Enjektör

Josey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar opel corsa 1.4 1999 model aracim var atiker sirali sistem takilı araci lpgde calistirinca cıt cıt cıt diye ses geliyor ama benzinde kesiliyor bu ses enjektor sesimi. usta aracin enjektorleri vuruyor dedi sizlerede sormak istedim atiker sirali sistemde enjektorler öyle ses yaparmasi normal mi yoksa gercekten vuruyor mu.

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senin enjektorler eski sistem normal çalısması o şekilde. Uzun ömürlü bir enjektordur. Normal çalışıyorsa sesi dert etme. Bozulana kadar kullan. Bozulursa muhtemelen sistemi değiştirmen gerek.

Josey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senin enjektorler eski sistem normal çalısması o şekilde. Uzun ömürlü bir enjektordur. Normal çalışıyorsa sesi dert etme. Bozulana kadar kullan. Bozulursa muhtemelen sistemi değiştirmen gerek.

Ama sesi aracin icinden bile duyabiliyorum ilk aldigimda oyle bir ses yoktu dediginiz gibi bozulmaya basladi hem yakitta atrti baya soguk havadandir diye dusundum ama 30kr tan fazla yakmaya basladi

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama sesi aracin icinden bile duyabiliyorum ilk aldigimda oyle bir ses yoktu dediginiz gibi bozulmaya basladi hem yakitta atrti baya soguk havadandir diye dusundum ama 30kr tan fazla yakmaya basladi
Soguk havada yakıt normal. Lpg pahalı. Enjektorler sabit durmuyor biryere çarpıyorsa ses artarak içeri gelir. Ya sabitleştir yada etrafına bez bant sar herhangi bir metal yada sert plastiğe çarpmasın.

Alaaddin Ede

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçtiğimiz nisan ayında ankara ağrı arasında 2200 km'lik yol yaptım. ağrı'dan erzurum'a dönerken kar ve tipi vardı, yol ise sürekli rampaydı. o yolda sarı motor ışığı yandı ve araç çekişten düşüp gürültülü çalışmaya başladı. o günden sonra da ara ara sarı motor ışığı yanıp söndü. ışık yandığı zamanlar araç sevimsiz bir hale geliyor, sürüş keyfi kaçıyor. bu durumda benzine geçersem sorunsuz çalışıyor. ustaya gittim enjektörler değişecek dedi. landirenzo evo tip enjektör de 900 tl, bir de tamir takımı varmış, o da 350 tl. sizce tamir takımı işe yarar mı?

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
geçtiğimiz nisan ayında ankara ağrı arasında 2200 km'lik yol yaptım. ağrı'dan erzurum'a dönerken kar ve tipi vardı, yol ise sürekli rampaydı. o yolda sarı motor ışığı yandı ve araç çekişten düşüp gürültülü çalışmaya başladı. o günden sonra da ara ara sarı motor ışığı yanıp söndü. ışık yandığı zamanlar araç sevimsiz bir hale geliyor, sürüş keyfi kaçıyor. bu durumda benzine geçersem sorunsuz çalışıyor. ustaya gittim enjektörler değişecek dedi. landirenzo evo tip enjektör de 900 tl, bir de tamir takımı varmış, o da 350 tl. sizce tamir takımı işe yarar mı?
İki sene önce aynı ikileme düşüp sıfır parça kullanan ve aracı halen aktif olarak sorunsuz şekilde kullanan biri olarak cevaplayayım; tamir takımına tam bir garanti vermezler eğer araca uzun süre binmeye devam etmeyi düşünüyorsanız kesinlikle yeni enjektör kullanın en azından ne zaman yolda bırakacak derdiniz olmaz garantili ürün kullanmış olursunuz..

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et

900 tl ye komple ecu ve albien performance enjektör takımı alınır. Bende de landirenzo omegas plus vardı. Europgas24 ecu ve albien performance 2 ohm enjektör aldım 800-850 tl ye geldi bana. Bi akşam eski beyin tesisatını söktüm yeninin montajını yaptım. o zamana kadar hoplayan zıplayan araba şimdi mükemmel şekilde gider oldu. Landirenzo iyi olabilir bilmiyorum ama bana göre gereksiz pahalı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi