Fren Kaliperleri Ses ve Çözümleri (Video&Fotoğraf)

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi

tesla273

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Fren Kaliperleri Ses ve Çözümleri (Video&Fotoğraf)

ilkerozdemir link' Alıntı:
BENCE ARACA KARTER KORUMA TAKTIRMAYIN KAZA ANINDA MOTOR KORUMANIN ֜ST֜NDEN KAYARAK KABİNE GİRİYOR
SADECE HAVA GİRİşİNİ ENGELLEMEK İևİN PLASTİK BİR KAPAK OLABİLİR

Sayın ilkerozdemir  foruma öncelikle hoşgeldiniz sizi bu başlıkta tanımak isteriz

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=2.0

Ayrıca forum kuralları gereği küçük harf kullanırsanız seviniriz... Büyük harf bağırarak konuşma anlamına gelir..

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

Arkadaşlar Ben Kaliper Sesinden O Ringli Pim Yaptırarak Kurtulmuştum Bugün Bir Usta Tunap 113 Diye Birşey Önerdi Acaba Kullanan Veya ürün Hakkında Bilgisi Olan VArmı ?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Döşeme taşlı yollardan giderken benim aracımdan da sol önden bu sesi duyuyorum. Ne yapmamı önerirsiniz konu çok dağılmış geri toplanmış o nedenle 2-3 sayfadan sonra malesef okuyamadım :(

karaca_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

selamlar bu sorunu bende aracımda yaşadım. Sağ ön tekerlekten geliyordu. Gerçi benden başka kimse duymuyorduda neyse. Bir tanıdık ön düzenci arkadaşım var ona götürdüm aracı. Bu sorunun genelde tüm araçlarda olduğunu söyledi. Yani opele has bi sorun değilmiş. Lastiği söktü ve o pimi yerinden çıkardı. Daha sonra gres yağ ile iyice yağladı. Sonra yerine tekrar taktı. Hiçbir ses kalmadı. Tavsiye ederim.
Hatt arkadaşım pime kutu kolaların bir parça kesip araya koymak istedi ancak o ses yapan boşluk o kadar küçük bir boşlukki kutu kola parçası sığmadı. Şuanda da hiçbir sıkıntı yaşamıyorum.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

emrah28 link' Alıntı:
selamlar bu sorunu bende aracımda yaşadım. Sağ ön tekerlekten geliyordu. Gerçi benden başka kimse duymuyorduda neyse. Bir tanıdık ön düzenci arkadaşım var ona götürdüm aracı. Bu sorunun genelde tüm araçlarda olduğunu söyledi. Yani opele has bi sorun değilmiş. Lastiği söktü ve o pimi yerinden çıkardı. Daha sonra gres yağ ile iyice yağladı. Sonra yerine tekrar taktı. Hiçbir ses kalmadı. Tavsiye ederim.
Hatt arkadaşım pime kutu kolaların bir parça kesip araya koymak istedi ancak o ses yapan boşluk o kadar küçük bir boşlukki kutu kola parçası sığmadı. şuanda da hiçbir sıkıntı yaşamıyorum.
Yağlamak gecici çözum ses bir muddet sonra tekrarliyacaktir.

ևözümu pimler paketten biri kenari lastikli biride düz cikiyor.  
2 pimide lastikliyle degistirmek  gerekli.  

[img=448x600]http://i.hizliresim.com/NYXzg5.jpg[/img]

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

Bu konu ile ilgili bugun ozel servisteki ustamla görüştüm usta kaliper pimlerini tornalatmak ilerde sıkıntı yaratabilir frenle alakali bir sistem oldugu icin risk almak istemem dedi anlamadim herkez de yaptiriyor varmi sıkıntı yasayan bilmiyorum ha birde ben sokuveririm sen tanidigin tornaci varsa yaptirirsin dedi ben ne yaptiracagimi bilsem zaten sormam bence usta ugrasmak istemedi

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydın Surtaş da bu konuyu sordum 2 ay kadar önce konuyu görünce aklıma geldi. Usta bana tornacıda yaptıkları uygulama sonrası 2 müşterinin erken balata bitirme şikayeti ile geldiklerini söyledi. Dogruluk payı var mıdır fikrim yok ustaların yorumunu beklerim

Not:liste baslığına yazdım yanlışlıkla mod larımız silebilirse sevinirim :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozgun88 link' Alıntı:
Aydın Surtaş da bu konuyu sordum 2 ay kadar önce konuyu görünce aklıma geldi. Usta bana tornacıda yaptıkları uygulama sonrası 2 müşterinin erken balata bitirme şikayeti ile geldiklerini söyledi. Dogruluk payı var mıdır fikrim yok ustaların yorumunu beklerim

Not:liste baslığına yazdım yanlışlıkla mod larımız silebilirse sevinirim :)
OK hakan.

ABEY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar aynı sorun bende de var galiba. İzmir'de yaptıran arkadaşlar hangi servise veya özel servise yaptırdı? Ve sorun çıktı mı acaba?Teşekkürler.

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ABEY link' Alıntı:
Arkadaşlar aynı sorun bende de var galiba. İzmir'de yaptıran arkadaşlar hangi servise veya özel servise yaptırdı? Ve sorun çıktı mı acaba?Teşekkürler.

Bu sorun nasıl birsy böyle çıt çıt ses mi cıkıyr bazn, nedr şikayetnz tam olark