalar karışmasın. 12v elektrik bu soketten geliyor. bu soket üzerinde değişiklik yapacağız. soketi aayırdımız için ledide kasnağıyla birlikte çıkarabiliriz tamamiyle arabadan. 
vitessoket1.jpg

2.resimde ledi söktüğümüz için atolyede evde masada rahat çalışabiliriz. soketteki beyaz ve kırmızı kabloları görüyorsunuz. benim yaptığım beyaz ve kırmızı halkalarıda görüyorsunuz. beyaz kabloyu, beyaz halka içindeki yere; kırmızı kabloyuda kırmızı halka içine takacaksınız. karga burnuyla dikkatlice yapabilirsiniz. bahsettiğim yerler sizin soketlerde farklı yerlerde olabilir o nedenle ölçü altiyle artıyı eksiyi bulun. eliniz yatkın değilse bir elektrikçiye yaptırın.
vitessoket2.jpg

aslında bende işin kolayına kaçıp elektriği çakmaklıktan alabilirdim ama o zaman farlar sönünce hemen kapanıyo, ayrıca aracı çaılıştırnca gece gündüz sürekli yanıyor ve ben çakmak soketini ölçtüm kontaktan anahtarı çıkarıyorum hala çalışıyor kapıları kilitledim 1-2 dakika bekledim hala çalışıyor. içerden gelen sokete bağlarsanız kapanırken yavaş yavaş kararıyor. orjinali de böyle zaten.

Hocam şu resimleri bi yenilesenizde görsek :D