Hava Filtresi İle İlgili

tncymrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[/böncelikle  burdaki bütün arkadaslarıma  saygılarımı sunmak istiyorum.. ben astra 1.4 turbo sahibiyim.. gecenlerde tuning firmasına gittimm. hava filtresi takıtırmak içinn.. aama araca hava filtresi uymadı. ordaki bi kaç aparatın değilmesi gerekiyomus. bas tarafındaki kısmın torna ile yeniden yapılması gerektiğini sölediler.. acaba aranızda bu araca hava filtresi taktıran oldu mu hiçç..  yaptıran varsa bu konuda yardmcı olursa memnun olurumm... şimdiden  herkeze tşklerimi sunarımm...

Volk@n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: HAVA FİLTRESİ İLE İLGİLİ

tncymrt link' Alıntı:
[/böncelikle  burdaki bütün arkadaslarıma  saygılarımı sunmak istiyorum.. ben astra 1.4 turbo sahibiyim.. gecenlerde tuning firmasına gittimm. hava filtresi takıtırmak içinn.. aama araca hava filtresi uymadı. ordaki bi kaç aparatın değilmesi gerekiyomus. bas tarafındaki kısmın torna ile yeniden yapılması gerektiğini sölediler.. acaba aranızda bu araca hava filtresi taktıran oldu mu hiçç..  yaptıran varsa bu konuda yardmcı olursa memnun olurumm... şimdiden  herkeze tşklerimi sunarımm...

ben duymadım hiç fakat şunu sormak isterim, hava filtresi hp gücünü %5 - %10 artırıyor diye biliyorum doğrumu? buda yakıt sarfiyatını arttırır sanırım doğal olarak.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben K&n kutu içi filtre siparişi verdim. ay sonunda elime geçmesini bekliyorum. kutu içi filtre adı üstünde var olan kağıt fitreyi çıkarıp yerine taktığınız bir filtre ve herhangi bir değişiklik gerekmez. bunun yanında güce katkısı çok çok azdır. açık hava filtresi ise daha fazla artı güç sağlar. bununla birlikte ses de artar. ancak mutlaka o araç için üretilmiş olan tercih edilmelidir. bu sayede hem montaj kolay olur. ( ilave barular falan olur genelde, soğuk hava alabilmek için )  piyasada üniversal filtreler de vardır ama şahsen tavsiye etmem hem montaj sorunları olur, hem araç zaman zaman stop edebilir ( teknik olarak sebebini tam bilmiyorum ancak böyle sorunların çok yaşandığını biliyorum ).

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Ben açık hava filitresi için biraz araştırdım ve takmayı düşünüyorum, takılması sorun değil açıkcası kesme biçme işlemi olmicak sanayideki tanıdık ustamla görüştüm.
performans bakımındanda açık hava filitresi ancak %2 civarında bir artış sağlar.
sıradan bir açık hava filitresi takılmamalı zaten kaliteli birşey olması şart bizim araçlar için.