Follow me home ???

Özer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar astralarimizda fOllow me home yani  refakatci aydinlatma  farlar kapilar kitliyken   Acildiginda veya acikken kitledikten sonra belli bir sure yaniyormu bu ozellik varmi bizim araclarimizda goremedim ben

Astra J Follow me home (opelsizasla.com)

Not: Admin tarafından video eklenmiştir.

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Follow me home ???

Bu özellik aracı aldığınızda kapalı geliyor sanırım, benimkinde öyleydi en azından. Bunu araç ayarları (config) menüsünden açmanız gerekiyor. Ayarın adını tam hatırlayamıyorum şu anda; ama bulmanız zor olmaz. Zaten çok fazla seçenek yok. Bu ayarı açarsanız, aracın uzaktan kumandasından kilit açma tuşuna bastığınızda aracın farları 30 saniyeliğine yanıyor, sonra sönüyor. Kapılar kilitli olmasa bile kilit açma tuşuna basınca geri vites lambası da dahil tüm farları yakıyor (sis farları hariç).

Aracı kilitleyince farlar normalde yanmıyor. Ancak motoru durdurduktan sonra araçtan inmeden hemen önce (kapıyı açtıktan sonra) bir kez selektör yaparsanız, farlar aracı kilitledikten sonra belli bir süre açık kalıyor. Sanırım bu süreyi de araç ayarları menüsünden ayarlayabiliyorsunuz.

Özer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tessekkur ederim bilgilendirme icinn biraz daha kircalamam gerekior anlasilan :)

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

sayfa 117 sadece cosmo modelleri için geçerli sanırım Hakan bey?

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
Aracı kilitleyince farlar normalde yanmıyor. Ancak motoru durdurduktan sonra araçtan inmeden hemen önce (kapıyı açtıktan sonra) bir kez selektör yaparsanız, farlar aracı kilitledikten sonra belli bir süre açık kalıyor. Sanırım bu süreyi de araç ayarları menüsünden ayarlayabiliyorsunuz.

Bunu bilmiyordum, anlaşılan o ki ilgili başlıkları da kaçırmışız, bilgilendirme için teşekkürler.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

omergokbulak link' Alıntı:
sayfa 117 sadece cosmo modelleri için geçerli sanırım Hakan bey?
tabi bazı ayarlar sadece cosmo için geçerli

yinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

config menüsü araç dışı aydınlatma diye hatırlıyorum kendim kullanıyorum far sensörü aktif bırakıyorsunuz aracınızı ortam karanlık ise tüm farlar yanıyor 30 sn boyunca sis hariç

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Bu arada arkadaşlar bilgilendirme amaçlı yazayım hani ben yaşadım başkalarıda yaşayabilir diye. Dalgınlıkla far ayarını autodan çıkartıp kısa huzmelilere getirirsek ve orda unutursak arabayı açtığınızda yanan farlar ile kapattığınızda bir süre daha yanmaya devam eden plaka aydınlatması falan yanmıyor haberiniz olsun. Benim iki akşamdır yanmadı bastığımda, ayarlarına baktım config'den falan keşfedemedim sebebi, sonra far ayarına baktım kısa huzmede kalmış, haa dedim kendi kendime. Aklınızda bulunsun en azından config menüsünü bir daha karıştırmazsınız boşuna böyle birşeyle karşılaşırsanız. :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Follow me home özelliği ile ilgili yoğun istek gelmişti video çekilmesi için
kısaca anlattım videoda.

Astra J Follow me home (opelsizasla.com)