Erken ve sık fan açma sorunu?

esolak85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba ben bir hafta önce astra sedan edition 1.6 benzinli 2016 model bir arac aldim sorunum şu araç hareret göstergesi yola ciktiktan kisa bir sure sonra 90 gelip sabitliyor ancak havalar malum tam ısinmamisken kisa rampalari ciktan sonra bile kısa süreli fan açiyor ve kapatiyor sehir ici trafikte bunu tekrarliyor kafama takildi acaba nedendir

bulent.toksoy06@gmail.com

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinli araçlar da kısa süre sonra hararet yükselir. Bu motorlar harareti seven motordur. motorun yoğuşması için hararetin 90 da durması normal. 80 derecelere düserse termostat arızalı olabilir. Yeni bir araç için radyatör fanın sesini nasıl duyursunuz araç içinde onu da anlamadım. yani şu demek olur ki normal...

esolak85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cam acik oldugu icin isikta dururken farkettim hocam sesi bu arada hararet gostergesi hep 90 da ne asagisi ne yukarisi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yükselmesin de düşük de kalsın.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Göstergeye aldnamayın 90 üstü 95 veya 100 derecede açardır o. Modelli araçlar artık anlık sıcaklığı göstermez oldu. Bunun yanında anormal bir durumda 100 derece üstü olsa gösterir ama. Kafaya taktıysanız Obd 2 cihaz alın anlık sıcaklığı görürsünüz.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun yok anlattıklarınızda.
Radyatör suyunu kontrol edin, motor soğukken genleşme kabında min yazan yerin üstünde olsun yeter.

Motoru fan açtığında müsait bi yerde durun, motor suyunun dolaştığını da görün içiniz rahat eder. HAraret yükselmedikçe sorun yok.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğru hem motor suyu seviyesi hemde antifiriz oranını kontrol ettirin