ESP-TC açılıp kapatılması (Video)

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ESP-TC açılıp kapatılması (Video)

Şahsen TC sisteminin araçlarımızda çok sağlıklı çalıştığını düşünmüyorum yada ben şartları çok zorladım

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
[quote author=tomacco link=topic=368.msg56108#msg56108 date=1321177999]
okul derslerimden bir örnek video tc için:
With tc.mpg

without tc:
Without tc.mpg
mehmet ne guzel orneklemişsın.helal
[/quote]
okulda derste hoca anlatıyordu verdiği notların içinden buldum. :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tc tuşu kapatınca yakıt tüketimine etkisi oluyor mu acaba yani tüketimi arttırıyor mu, deneyen var mı?

1

1423

Bilgi Girilmemiş

arkadaşlar geçen cumartesi ankaraya iyi kar yağdı.yerler de iyi kar tutmuştu.gece 2 de aldım anahtarı çıktım esp testi yapmak için. karda iyi deneme yapılıyor tavsiye ederim . :)

tc devredeyken:  ilk patınajda esp uyarı lambası yanmıyor ama araç patınaj çekiyordu.uzun sure patinaj çekince lamba yanıyor.eğer ilk anlarda tc çalışmıyor diye şüpelenirseniz bence çalışıyor. cünkü 2.vites 40 ile sabit giderken tam gaz yapınca 60 km hızda paninaj çekiyordu.bırakınca hemen 40 kusurlu rakamlara geri dönüyor ibre. tc 'yi kapatınca 40 dan 100 e kadar ibre çıktı. ilk anda lamba yanmadı ama tc sayesinde tekerlere fren uygulandı. bence çok önemli bir sistem hele de yokuş kalkışta.

esp testinde ise kapatmaya karlı koşulda cesaret edemedim.geniş yolda birkaç dengesiz hareketler yapınca aracı dengeye getiriyor.tabi bunlara çok iyi bir direksiyon hidroliği eklenince insan mest oluyor  :) ayrıca fark ettim ki hafif kaymalarda ;esp viraj içi arka tekere fren uyguluyor.sert kaymalarda ise viraj dışı ön tekere fren uyguluyor..  tek eksiği 4 çekeri yok.  :D

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1423 link' Alıntı:
arkadaşlar geçen cumartesi ankaraya iyi kar yağdı.yerler de iyi kar tutmuştu.gece 2 de aldım anahtarı çıktım esp testi yapmak için. karda iyi deneme yapılıyor tavsiye ederim . :)

tc devredeyken:  ilk patınajda esp uyarı lambası yanmıyor ama araç patınaj çekiyordu.uzun sure patinaj çekince lamba yanıyor.eğer ilk anlarda tc çalışmıyor diye şüpelenirseniz bence çalışıyor. cünkü 2.vites 40 ile sabit giderken tam gaz yapınca 60 km hızda paninaj çekiyordu.bırakınca hemen 40 kusurlu rakamlara geri dönüyor ibre. tc 'yi kapatınca 40 dan 100 e kadar ibre çıktı. ilk anda lamba yanmadı ama tc sayesinde tekerlere fren uygulandı. bence çok önemli bir sistem hele de yokuş kalkışta.

esp testinde ise kapatmaya karlı koşulda cesaret edemedim.geniş yolda birkaç dengesiz hareketler yapınca aracı dengeye getiriyor.tabi bunlara çok iyi bir direksiyon hidroliği eklenince insan mest oluyor  :) ayrıca fark ettim ki hafif kaymalarda ;esp viraj içi arka tekere fren uyguluyor.sert kaymalarda ise viraj dışı ön tekere fren uyguluyor..  tek eksiği 4 çekeri yok.  :D

+1

Bende TC hiç devreye girmedi ama ESP bol bol yanıyor  :D

Bir virajda sola dönüş sırasında arabanın arkası sağ atmaya başladı bariz bir şekilde ESP nin sağ ön tekere fren yaptığını hissettim

Bir anda araç kendini toparladı, konsola bakıtığımda da ESP ışığı yanıyordu zaten  045thumbsup

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
[quote author=1423 link=topic=368.msg79338#msg79338 date=1325020688]

+1

Bende TC hiç devreye girmedi ama ESP bol bol yanıyor  :D

Bir virajda sola dönüş sırasında arabanın arkası sağ atmaya başladı bariz bir şekilde ESP nin sağ ön tekere fren yaptığını hissettim

Bir anda araç kendini toparladı, konsola bakıtığımda da ESP ışığı yanıyordu zaten  045thumbsup
[/quote]

Benim ekranda da TC habire göz kırpıyor bana. Ayağımın ayaraı yok herhalde. :)

esad J

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende nadiren yanıyor bu ışıklar

nasıl sürekli yakıp söndürüyorsunuz anlamış değilim :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

esad J link' Alıntı:

Bende TC ışığını hiç göremedim Esad daha bir kere bile yanmadı ama ESP'yi en az 11-12 kere görmüşümdür.  :)

esad J

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
[quote author=esad J link=topic=368.msg79548#msg79548 date=1325030106]

Bende TC ışığını hiç göremedim Esad daha bir kere bile yanmadı ama ESP'yi en az 11-12 kere görmüşümdür.  :)
[/quote]

Mert ben çok nadir gördüm aslında ama acaba yanıp sönüyorda benmi anlamıyorum.

dediğin gibi esp gördüm bende hatta hayatımı kurtardı onu net hatırlıyorum tc yi çok hatırlamıyorum yandığını.

ama gaza ani yüklenince kapanıyorsada iyi bişey tabi