H7 Far Ampulu Değiştirme ( Resimli ) ...

KaanKan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: H7 Far Ampulu Değiştirme ( Resimli ) ...

HasanM' Alıntı:
gezegen' Alıntı:

Çok ilginç. Bu linkteki ürün açıklamasında 55W yazıyor. Dediğim gibi camın rengi sarı, mavi yada şeffaf olmasının hiç bir önemi yok. Sadece halojen ampulün 12V 55W olması yeterli düzgün çalışması için. Ben şimdiye kadar kullandığım bütün araçlarım da Osram Coolblue kullandım. Hiç birinde de sorun yaşamadım. Siz aldığınız philips ampulleri başka bir araçda da deneyin bence, ampuller sorunlu olabilir. Çünkü 12V  55W olan bir ampul normal şartlarda arıza ışığı vermez. Standart ampul ile aynı akımı çekiyor. Fazla yada eksik akım çekerse arıza verir.

Başka araçta deneme imkanım yoktur ampul arıza lambası yaktığı için ben hemen geri iade etmiştim. Makyajlı makyajsız kasa ayırımı yapar mı acaba bu ampul?

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

gezegen' Alıntı:
HasanM' Alıntı:
Çok ilginç. Bu linkteki ürün açıklamasında 55W yazıyor. Dediğim gibi camın rengi sarı, mavi yada şeffaf olmasının hiç bir önemi yok. Sadece halojen ampulün 12V 55W olması yeterli düzgün çalışması için. Ben şimdiye kadar kullandığım bütün araçlarım da Osram Coolblue kullandım. Hiç birinde de sorun yaşamadım. Siz aldığınız philips ampulleri başka bir araçda da deneyin bence, ampuller sorunlu olabilir. Çünkü 12V  55W olan bir ampul normal şartlarda arıza ışığı vermez. Standart ampul ile aynı akımı çekiyor. Fazla yada eksik akım çekerse arıza verir.

Başka araçta deneme imkanım yoktur ampul arıza lambası yaktığı için ben hemen geri iade etmiştim. Makyajlı makyajsız kasa ayırımı yapar mı acaba bu ampul?

Makyajlı makyajsız ayrımı yoktur. Sistem sadece çekilen akımı kontrol eder, ampulün tipi rengi önemli değildir. 55W akım çekilmiyorsa yada fazla akım çekiyorsa sorun var demektir uyarır. Sanırım sizin aldığınız ampullerde sorun vardı. Çünkü forumda birçok arkadaş philips yada osram beyaz ışık veren ampul taktı. Makyajlı yada makyajsız sorun yaşayan olmadı diye hatırlıyorum.

KaanKan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HasanM' Alıntı:
gezegen' Alıntı:

Makyajlı makyajsız ayrımı yoktur. Sistem sadece çekilen akımı kontrol eder, ampulün tipi rengi önemli değildir. 55W akım çekilmiyorsa yada fazla akım çekiyorsa sorun var demektir uyarır. Sanırım sizin aldığınız ampullerde sorun vardı. Çünkü forumda birçok arkadaş philips yada osram beyaz ışık veren ampul taktı. Makyajlı yada makyajsız sorun yaşayan olmadı diye hatırlıyorum.

Anladım. O zaman bu seferde osram marka bir ürün alıp deneyeceğim inşaAllah bu sefer sorun çıkmaz. Yine çıkarsa artık bahtımıza :)

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

gezegen' Alıntı:
HasanM' Alıntı:

Anladım. O zaman bu seferde osram marka bir ürün alıp deneyeceğim inşaAllah bu sefer sorun çıkmaz. Yine çıkarsa artık bahtımıza :)

Osram da sorun çıkacağını sanmıyorum. Osramın uzmanlık alanı aydınlatma :)  Hayırlısı bakalım. Sonucu burada paylaşırsanız sevinirim. :)

KaanKan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HasanM' Alıntı:
gezegen' Alıntı:

Osram da sorun çıkacağını sanmıyorum. Osramın uzmanlık alanı aydınlatma :)  Hayırlısı bakalım. Sonucu burada paylaşırsanız sevinirim. :)

Tabi ki.. Yardımınız için çok teşekkürler..

we[AGRA]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konu sahibine çok teşekkür ederim emeği ve paylaşımı için.

Makyajlı Sport Astra'mda sarı kısa farlar benim de hoşuma gitmiyor, gündüz ledleri orjinal beyaz kısalar sapsarı kötü duruyor. Sis ve uzunlara ellemeden bende beyaz ışık elde etmek istiyorum. Ön cam dahil tüm camlarda film var aydınlatma gücü endişelendirmiyor değil. Arabanın orjinal aydınlatmasından bile çok memnun değilim. Uzun yola sık çıkmam o yüzden beyaz ışığa geçeyim diyorum.

Muayeneden geçmiyor değil mi bu farlar girmeden önce ampülleri değiştirmemiz gerekecek mi?

Son olarak İzmir'de bu işlere hevesli arkadaşlar varsa iletişime geçelim arabaya daha yapacağım işler var Astra kardeşi arıyorum gaza getirecek. :D

Lapsetur1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
RE: Cvp: H7 Far Ampulu Değiştirme ( Resimli ) ...

gezegen' Alıntı:
Pazartesi şu ürünlerden bir tanesini almayı düşünüyorum ama tam olarak karar veremedim sizce hangisi daha uygun olur.?

Osram H7 Tip Ampül Seti NIGHT BRAKER
Osram H7 Tip Ampül Seti NIGHT BRAKER UNLIMITED
Her iki ürünede aynı özellikleri yazmışlar sadece unlimited'de " % 110 Fazla" yazıyor sanınırım buda ya daha fazla beyaz ışık veriyor yada daha uzun ömürlü

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

gezegen' Alıntı:
Pazartesi şu ürünlerden bir tanesini almayı düşünüyorum ama tam olarak karar veremedim sizce hangisi daha uygun olur.?

Osram H7 Tip Ampül Seti NIGHT BRAKER
Osram H7 Tip Ampül Seti NIGHT BRAKER UNLIMITED

Bu ampuller performans ampulü. Standart ampulden biraz daha beyaz dır ama aydınlatması iyidir. Osram coolblue gibi beyaz ışık beklemeyin. Beyaz ile sarı arasında bir ışık verir. Standart ampulden birazcık daha beyaz gibi olur ama sonra o size sarı gelir, ama aydınlatması standart ampulden daha iyidir. Daha önceki aracımda kısalarda cool blue, uzunlarda nightbraker kullanmıştım.

we[AGRA]' Alıntı:
Konu sahibine çok teşekkür ederim emeği ve paylaşımı için.

Makyajlı Sport Astra'mda sarı kısa farlar benim de hoşuma gitmiyor, gündüz ledleri orjinal beyaz kısalar sapsarı kötü duruyor. Sis ve uzunlara ellemeden bende beyaz ışık elde etmek istiyorum. Ön cam dahil tüm camlarda film var aydınlatma gücü endişelendirmiyor değil. Arabanın orjinal aydınlatmasından bile çok memnun değilim. Uzun yola sık çıkmam o yüzden beyaz ışığa geçeyim diyorum.

Muayeneden geçmiyor değil mi bu farlar girmeden önce ampülleri değiştirmemiz gerekecek mi?

Son olarak İzmir'de bu işlere hevesli arkadaşlar varsa iletişime geçelim arabaya daha yapacağım işler var Astra kardeşi arıyorum gaza getirecek. :D

Osram cool blue yada philips  diamondvision tarzı bir ampul kullanabilirsiniz beyaz ışık için. Ben coolblue ampulleri eski aracımda da yıllarca kullandım şimdiki aracımda da yıllarca kullandım ve kullanıyorum da. Aralarda uzun yola çıkarım şimdiye kadar bir sorun yaşatmadı bana. Şehir içinde zaten yeterli aydınlatmalar var o yüzden araçların ışıkları çok da etkili olmuyor. Mavi ampuller muayenede şimdiye kadar sorun çıkarmamıştı. Daha önceki muaynede hem kısalar hem uzunlar mavi ampullüydü ve aydınlatma ile ilgili bir sorun olmamıştı. 2 ay önce tekrar muayene yaptırdım aydınlatmayla ilgili bütün hafif kusurlar vardı. :) 
- Kedi gözlerinde 2 sıra led var birisi fren lambalarına bağlı birisi sinyallere bağlı. Kısa farlarım da Osram Collblue var. ( Aydınlatma lambaları: Araç mevzuatına uygun olmayan renkte ve özelliklte aydınlatma düzeneği var. )
Çamurluk sinyallerim turuncu şeffaf folyo kaplıydı ( Sinyal Lambaları : Rengi hatalı )

Muayene sonucu bu:
2j4r20.jpg

Araba bu şekilde muayeneye girdi:

E3MgV9.jpg

2j4rkv.jpg

B8gr09.jpg

efsunkar3356

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arka tampon kedi gözü çok hoş olmuş. aracım makyaj sız acaba benimkine olur mu? işlem yapması zor oluyormuş?

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi