Eibach yay hakkında

umutisen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1.4 T aracıma eibach yay taktırmak ıstıyorum anadolu yakasında alabılıcegım ve taktırabılıcegım bir yer tavsıye edebılır mısınız ?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Eibach yay hakkında

Yer konusunda maalesef bilgim yok ama ufak bir bilgi vereyim.  :)

Eibach Pro-Kit serisi, araçtan araca farklılık göstermek şartıyla 2.5 cm ile 3.8 cm arasında aracınızı alçaltır.
Eibach Sportline serisi ise yine araçtan araca farklılık göstermek şartıyla 4.3 cm ile 5.8 cm arasında aracınızı alçaltır.

Yayları almadan ve karar vermeden önce Astra J için özel olarak üretilen hem sportline hem pro-kit serilerinin aracınızı ne kadar alçaltacağını mutlaka araştırın.
Yayların alçaltma oranı hem kendi içlerinde (pro-kit, sportline) hemde araçtan araca (Astra, Civic, Golf vs.) farklılık gösterdiğinden beklentinizin fazlası yada azıyla karşılaşabilirsiniz.

nihat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Yer konusunda maalesef bilgim yok ama ufak bir bilgi vereyim.  :)

Eibach Pro-Kit serisi, araçtan araca farklılık göstermek şartıyla 2.5 cm ile 3.8 cm arasında aracınızı alçaltır.
Eibach Sportline serisi ise yine araçtan araca farklılık göstermek şartıyla 4.3 cm ile 5.8 cm arasında aracınızı alçaltır.

Yayları almadan ve karar vermeden önce Astra J için özel olarak üretilen hem sportline hem pro-kit serilerinin aracınızı ne kadar alçaltacağını mutlaka araştırın.
Yayların alçaltma oranı hem kendi içlerinde (pro-kit, sportline) hemde araçtan araca (Astra, Civic, Golf vs.) farklılık gösterdiğinden beklentinizin fazlası yada azıyla karşılaşabilirsiniz.

+1907
http://www.dp-tuning.com/OPEL-ASTRA-J-2010-PRO-KIT-SPOR-HELEZON-YAY-KiTi_915.html#0

DP tuning Eıbach Türkiye distribütörü onlardanda bilgi alabilirsiniz

Asya yakasında satan yer varmı malesef bilmiyorum ama Aksarayda dolu yada maslakta
bir çok forumda bahsedilen http://www.powershoponline.com/ buradanda temin edebilirsiniz muhtemelen
Yalnız daha önce tek yay ve sonrasında koni +yay kullanan biri olarak kesinlikle yayı tek kullanmayın derim
nacizane fikrimdir.

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

nihat link' Alıntı:
+1907
http://www.dp-tuning.com/OPEL-ASTRA-J-2010-PRO-KIT-SPOR-HELEZON-YAY-KiTi_915.html#0

DP tuning Eıbach Türkiye distribütörü onlardanda bilgi alabilirsiniz

Asya yakasında satan yer varmı malesef bilmiyorum ama Aksarayda dolu yada maslakta
bir çok forumda bahsedilen http://www.powershoponline.com/ buradanda temin edebilirsiniz muhtemelen
Yalnız daha önce tek yay ve sonrasında koni +yay kullanan biri olarak kesinlikle yayı tek kullanmayın derim
nacizane fikrimdir.
tek kullanmayım derken? Yay bende düşünüyorum fakat çok fazla uzun yol yaptığım için supheliyim.

umutisen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ürün kodu olarak 1.4 T lar ıcın E10-65-020-02-22 tavsıye edıyorlar ama 115 hpler ıcınde  ürün kodu  E10-65-020-01-22 var acaba 01 olanı kullansak sorun olur mu farklılık gosterır mı genelde sıtelerde 01 olan var .

serkan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende aracıma yay taktırdım ama.. arka daha basık durdu.sankı bagaja bışey yuklemışsınde cokmuş gıbı duruyor.nasıl duzeltecem bunu...

nihat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araçlardaki Süspansiyon sistemi konfor ön planda düşünelerek dizayn edlmiştir.
Orjinal yaylar dikkat ederseniz bakla aralıkları daha geniş ve daha yumuşaktır.
Bunun yerine kısa aralıklı ve sert yayları takdığınızda araç yere daha yaklaştığından,
daha sportif bir görüntüye sahip oluyor . Araç yere yakın olduğundan rüzgarın direnci düşer.
Böylelikte yakıt tüketimi azda olsa düşer. Yayların sert  ve yere yakın olmasından  dolayı virajlarda
sarvulma riskini azda olsa azaltır
Eğer aracı düşürme isteğiniz varsa bunu spor yay konfor  amortisörle değil spor yay ve spor amortisörle
yaparsanız eğer gerçekten verim alırsınız.ևünkü spor amortisörlerde yaylar gibi daha sertir.
Aksi takdirde sadece yay taknak konforu düşürür, amortisörlere daha fazla basınç uygulanacağından
patlama riski artacak,aracın altının sürtme riski çoğalacak ön takımdaki parçalar bozulma riski fazlalaşacak
birde bu araca  3-4 kişi bindiğinde riskler dahada fazlalaçacak birde uzun ve bozuk yollarısis düşünün
3 Ay astra g yi sadece yaylı kullandım sonra 5 sene koni taktım inanın arada  çok fark oluyor.

serkan51 link' Alıntı:
Bende aracıma yay taktırdım ama.. arka daha basık durdu.sankı bagaja bışey yuklemışsınde cokmuş gıbı duruyor.nasıl duzeltecem bunu...

eğer doğru yay ve marka seçimi yaptuysanız fazla fark olmaması gerekir .
umutisen link' Alıntı:
ürün kodu olarak 1.4 T lar ıcın E10-65-020-02-22 tavsıye edıyorlar ama 115 hpler ıcınde  ürün kodu  E10-65-020-01-22 var acaba 01 olanı kullansak sorun olur mu farklılık gosterır mı genelde sıtelerde 01 olan var .

araçtırmak gerekir bence telefonla bilgi alın yanlış yönlendirmek istemem

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

umutisen link' Alıntı:
ürün kodu olarak 1.4 T lar ıcın E10-65-020-02-22 tavsıye edıyorlar ama 115 hpler ıcınde  ürün kodu   E10-65-020-01-22 var acaba 01 olanı kullansak sorun olur mu farklılık gosterır mı genelde sıtelerde 01 olan var .
sanırım tek  E10-65-020-02-22 kodlu yay bende var. :)
E10-65-020-02-22 hala gelmemiş mi? 3 farklı motora uyan varken neden sadece bir motora uyan yay getirmişler anlamıyorum. ( aslında 1.4 turbosuza da uyuyor ama zaten o motor türkiyede yok). iki numara arasındaki fark ön yaylarda. arkalar aynı ancak on ağırlık farklı olduğu için 02 li olanın önler farklı. 01 li olanı takarsanız ön taraf daha alçak duracaktır. ki tahmin ediyorum önceki yazıları zaten okumuşsunuzdur. diğer bir seçenek farklı markalar ama onlar hakkında bilgim yok.
bu arada bir tavsiye daha, yayla birlikte amortisör değiştirmek en uygunu daha sert bir amortisör lazım aslında ama henüz ben de değiştirmedi. koni amartisör bakmıştım bir ara bulamamıştım.

umutisen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et