Filo Kiralama İçin Araç Seçimi Hakkında

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese iyi akşamlar dilerim.. İhtiyaçlarım sonucunda uzun dönem araç kiralamak gerekti.. Baktığım araçlar;
1- Fiat Egea 1.3 Multijet 95 hp Easy paket,
2- Citroen C-Elysee 1.6 hDi 92 hp Tekno+Cruise paket,
3- Opel Corsa E 1.3 CDTi 75 hp Design paket araçlar arasında bir seçim yapmam gerekiyor.. C-Elysee ilk başta çok mantıklı geldi ancak kullananların "bir depo ile 650 km yol yapıyor" yorumunu duymam araçan soğuttu ve listeden eledim. Corsa aracı sordurdum getirtebiliyoruz ancak aynı motorlu (hatta daha üst versiyonu ve güçlüsü) Egea ile arasında aylık yaklaşık 400 lira fark var.. Çok fazla olmasada bagaj ihtiyacımız olabiliyor.. Bu kiralayacağım aracı en az 3 sene kullanmayı düşündüğümden dolayı fiyat konusunda fark çok daha artıyor.. Siz seçiminizi nasıl yapardınız? Egea nasıl bir araçtır? Bize gider mi? Atmosferik Astra Classic III'ten sonra nasıl bir tepki verdirir? Cevaplarınızı bekliyorum...

Son düzenleme:

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence egea performans olarak astra classic 3 ü aratmaz dizel sonuçta daha az yakar turbo dizel olduğu için de performans tork tan dolayı bence astra dan daha iyi olur

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Egea yeni bir araç olmasına rağmen iyi tuttu diye düşünüyorum, bence bagaj ihtiyacınız varsa Egea daha mantıklı, bizim bilgi işlem arkadaşlara clio sw araçları alıp c-elysee verdiler adamlar clio nun kıymetini bilemedik diyorlar.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bugün görüştüm olacak gibi.. C-Elysee'den kat kat daha iyi olduğu kesin.. Motorundan yana sıkıntım yok yarı Opel motoru sonuçta :) Gelişmeleri aktaracağım..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egea 1.3 mjet corsa e 1.3 mjet.
bence en mantıklısı c elysee. kim diyor 650 km yol yaptığını. ben 1000 km yaptım arabada psa motoru var üstünde ölümüne az yakan motordur. uzun vadede kullanılacaksa exclusive mantıklı olur.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ne yalan söyleyeyim sıfır araçların fiyatlarına bakınca Egea'da bana göz kırpmaya başladı. ;)

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ne yalan söyleyeyim sıfır araçların fiyatlarına bakınca Egea'da bana göz kırpmaya başladı. ;)
Aynen abi, bence tip ve donanım olarak fiyatına göre başarılı bir araç

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
egea 1.3 mjet corsa e 1.3 mjet.
bence en mantıklısı c elysee. kim diyor 650 km yol yaptığını. ben 1000 km yaptım arabada psa motoru var üstünde ölümüne az yakan motordur. uzun vadede kullanılacaksa exclusive mantıklı olur.

Citroen bayisinde aracı tam olarak inceledikten sonra benden uzak dursun dediğim araç oldu.. 960 kiloyla fazla güven vermeyen, şasesinin çift parçalı olması, 1.6 dizel motorla uçak olup, cam açma tuşlarının Dacia modellerinde ve bazı Renault modellerinde (2000 Clio) olduğu gibi ön konsolda bulunması ve ayda 40 Euro+Kdv farkı konduğunda 36 ayda pişman ettireceğini düşündüm açıkçası..

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğerki yakıt olarak düşünürseniz c else bicilmiş kafdan. Ondan daha az yakanı cok zor. Ancak konfor adına mobilyetten farkı yok. Egea güzel bir secim olur bence hemde şirketinizin prestiji için biraz daha gösterişli bir arac egea

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bakalım yarın kesinleşecek.. Sözleşme işlerine bakacağız.. Muhtemelen olumlu sonuçlanıp en geç iki hafta içersinde aracı teslim alacağız..