For-x Navigasyon

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mersin gedizlerde necvox yerine bu sistemi takmaya başladılar. inceleme fırsatım oldu. ara yüz necvox ve diğerlerine göre daha düzgün gibi. orta bölümdeki orjinal usb aktif değildi yalnız. sadece torpidodakiler çalışıyordu.  aslında hepsi çin menşeli after market ürünler. ne kadar iyi desek de belli bi yere kadar. maalesef orjinallerin yerini alamıyorlar.

şu an için gedizlerde 1600'e takıyorlar. fakat ithalat beyannamelerinde tüm giderler dahil (navlun sigorta vs) fiyatları 85-90 dolar civarı. yakında kıymet araştırmasına gidilebilir ama bu kadar fahiş kar marjı olmaz. ki bu cihazların da ederi zaten en fazla bu aralıkta. dandik bir kapasitif mi rezistif mi olduğu belli olmayan lcd ve değiştirilen cd-rom. ana ünite zaten bosch orjinal kalıyor. 85 dolarlık bir cihazı 1600 tl'ye son kullanıcıya vermek hiç ama hiç adil değil. bu bahsettiklerim tüm muadili cihazlar için de geçerli. necvox cylone vs. fiyatların çok daha aşağı çekilmesi lazım.

nerhal61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: For-x Navigasyon

Evet bahsettiğiniz gibi hepsi çin malı ürünler. her marka araca orjinal görünümlü, dolu özelliği olan cihazları üretiyorlar.

85-90 dolar mı bilemiyorum ama ben necvox için çindeki ana üretici ile yazıştım, neredeyse sipariş verecektim. Üstelik şu anda çindeki mallar en güncel ve gelişmiş modeller, 3g modem desteği ve dvb tuner özellikleri var. 500 dolar gibi rakama kamera dahil kapıya teslim yapıyorlar ve garantili...en genel ifadeyle 900 tl ye malı getirebiliyorsunuz ama servislerin söz gelimi necvoxlar için verdiği rakam 1800-200 tl bandındaki resmen soyuyorlar...

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֜rünlerin gerçek değeri ve kalitesi bu fiyatları hak etmiyor ama yetkili servislerde çok ucuza almıyor bu ürünleri. 

Bu ürünlerden en bilinen iki markanın (Cyclone, Necvox) yetkili servislere geliş fiyatını birinci ağızdan ve çok net olarak biliyorum.
Sanıldığı gibi yetkili servislere 200-300 TL'ye gelmiyor. ևünkü yetkili servislerde bu ürünleri direk ևin'den ithal etmiyor.
Regi güvenlik gibi Türkiye dağıtım haklarını elinde bulunduran aracı firmalardan tedarik ediyorlar.

Yetkili servislerin yüksek kar marjı ile sattığı aşikar ama bir cihazdan 1000-1500 TL kar ediliyormuş gibi lanse etmek uygun değil.  :)
Ayrıca İstanbul'da 1500 TL'ye yetkili servis garantisiyle Cyclone taktırma imkanımız mevcut.
Kısacası bu ürünlerin geliş fiyatını ve satış fiyatını düşündüğümde bu cihazın 1500 TL'ye takılması bayi kar marjı açısından normal bir durum.

bjk675

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu sene ocak ayında for-x yani jameson firmasından adını hatırlamadığım arkadaş işyerimin karşısında olduğumdan bana navigasyon takmayı teklif etti fakat ben gerekli görmedim. çünkü aracımla uzun yola neredeyse çıkmıyorum. bana 1000 tl'ye verecekti. şimdi ne kadar oldu fiyatı bilemiyorum tabi. fakat gedizler daha önce araçlara necvox takıyorlarmış ve sorun yaşamışlar. en ufak bir müşteri şikayetinden dolayı cihaz sökülüp istanbul'a gönderiyorlarmış. yaklaşık 2 aydan beri for-x jameson firmasıyla çalışıyorlar ve şimdiye kadar hiç bir şekilde müşteri şikayeti gelmemiş. metlife arkadaş isterse benimle irtibata geçerse kendisini jameson firmasına yönlendireyim 1600 tl'den aşağı verebilirlerse versinler. kendisine bu konuda yardımcı olabilirim.

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim ben servislere yönelik bir şey demedim aslında. yanlış anlaşılmasın da düzeltelim. benim burda kızdığım cihazların asıl imalat değerinin aracılarla birlikte çok yüksek fiyatla son kullanıcıya sunulması. öncelikle bu konuyu açıklığa kavuşturalım. yoksa dediğiniz gibi sadece servisle alaklı bi durum değil.

şimdi asıl konuya dönecek olursak; işim gereği bu firmaların bu cihazları ithal ederken gümrüğe sunduğu beyannameler önümde. cihazın satın alım bedeli 50 dolar. navlun sigorta vs derken 90 dolara türkiye'ye gelişi var.  bunlardan biri de bizzat bjk arkadaşın dediği jameson firmasına ait. for-x denilen cihaz. tabi bu sadece bu markayla alakalı değil. ilk üretim bu navigasyon cihazların maliyeti taş çatlasa 100 dolar arkadaşlar. bakın yenilerden bahsetmiyorum. 1-2 senedir takılan cylone necvox ve türevlerinden bahsediyorum. şimdi tabi gümrükte çeşitli durumlar da var. malın fiyatı olduğundan daha düşük gösterilebilir. keza 45 dolar hayli düşük bir rakam lakin cihazlar da 70-80 doları geçmeyecek teknolojide bunu belirteyim.

sorun maalesef servislerde değil ithalatçı ve aracı firmalarda. servislerin tek yanlış noktası var o da bu duruma göz yummaları.

metlife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ayrıca Mert bey inanın 1500 tl hiç normal bir durum değil.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

metlife link' Alıntı:
Ayrıca Mert bey inanın 1500 tl hiç normal bir durum değil.

Bende yanlış anlaşılmayı düzeltmeye çalışayım...  

Benim normal olduğunu düşündüğüm konu bayinin 1500 TL'ye sattığı cihazdan kazandığı para.  :)
Yani demek istediğim 1500 TL'ye sattıkları cihazdan 300% kar yapmıyorlar.  :)
Bildiğim kadarıyla yetkili servislerin bu cihazların satışına karşılık kar marjı 25% - 30% civarında. (1500 TL'ye satıldığı taktirde)

Yoksa bu cihazlar hangi marka olursa olsun benim gözümde 500-600 TL bile etmeyecek değerde.  :)
Bizleri böyle yüksek meblağlar ödenmeye iten nedenlerin başında bence araçlarımızın konsolu ile birebir uyumlu olmaları ve garanti sürecinde bize sıkıntı yaratmayacak olmaları geliyor.

İşin özeti bizim bu ürünleri bu kadar pahalıya almamızın tek nedeni yetkili servislerin değil ithalatçı firmaların fiyat politikası.  :)

ibida

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçen hafta for-x taktırdım.gayet memnunum. toyota servisi bu markayı kullanıyor. gayet mennunlar. cyclone ve necvox gibi arıza sorunu yokmuş.

bjk675

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugün aracıma sonunda for-x navigasyon taktırdım. genel olarak ses kalitesi mükemmel, radyo çekim kalitesi mükemmel, geri görüş kamerası net ve mükemmel. dokunmatiği seri. geçişleri iyi. sesli navigasyon açıkken yol tarifi veriyor. kesinlikle tavsiye ederim...

EmreCan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bjk675 link' Alıntı:
bugün aracıma sonunda for-x navigasyon taktırdım 1100 tl'ye.(akraba indirimi). genel olarak ses kalitesi mükemmel, radyo çekim kalitesi mükemmel, geri görüş kamerası net ve mükemmel. dokunmatiği seri. geçişleri iyi. sesli navigasyon açıkken yol tarifi veriyor. kesinlikle tavsiye ederim...

Acaba nerede taktırdınız paylaşabilirmisiniz ve bizde taktırmak istesek indirim alabilirmiyiz birde son olarak ürünün videosunu çekerseniz bizde faydalanmış olacağız teşekkürler şimdiden