Gösterge, Bilgi Ekranı Işığı Sorunu

tm28

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Öncelikle merhaba,

Aracım corsa 1.2 essentia 2010 model manuel. Bir akşam birden bire farlar sönüp tekrar yandı. Çok dikkate almadım, Çok sıklıkla da yapmadı daha sonrası. Ama konsolun aydınlatması çok kısık seviyeye geldi.

3 numaralı düğmeye basınca bir şey olmuyor.
Farı 1 numaraya getirince normalde parklar yanardı şimdi normal farlar yanıyor. 2. konumda ise parklar yanıyor.

Far düğmesini değiştirdim, değişen bir şey olmadı. Direksiyonun yanındaki sigorta kutusundan özellikle 2 numaralı sigortayı değiştirmeme rağmen yine bir şey olmadı. Bu konuda yardımcı olur musunuz lütfen.

1.jpg

*Farları acınca aydınlatma ışıkları bu şekilde sönük oluyor.
2-.JPG2.JPG

3.JPG 3-.jpg

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Öncelikle merhaba,

Aracım corsa 1.2 essentia 2010 model manuel. Bir akşam birden bire farlar sönüp tekrar yandı. Çok dikkate almadım, Çok sıklıkla da yapmadı daha sonrası. Ama konsolun aydınlatması çok kısık seviyeye geldi.

3 numaralı düğmeye basınca bir şey olmuyor.
Farı 1 numaraya getirince normalde parklar yanardı şimdi normal farlar yanıyor. 2. konumda ise parklar yanıyor.

Far düğmesini değiştirdim, değişen bir şey olmadı. Direksiyonun yanındaki sigorta kutusundan özellikle 2 numaralı sigortayı değiştirmeme rağmen yine bir şey olmadı. Bu konuda yardımcı olur musunuz lütfen.

Ekli dosyayı görüntüle 29845

*Farları acınca aydınlatma ışıkları bu şekilde sönük oluyor.
Ekli dosyayı görüntüle 29847Ekli dosyayı görüntüle 29846

Ekli dosyayı görüntüle 29848 Ekli dosyayı görüntüle 29849
Aküyü söküp 10dakika kadar bekleyince bcm kendini sıfırlar bunu bir dener misiniz

tm28

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim Çağatay Bey.

Dediğiniz işlem için endişelerim var açıkçası. Sebebi de şöyle: Arabam günün birinde çalıştırmak istediğimde marş basmadı. Anahtarı çevirince sadece tık-tık sesi geliyordu, öyle marş sesi falan yoktu. Konsolda İngiliz anahtarı simgesi yanık kalmıştı. Neyse çektirdim aracı, doğru beyinciye. Araç bir hafta yattıktan sonra, ustanın dediğine göre tekrar programlanmış. Özellikle akün zayıflayınca değiştirmelisin, tekrar aynı sıkıntıyı yaşayabilirsin demişti. Araç kendisini unutuyor gibi bir şeyler demişti.

Şimdi aküyü söktüğümde sıkıntı yaşar mıyım acaba?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim Çağatay Bey.

Dediğiniz işlem için endişelerim var açıkçası. Sebebi de şöyle: Arabam günün birinde çalıştırmak istediğimde marş basmadı. Anahtarı çevirince sadece tık-tık sesi geliyordu, öyle marş sesi falan yoktu. Konsolda İngiliz anahtarı simgesi yanık kalmıştı. Neyse çektirdim aracı, doğru beyinciye. Araç bir hafta yattıktan sonra, ustanın dediğine göre tekrar programlanmış. Özellikle akün zayıflayınca değiştirmelisin, tekrar aynı sıkıntıyı yaşayabilirsin demişti. Araç kendisini unutuyor gibi bir şeyler demişti.

Şimdi aküyü söktüğümde sıkıntı yaşar mıyım acaba?
Aküyü sökünce araçla ilgili kişleştirmeler gider örneğin radio kanalları saat yol bilgisayarı bilgileri ve tek tuşla açılıp kapanabilen camlar ayrıca araç beyinleri kendini sıfırlar. Aracınızda eğer başka sorun yoksa aküyü söküp takmakla sorun yaşmazsınız kutup başları orjinalse 10 numara anahtarla söküp takabilirsiniz.

Bizim araçlarda akü bitikken marşa basınca tik tik sesi gelir marş rölesinden ama amarşmotoru dönemez yeterli akım olmadığı için bu olayda çok zorlamadıktan sonra beyni yakma vs olmaz. Aküyü değiştirip kodu silince düzelecektisizin aracınızda yada uzun süre akü sökülü kalırsa bazı arıza kodlarını kendi siliyor.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

entice

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Belki yardımı olur diye yazıyorum...Benim Corsada da Navigasyon kendini bazen korumaya alıyor ve açılmıyor,o zaman akünün kafasını çok kısa bir sürede çıkarıp takıyorum..Saat ve tarih kaldığı yerden devam ediyor hiç ayarlama yapmıyorum....