Hava akışmetresimi bozuk?

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, yazın kelebek boğazı, egr valfi, ve bu kısımların temizliğini komple yaptırdım. aracın lpg de teklemesi söz konusuydu. ilk çalıştırdığımda benzinde dahi kendinden devir yükseltiyordu. bu işlemlerden sonra veya kendiliğinden düzeldi. gerçi zaman zaman bu problemi yapıyordu 2 gün benz,nle gezince normale dönüyordu.

Şimdi 3 gündür araç rolantideyken durduk yerde 1200 devre çıkıp 700 devre kadar düşüyor. kendini silkeliyo yani durup dururken, sonra gaza basıp hareket edipde ayağımı gazdan çekip debriyaka falan basınca devir kendiliğinden yükseliyor tekrar. yaklaşık 2000-2500 seviyelerine. hatta araç giderkende bunu hissettiriyor ben ayağımı gazdan geçsemde araç daha geç yavaşlıyor.

Motor ısısı 95 dereceyede gelse devir saati 1100-1200 seviyelerinde duruyor. buda bazen gaz yememe tekleme sorunları yaratıyor. bugün benzinle gezdim aynı sıkıntıyı azda olsa benzindede yaptı, en son denemek için lpg ye aldım sorunsuz geldi. anlam veremiyorum bir türlü bu soruna.

Sizce hava akışmetresi bozuluyormu? yada bozuksa nasıl anlarız bozuk olduğunu? yenisi pahalımı:(

mehmetbekler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim sorun bendede var ama bende ilk çalışmada sogukken yapıyor o olayı belirli bi dereceye geldiginde düzeliyor ama genede hissediliyor az da olsa bana ateşleme bobini buji ve buji kablolarını degiştirmemi söylediler halen aynı ama yakında yaptırcam sorun düzelirse sanada söylerim..

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolanti regulatörünü temizlettiniz mi? anlattıklarınız onun yapacağı arızalara benziyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolanti regulatörünü temizlettiniz mi? anlattıklarınız onun yapacağı arızalara benziyor

aynen kardesim..rolanti pislikten takili kaliyor kendiliginden icindeki kol geri cekilmiyor, fazladan hava aliyor..

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
farklı parcalar

benzer sorunlar yasadım tech cihazı rölanti regulatörünü işareet etti

motor yapılırken soketleri yanlıs baglamısız dedi usta düzelttiler sorun geçti

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor ışığı yanmadan tech cihazı arıza göstermezki ama??