Emniyet Kemeri Sesinin Kesilmesi (drwaverunner)

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Emniyet Kemeri Sesinin Kesilmesi (drwaverunner)

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=thejazz link=topic=714.msg20059#msg20059 date=1301343170]

Ayrıca arkadaşlar, bu kapılardan gelen takırtı sesleri, özellikle kasislerden geçerken oluşan yani kasılmayla beraber oluşan sesler için ben Corsam'da çok yaşadım bu sesleri. 3 kapı D kasa için, kilit mekanizmasını yağlıyorum, kapı fitillerini her zaman temiz tutuyorum.

Oğuz bey bizim Corsa da da kapılar fena gıcırdıyor; benim gibi biri menteşe ve fitilleri temiz - bakımlı tuttuğuna göre sorun ve çözüm nedir?

Cevap süreniz 2 gün, istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz.

[/quote]

Tolga Bey :)
O sorun için daha sonra Opel aracın üzerindeki kapı kilidini karşılayan metal parça için plastik bir parça takıyordu. Sesi bu şekilde çözdüler bilginize ;)
Bekliyoruz İzmir'e bu arada :D s703 diiim anladın sen onu :D

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=714.msg77360#msg77360 date=1324839378]
[quote author=thejazz link=topic=714.msg20059#msg20059 date=1301343170]

Ayrıca arkadaşlar, bu kapılardan gelen takırtı sesleri, özellikle kasislerden geçerken oluşan yani kasılmayla beraber oluşan sesler için ben Corsam'da çok yaşadım bu sesleri. 3 kapı D kasa için, kilit mekanizmasını yağlıyorum, kapı fitillerini her zaman temiz tutuyorum.

Oğuz bey bizim Corsa da da kapılar fena gıcırdıyor; benim gibi biri menteşe ve fitilleri temiz - bakımlı tuttuğuna göre sorun ve çözüm nedir?

Cevap süreniz 2 gün, istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz.

[/quote]

Tolga Bey :)
O sorun için daha sonra Opel aracın üzerindeki kapı kilidini karşılayan metal parça için plastik bir parça takıyordu. Sesi bu şekilde çözdüler bilginize ;)
Bekliyoruz İzmir'e bu arada :D s703 diiim anladın sen onu :D
[/quote]

Efendim cevabınızdan anlaşılacağı üzere elimizdeki silikon spreyle çözüm üretmek zor, öneriniz için teşekkür ederiz.

Bu arada S903 çıkmış paketten restaurant ticketı çıkıyormuş 005hihih

Revisorx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim aracım 2012 Cosmo, hem kemer yükseklik ayar kısmından, hem de kemer toka takma yerinden sesler vardı. Opel Gerçek serviste giderildi (200 km oldu alalı, ses yok). Bilginize.

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu seslerın gıderılmesını garantı kapsamındamı yaptırıyoruz

Revisorx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Garanti süresi içinde olduğum için öyle oldu tabi.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sesler genellikle servisin bildiği noktalara silikon sprey sıkılmasıyla giderildiğinden garanti dışı da olsa genellikle ücret talep etmezler.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugrakorkmaz link' Alıntı:
Sözde bende yaptırdım ama çift taraflı zırıltı devam edıyor.Birde arka koltuğun oralardan bir tıkırtı gelıyor ama nedır anlayamadım...
Benim kapı döşemesinin bir yerinden de zırıltı geliyor kapı içine dirseğimle sıkıştırıyorum kesiliyor,arka dan da ses var sanki bagajdaki birşey tangırdıyor gibi acaba stepne mi gevşek, bu hafta 3000 kontrolüne gitmeyi düşünüyorum liste bayağı kabardı.

drhayatieren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

niko22 link' Alıntı:
Benim kapı döşemesinin bir yerinden de zırıltı geliyor kapı içine dirseğimle sıkıştırıyorum kesiliyor,arka dan da ses var sanki bagajdaki birşey tangırdıyor gibi acaba stepne mi gevşek, bu hafta 3000 kontrolüne gitmeyi düşünüyorum liste bayağı kabardı.

bir benzeride bende oluyor. bazı sarkılarda özellikle bas düzeyi yüksek sarkılarda bas sesiyle senkronize şekilde kapı döşemesinde tam bu kapının kilit mekanizmasının oldugu yerden zırıltı geliyor.dirseğimle sıkıştırınca geciyor.her sarkıda olmadıgı için şimdilik önemsemiyorum ama 3000 bakımında göstericem..

bozlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Arkadaşlar,

Bir süredir aracın sol ve sağ kapısından kasislerde zırıltı şeklinde bazı sesler duyuyordum. Bu sesler bazen kasisin cinsine göre tıkırtı oluyordu.

Daha önce de servise gitmiştim camın hareket ettiği yataklar yağlanmıştı ama derdime çare olmamıştı.

Bugün emniyet kemerlerinin yataklarından bu sesin geldiği teşhisi kondu.

Eminyet kemerleri yataklarında izolasyon bandı uygulaması yapıldı. Bunun yanında fitillereden gelebilecek seslere karşı GM tarafından üretilen izolasyon sıvısı uygulandı ve tesadüfen döşeme çıt-çıtı çıkmış onun yerine montajı yapıldı.

şu anda daha önce duymuş olduğum sesler artık kesildi :)

Sizleri düşünerek detaylı olarak fotoğraflar çektim ve açıklamalar yazdım. Bilgiyi paylaşalım :)

Uygulama ile ilgili fotoğraflar:

image1k.jpg

image2vu.jpg

[img=359x600]http://img189.imageshack.us/img189/1952/image3wq.jpg[/img]

image4c.jpg

image5go.jpg

Süpersin yaaa  ellerine fikrine sağlık

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Forumda sesten şikayet eden 4-5 kişi şikayet konusu Astra lara binse ya, arbadaki hertürlü ses kaynağı anında buılunur eminim!!