ESP-TC açılıp kapatılması (Video)

OZAN ERDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ESP-TC açılıp kapatılması (Video)

Merhaba arkadaşlar, ESP ile ESP plus arasındaki fark nedir acaba ? sitede ve arama motorlarında arama yaptım çok iyi bir cevap bulamadım.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OZAN ERDEM link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar, ESP ile ESP plus arasındaki fark nedir acaba ? sitede ve arama motorlarında arama yaptım çok iyi bir cevap bulamadım.

ESP'nin standart, plus ve premium olmak üzere üç farklı çeşidi var. Plus, standarda göre daha az titreşim ile daha sessiz çalışma vaat ediyor. Premium da aynı şekilde plus'a kıyasla daha sessiz ve daha az titreşimle çalışıyor. Ancak premium paketi şu anda sadece üst sınıf araçlarda var. Benim bildiğim kadarıyla aralarındaki fark bundan ibaret.

Flexcradia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ya arkadaslar benim aracta esp tusuna basiyorum hic bisi olmuyor basili tutuyorum gene bisi olmuyor tusun bozuk olma ihtimali nedir ama diger tum tuslar calisiyor birde ben araca subwoofer taktrdim ondan mi oldu dicem alakasi olmamasi lazim subwoofer taktirmadan once hic o tusa basmamostim o yuzden o sorunun cevabinida bilmiyorum

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben aracı aldıgımdan bu yana deneme amaçlı bile olsa TC'yi  kapatmamıştım. Bugün ışıklardan kalkışta kapattım. Bariz şekilde aracın daha rahat hızlandıgını farkettim.

Normalde bu güvenlik sistemlerini asla kapatmam ama kalkışlarda aracın daha seri hızlandıgını görmek de güzel.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
OZAN ERDEM link' Alıntı:
Benim bildiğim ESP iki tekere müdahale edebiliyorken ESP PLUS 4 tekere de müdahale edebiliyor.

selcuk1126

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astradaki ESP sınırlı kaymaya mı izin veriyor yoksa tehlike durumunda dahi devreye girmiyor mu ? Bazı araçlarda kapalı olsada kendiliğinden devreye giriyor

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hiç deneme fırsatım olmadı fakat bazı inceleme yapan kişiler tamamen kapandığından bahsediyor.
Bknz: YouTube Eren tekin

Bu mesaj iPhone 'dan fırlatıldı.[emoji12]

astra20151

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Ynt: ESP-TC açılıp kapatılması (Video)

ylc' Alıntı:
Hiç deneme fırsatım olmadı fakat bazı inceleme yapan kişiler tamamen kapandığından bahsediyor.
Bknz: YouTube Eren tekin

Bu mesaj iPhone 'dan fırlatıldı.[emoji12]

Esp'yi kapatmak için ileri sürüş teknikleri dersi almak veya tecrübeli olmak gerek bence,TC'de ise uygun hava koşullarında aracın kalkışı bariz değişiyor TC ile gaz pedalının aktardığı güç aşırı kontrollü kalkışlar yavaşken,TC devre dışı bırakıldığında çok daha atik ve hızlı tepki veren bir otomobil haline dönüşüyor astra,açıkcası pedal chip vs yaptırmak yerine TC'yi kapatarak kullanmak çok daha mantıklı tabi yağışlı ve kaygan zeminlerde tecrübesiz sürücüler için kesinlikle TC ile daha güvenli sürüş mümkün,herkese kazasız sürüşler,iyi forumlar.