golf'e bi iki ufak parça

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımın ses kalitesi beni tatmin etmiyor.ufaktan bi iki parça değişikliğine gitmeyi düşünüyorum.

orj mp3 cd teybe 4çıkış anfi+ön arka hoparlör değişimiyle idare edcek bi ses alabilir miyim.ana üniteyi değiştirmek istemiyorum.

hoparlör olarak cadence 16,5 cm 2takım zxc601k ya da cadence zxc601k+alpine 16,5cm hoparlör eklemeyi düşünüyorum.hangisini tawsiye edersiniz

hem bunların ssini biraz da desteklicek bi anfi arıyorum.kicker 65.1 60watt rms, jbl 755.6 ya da cadence fx104 'ten birini almayı düşünüyorum.

ne kadar verim alabilirim illa ana ünite değişimi mi gerekli(istediğim ses o kadar güçlü değil.sadece teyp+hoparlör değişimine göre biraz daha iyi bi ses)

Son düzenleme:

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
canim sen de para gani, hedefler yuksek, bosver sen yeter yetmez dusunmeyi, tak gitsin! o markalarin kotu sesi olmaz...

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok yok para kıymetini bilmek gerekir bi de o parayı tutturmak için limdeki parçaların bi kısmını elden çıkarabilmem.sadece garanti bozmadan nispeten temiz ses arıyorum.yine de yardımın için teşekkürler....

OKİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracının kapılarını söktürmeden önce sana tavsiyem mevcut sistemine bir adet 30 cm bas ve ileriye dönük olarak 5 veya 6 kanal bir anfi alıp tweter takfiyesi yapman olur eğer bu sesten memnun kalmazsan hoperlör yerine mid takımı kullanıp sistemi yenilemeni tavsiye ederim ama yok ben bas istemiyorum sadece kapı kolonlarını kullanarak bir sistem kurmak istiyorum dersen ALPİNE hoperlör kullan derim diğer markalardan fiyat farkı 100 de 20 kadar daha pahalı ama olsun arıza oranı 10000 de 3 olan bir marka için değer bence . yardımcı olabildiysem ne mutlu bana .

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim ana ünitem JVC, orijinal komponentleri 16'lık JBL'ler ile değiştirdim, bir de arkada Punch var.Sadece Sub'da anfi var, komponenetler direkt ana üniteye bağlı.Ana ünitenin çıkışı iyi ise ve iddialı bir sistem kurmuyorsan bence komponentler için anfiye gerek yok.Bir gün görüşürsek bi dinletirim... :)

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında ana ünite istiyorum da lcd'ye sahip olmadan gelecek bi ana ünite çok bozuyor görüntüyü malum golflerin teybi oldukça büyük diğerleri yanında yarısı gibi kalıyor:)bi de mavi animasyonlu falan bulmak gerekir:)çevirici ile amfi bağlatarak belki düzeltirim diye düşünmüştüm.orjinal teyp 4x20 veriyor ki bu tüm componentler için zayıf kalcak.gerçi şimdilik bass'ı sonlayınca ses fena olmadı ama o hoparlörler kısa sürede patlayacaktır.adım gibi eminim:)biraz daha araştırcam.aslında oldukça yakın yerlerdeyiz de daha denk gelemedik:)alpine ana ünite+jbl amfi+ kicker componentler fena ses vermiyor gerçi.heheheh...

oki çok teşekkür ederim.hoparlör dediği aslında cross-overlı tweeterlı takım:)mono amfi ile birlikte sub koymak iyi olacak ama araç uzun yola da çıkacağından bagaj derdi var.yoksa kicker l5 gözüme çok takılıyor...

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
sana tavsiyem kapıların için... eski golflerin orjinal hoporlörünü taktır... yeni golflerdeki ses sistmi çok vasat ama eskilerin kalitesi çok daha iyi..