Eğer aracınızı 2. el aldıysanız, bu konuyu dikkatle okuyun.

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,

biliyorsunu yeni nesil araçlarda immobylaser denilen bir olay var. Anahtarın motoru çalıştırabilmesi için yazılım kontrollü elektronik destekli
bir ssistem bu. Şunuda biliyorsunuzdur, bu özel anahtarlar 40-50 ytl gibi rakamlara kopyalanabiliyor . Burda biraz şeytanın avukatlığını yapalım. Yedek anahtar alım satım sırasında kayboldu denilerek verilmiyorsa veya aracın sizden önceki sahibi, yada ondanda öncesi vsvs bu kopyalama işlemini iyi niyetle olsada yaptırmışşsa ancak sonradan bu anahtara bir şekilde başka kşişiler tarafından ulaşılıp aracın yerini bulurlarsa, aracınız ÇALINABİLİR.
Duyar gibiyim kaskomuz var dediğinizi. Ancak bazı olaylar okudum ki bazı sigorta şirketleri bu tarz bir çalınma olayını nitelikli dolandırıcılık sınıfına sokup, araç bedelini sigortalıya ödememişlerdir.
Peki ne yapmalı? Şöyle söyleyim arkadaşlar, işin en kesin ve temiz çözümü yetkili serviste aracın komple anahrat ve kilit sistemini değiştirmek. Ancak bu gayet ciddi rakamlara maloluyor. İkinci çözüm ve bence en pratik çözüm, yetkili serviste bu anahtarın kilit kodunu değiştirmek ve böylece size vermedikleri yedek anahtar yada önceden kopyalanmış olan anahtar asla motoru çalıştıramayacak çünkü kod değişmiş durumda olacak. Eski anahtarla ancak kapıyı açabilirler ama motoru çalıştıramazlar.
Ankarada yetkili serviste az önce bu işlemi yaptırdım. Yedek anahtar iptal edildi ve elimdeki anahtarın kodu değiştirildi. Peki bunun maliyetimi ne kadar? 30 ytl!!!!!

Kaskonuzun allah korusun böyle bir durumda size atabileceği kazıktan kurtulmanın maliyeti 30 YTL.

Bence hiç vakit kaybetmeyin ve direk bir yetkili servise gidin bu işlemi yaptırın (tech 2 ile yaptılar işlemi, bu işlemi özel servisler yaparsa daha makul fiyata olabilir tabii). Olmaz olmaz demeyin arkadaşlar, herşey insanlar için....

Saygılarımla

Son düzenleme:

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
evet yedek anahtar verilmediyse yaptırmakta fayda var

redshare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sekilde aydinlatici paylasimlar icin cok tesekkur ediyorum.

Cok faydali bir mevzu.

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi sevis bu bizde yaptıralım bu hayatta insanın başına ne geleceği belli olmuyor..

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi sevis bu bizde yaptıralım bu hayatta insanın başına ne geleceği belli olmuyor..

Konya yolundaki opal'de yaptırdım ben. Telefonla opis'e (şaşmazdaki) sormuştum onlarda yaptıklarını söylediker yakın olsun diye konya yolu opal'de yaptırdım ben..

DOHCLINE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
faydalı bir bilgi.. teşekkürler