FORD FOCUS

Opelfan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
ben son kasa değil önceki kasa focus için söyledim.

• Beğen
Tepkiler: Opelfan

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yalnız tabi söylemeyi unuttum.C sınıfından aşağı düşmemek gibi bir amacım var.Birde 2.el az kullanılmış alıcam.Sıfır değil yani.Bunu baştan nedne yazmadım bilemedim.
Anladım ama bence bu iş tamamen maddi imkanlara dayalı bir iş. Önceliklerinizi berlirlerseniz daha kolay sonuca ulaşabilirsiniz. Tabiki Ford Focus güzel kullanışlı ama sınıfının üstünde bu fiyatı hak etmiyor. Çok aşırı pahalı 2016 Kasasını kullandım 1-2 yıl dediğim gibi dizel mizel ama yakıyordu yani. O yüzden dizel de en iyisi Audi ama işin bütçe tarafıda var tabiki....

• Beğen
Tepkiler: Opelfan

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ergonomik açıdan ve malzeme kalitesi olarak bir Golf değil ama onun dışında sürüş pozisyonu, direksiyon netliği, frenler, yol tutuş olarak C sınıfının en olgun aracıdır.
Türkiyedeki bilinirlik, yedek parça, 2.el gibi unsurlar da eklenince, çok mantıklı bir seçenek.

Motor açısından eğer ki düşük km ve bakımlı alacaksanız çok sorun olmaz.
Ama km yükseldikçe, bakımsız kalmış ve kötü kullanılmışsa TDCI motorların üst kapak contası biraz zayıftır, contadan sorun çıkarma riski var.

Temiz bir Focus kesinlikle memnun eder.

Opelfan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ergonomik açıdan ve malzeme kalitesi olarak bir Golf değil ama onun dışında sürüş pozisyonu, direksiyon netliği, frenler, yol tutuş olarak C sınıfının en olgun aracıdır.
Türkiyedeki bilinirlik, yedek parça, 2.el gibi unsurlar da eklenince, çok mantıklı bir seçenek.

Motor açısından eğer ki düşük km ve bakımlı alacaksanız çok sorun olmaz.
Ama km yükseldikçe, bakımsız kalmış ve kötü kullanılmışsa TDCI motorların üst kapak contası biraz zayıftır, contadan sorun çıkarma riski var.

Temiz bir Focus kesinlikle memnun eder.

Teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

Opelfan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 3 hafta önce toyota c-hr hibrit araç almış bulunmaktayım.Dizeller çok çok azalmış ve gittikçede azalacak. Önümüzdeki 4 sene içerisinde satılacak tüm sıfır araçların % de 80 ni hibrit olucak. Hem tam hibritin sadece toyotada olmasından dolayı, hemde gelecek 4-5 sene içerisinde kısmetse elden çıkarması kolay olsun diye toyota hibritden yana kullandım şansımı.

Bakalım yaşayıp görücem.Ama yakıt bayağı bir azaldı gibi.İlk depom halen dolu.daha halen 90-100 km menzil var gözüküyor.

Tabiki foruma devam.Paylaşım herşeydir. -))

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aracınız hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız kullanın.. Bir sonraki binek araç tercihimde hibritler kafamı kurcalamıyor değiller :) Uzun dönem kullanımda bilgilenmek için tecrübelerinizi bekleriz (bakım maliyetleri, parça fiyatları, motor aksamında çıkan sorunlar.... gibi), keyifli sürüşler...

Opelfan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tabiki seve seve bilgilendiririm.Teşekkür ederim iyi dileklerin için.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

Opelfan

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi akşamlar.Konunun devamı olarak yazıyorum.Aracım 3300 km oldu.Arkadaşlar toyota hibrit araçları kesinlikle tavsiye ediyorum.Yakıt bakımından çok cimriler.Sadece aşırı sürat yapmadığınız sürece .

Konfor , yol tutuş,süspansiyon hepsinden memnunum.