Garanti uzatma yaptırmak mantıklı mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Can Saday

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.
Garanti uzatma konusunda ne düşünüyorsunuz? Opel Türkiye garantisi, 1 yıl için 650 TL fiyat veriyor.
Aracım 2017 Astra sedan 1.6 cdti otomatik. 40 binde, ikinci sahibiyim, 6 ay sonra garanti bitiyor.
Otomatik ve 2. El aldığım için uzatma mantıklı geliyor.
Yaptıran var mı, tavsiye eder misiniz? Şimdiden teşekkürler, kazasız belasız sürüşler dilerim

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz Can bey...Bence uygun fiyat verilmiş..Değerlendirebilirsiniz...

• Beğen
Tepkiler: Can Saday

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
650 tl icin yaptirmaya değer hocam.

• Beğen
Tepkiler: Can Saday

Can Saday

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam çok teşekkür ederim cevabınız için. Katılım şartnamesini buraya ekliyorum. Yılda 30 bin km yapıyorum, buna göre verilen fiyat 1 yıl ve 90 bin km sınırı için. Haftaya randevu aldım, görüşeceğim. Detayları yine burada paşlaşırım.

Ekli dosyalar

• 20171213_FlexCare_Terms_and_conditions_Turkey.pdf
    899.8 KB · Görüntüleme: 268
  • Beğen
Tepkiler: Hasip

Can Saday

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dün Odak (Cevizlibağ) ile görüştüm.
- Garanti uzatma "Opel Flexcare" adı altında yapılıyor. Sıfır araca verilen 2 yıllık Opel Türkiye garantisinin bire bir aynı şekilde uzatılması oluyor. Aynı şartlar geçerli.
- mekanik ve elektrik/elektronik her tür arıza dahil. Kaportada çürüme dışında kullanıma bağlı yıpranma hariç. İç aksamda kullanıma bağlı sayılacak plastik kırılma vb. hariç. Örneğin direksiyon/vites topuzu soyulması hariç.
- Yıl ve km limiti ile fiyat çıkarılıyor. 1-3 yıl ve 10 bin - 30 bin şeklinde seçilebiliyor
- 1 yıl- 30k üzerinden 90k km'ye kadar yaptırdım. 590 +kdv fiyat aldım.
- kampanyayı 45k bakımını 1000 TL'ye yaptırdığım (liste fiyatı 1600 TL) düşünülürse, bu şartlar ile fiyat çok uygun.
- Geçen yıla kadar Ankara Sigorta ile özel bir paket şeklindeymiş garanti uzatma; sıkıntılı iş. Şimdiki Opel Türkiye garantisi olduğundan uygun olan herkese tavsiye ederim.

Kazasız belasız sürüşler dilerim

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel in uzatilmis garanti konusundaki yaklasimi önemli bence. Seat Leon marka aracimiz icin vw de garanti uzatmistik. O da ...life uzantili bi şeydi. Geçmiş gün tabi detaylari tam hatirlamiyorum ama sigorta kutusunun alt kisminda erime olmuştu. Araç duzenli servis bakimi gormesine ve disarida hicbir islem yapilmamis olmasina ragmen camura yatip hasari karsilamadilar. Kullanici hatası deyip işin içinden siyrildilar. Biz de garantiyi iptal edip kalan parayi kendilerinden almistik. Gelen paranin bir kismiyla da sorunu gidermistik. Umarim opel in yaklasimi böyle değildir.

Can Saday

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu konuda Opel'in yaklaşımı kadar yetkili servisin yaklaşımı da sanırım önemli oluyor ama gördüğüm kadarıyla Opel Türkiye garanti konusunda çok parlak bir sicile sahip değil...
Öte yandan; uzatılmış garantinin yeni araç garantisiyle birebir aynı olmasını esas alıyorum. Sıfır garantisinde çamura yattığı durumlarda ek sürede de aynısını yapabilir. Ben açıkçası en kötü ihtimalle (inşallah olmaz tabii) dava açabileceğim bir taraf olmasını istedim :) Sonuçta turbo dizel ve otomatik şanzımanlı bir araç ve en büyük maliyete yol açabilecek bu iki elemanla ilgili ne olursa olsun "kullanıcı hatası" diyemezler.
Ayrıca PSA grubunun imaj düzeltme çabasına gireceğini ümit ediyorum. Umut fakirin ekmeği ne de olsa :D Servis ve garanti konusunda geçmişe göre daha iyi bir noktaya gelir diye bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: b.arat ve Murat

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
PSA grubunun marka prestijini yükseltmeye çalışacağını bende düşünüyorum. Bütün internet sitelerinde opel reklamlarının dönmesinin başka bir açıklaması olamaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...