Gündüz Farları hk.

Fiköze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

Gündüz farlarını photon turuncu yaptım. Renkleri canlı, ancak sisleri yaktığımda turuncu rengi biraz zayıflıyor. Zayıf değil canlı yanması için bir şey yapabilir miyim veya Ankara'da bunu yaptıracağım bir yer tavsiye eder misiniz?

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com
Cvp: Gündüz Farları hk.

Amber/ Tuuruncu led kullanabilirsiniz ama led olayı da sıkıntılı. Uyarı veriyor, direnç ya da + olan ayakalrı birleştirmek gerekiyor. En kötüsü de ledlerim ömrü kısa oluyor. En azından benim aldıklarım öyle çıktı. Şimdi G4 avize ledini T20 duya yerleştirdim dışına da turnucu cam boyası ile boyadığım ve keserek kısalttığım cam deney tüpü geçirdim. Şimdilik çok güzel oldu ama ömrünü göreceğiz. Bu evlerde kullanılan avize ledi olduğu için daha uzun ömürlü olmasını bekliyorum.

G4 ampuller iğne bacaklı diye geçen avize ampulü, Ayaklarına tel lehim yaparak eski ledlerin duyuna taktım. Photon bende de var, bunların yanında o sarı kalıyor. Gerçekte çok tatlı bir turuncusu var. 

l31LkE.jpg

VPYAlP.jpg

njrkAR.jpg

vX4mgp.jpg

1Vd4YG.jpg

R13Xkj.jpg

Fiköze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HasanM' Alıntı:
Amber/ Tuuruncu led kullanabilirsiniz ama led olayı da sıkıntılı. Uyarı veriyor, direnç ya da + olan ayakalrı birleştirmek gerekiyor. En kötüsü de ledlerim ömrü kısa oluyor. En azından benim aldıklarım öyle çıktı. Şimdi G4 avize ledini T20 duya yerleştirdim dışına da turnucu cam boyası ile boyadığım ve keserek kısalttığım cam deney tüpü geçirdim. Şimdilik çok güzel oldu ama ömrünü göreceğiz. Bu evlerde kullanılan avize ledi olduğu için daha uzun ömürlü olmasını bekliyorum.

G4 ampuller iğne bacaklı diye geçen avize ampulü, Ayaklarına tel lehim yaparak eski ledlerin duyuna taktım. Photon bende de var, bunların yanında o sarı kalıyor. Gerçekte çok tatlı bir turuncusu var. 

l31LkE.jpg

VPYAlP.jpg

njrkAR.jpg

vX4mgp.jpg

1Vd4YG.jpg

Çok teşekkür ederim. Ellerinize sağlık çok güzeller.

Fiköze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HasanM' Alıntı:

l31LkE.jpg

VPYAlP.jpg

njrkAR.jpg

vX4mgp.jpg

1Vd4YG.jpg

R13Xkj.jpg

Hasan bey bilmediğim için soruyorum photon turuncu T20 ampullerin + olan ayaklarını birleştirerek bağlasak zayıf yanma sorununu çözebilir miyiz? Aracım sedan edition plus sorun olur mu, led olmadığı için arıza ışığının yanmayacağını düşünüyorum. Ayrıca + olan ayakları birleştirirsek arka parklar devamlı yanacak mı?

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

Fiköze' Alıntı:
HasanM' Alıntı:

Hasan bey bilmediğim için soruyorum photon turuncu T20 ampullerin + olan ayaklarını birleştirerek bağlasak zayıf yanma sorununu çözebilir miyiz? Aracım sedan edition plus sorun olur mu, led olmadığı için arıza ışığının yanmayacağını düşünüyorum. Ayrıca + olan ayakları birleştirirsek arka parklar devamlı yanacak mı?

Ben halojen ampullerde ayakları birleştirme yapmadım. Gündüz farları 21 W, kısık mod ise 5W. Bu haliyle halojen ampul çok fazla ısınıyor. Artı ayakları birleştirdiğiniz zaman 21W+5W =26W birden yanacak bu da mevcut ısının %25 civarında artması demek olacak. Işık ile beraber mevcut ısıyı da arttıracaksınız. Bu fazla ısı da duyda, kablolarda yada far tasında deformasyona yol açabilir. Ben olsam yapmam böyle birşey. Onun yerine daha az ısınan daha parlak ışık veren led ampul alırdım. Öyle de yaptım zaten. ::)

+ olan ayakları birleştirirseniz arka parklarınız da gündüz farlarınız yandığı sürece yanar.

Fiköze

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HasanM' Alıntı:
Fiköze' Alıntı:

Ben halojen ampullerde ayakları birleştirme yapmadım. Gündüz farları 21 W, kısık mod ise 5W. Bu haliyle halojen ampul çok fazla ısınıyor. Artı ayakları birleştirdiğiniz zaman 21W+5W =26W birden yanacak bu da mevcut ısının %25 civarında artması demek olacak. Işık ile beraber mevcut ısıyı da arttıracaksınız. Bu fazla ısı da duyda, kablolarda yada far tasında deformasyona yol açabilir. Ben olsam yapmam böyle birşey. Onun yerine daha az ısınan daha parlak ışık veren led ampul alırdım. Öyle de yaptım zaten. ::)

+ olan ayakları birleştirirseniz arka parklarınız da gündüz farlarınız yandığı sürece yanar.

Teşekkür ederim. Bu haliyle kullanmaya devam edeceğim.

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

G4 ledlerde henüz bir sıkıntı yok. Renk çok canlı. :)

l3RMql.jpg

RMDuman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim Gündüz farları LED (orijinal) AFL paketi almamıştım kısa ve uzunları LED yapsam uzunu Şimşek efektli Sellektör ne güzel olacak.
Bu işten anlayan kimseyi bulamadım.

dadas079

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracin far ve panjura çektiğiniz kırmızı şerit çok güzel olmuş neyle yaptiniz ben de yaptirmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

dad as079' Alıntı:
Aracin far ve panjura çektiğiniz kırmızı şerit çok güzel olmuş  neyle yaptiniz ben de yaptirmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sağolun teşekkür ederim. Panjurdaki kırmızı plasrik şerit. Oto aksesuarcılarında satılıyor metresi 3-4 TL. Arkası yapışkanlı krom ve kırmızı olarak var. Farlardaki reklamcılardan aldığım kırmızı folyodan yapılmış şerit. Farın şekline göre kalıp çıkarıp 5-6 mm kalınlığında keserek yapıştırdım.