Far problemi ! Yardim lutfen

Onurcc26

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Ya aracında kacak vardır yada cim de sorun ama cim de sorun olunca aracın direksiyonunda teyb düğmeleri filan varsa çalışmaz korna basmaz sinyal verince ses çıkmaz bunlar varmı bak yoksa otomatik far varsa far kumandasını yerinden çıkar bütün kapılar kapalı olsun söketini çıkarıp tekrar tak düzelir 2 3 defa tam tepki vermez düzelmiyor ise akü kutup başını çıkarıp yine bütün kapılar kapalı 15 dakika bekle ve dene
Korna sinyaller çalışıyor. Ama yinede kapıları kapatıp sok tak yapacim

Onurcc26

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Ne denediysek olmadı. Far kumanda paneli değişti olmadı. Hatlarda kopma tespit edilmedi. Sigortalarda prob yok. Birini buldum bakalım. Code ler bozulmuştur yeniden codlari yazmak gerek dedi. Bir bakacak bakalım. Çözüm olursa yazarım mutlaka. Bu arada ariza şu şekilde.

Far anahtarı kapalı konumundayken far yanıyor.
Far anahtarı açık konumundayken parklar yanıyor. Kapalı konuma getirildiğinde farlar açılıyor bidahada ac kapa yapmıyor.
Ayrıca anahtar kontakta kapalı konumundayken radyo ve klima aydınlatmaları yanıyor kontağı çevirince onlarda sönüyor.

Far anahtarı kapalı konumundayken sellektör dirket yakilabiliyiyor. Fakat açık konumundayken sadece ikaz için selektör aktif oluyor.

Bir diğer hususda ariza kodunu tüm sisteme aynı atıyor. Heryerde çıkıyor. (Kışa ve uzun far kışa devre yüksek voltaj) hatası veriyor.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hata kodu üzerinden gidecek olursak bir yerde kısa devre olma ihtimalini detaylı şekilde kontrol edebildiniz mi ?

Onurcc26

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bcm ile ilgili bir işlem yapıldı mı araçta

Onurcc26

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Bcm ile ilgili bir işlem yapıldı mı araçta
Şimdi araştırdım. %98 olay bu. Çünkü arabanın iç kısmına yıkama firmasında hava tutarken bağzı panellere havadan şu geldi. Kuruladım. Ertesi günü bu durumu yaşadım.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Şimdi araştırdım. %98 olay bu. Çünkü arabanın iç kısmına yıkama firmasında hava tutarken bağzı panellere havadan şu geldi. Kuruladım. Ertesi günü bu durumu yaşadım.
Bcm body control modul ü aracın içinde sigortaların üzerinde olduğu içinde elektronik devre olan kutu ama öyle ortada bir yerde olmaz astrada nede olduğunu bilmiyorum ama hortumla ayada basınçlı su tutmak gerekir ki kaçsın bir yerde kısa devre olup bcmye zarar vermiş olabilir. Söküp elektronikçinin(beyinci) kontrol etmesi gerek bence.