Hava Filtresi

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Esmerce link' Alıntı:
Evet arkadaşlar az önce 4 tekerleğimin de basınçlarını 37 yaptım, el atmışken 2000km deki motorun hava filtresine de baktım, iri bir kelebek dışında tertemiz ..
hava filtresini nasıl çıkardınız ? tam olarak filtre nerde acaba mümkünse bir ara fotoğrafla paylaşabilir misiniz?

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
HaKaN link' Alıntı:
[quote author=Esmerce link=topic=175.msg24293#msg24293 date=1302277042]
Evet arkadaşlar az önce 4 tekerleğimin de basınçlarını 37 yaptım, el atmışken 2000km deki motorun hava filtresine de baktım, iri bir kelebek dışında tertemiz ..
hava filtresini nasıl çıkardınız ? tam olarak filtre nerde acaba mümkünse bir ara fotoğrafla paylaşabilir misiniz?
[/quote]
kaputu açınca sol taraftaki büyük kutu, etrafındaki vidaları söküp kapağını açın

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
HaKaN link' Alıntı:
[/quote]

Arkadaşlar da yardımcı olmuşlar, kaputu açtığınızda en solda hafif cama yakın bir yerde büyükce siyah bir plastik kutu var, o hava filtresidir.

Etrafındaki küçük yıldız vidaları dikkatli bir şekilde açarak filtreye ulaşabilirsiniz.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Esmerce link' Alıntı:
[quote author=HaKaN link=topic=175.msg24310#msg24310 date=1302280251]
[/quote]

Arkadaşlar da yardımcı olmuşlar, kaputu açtığınızda en solda hafif cama yakın bir yerde büyükce siyah bir plastik kutu var, o hava filtresidir.

Etrafındaki küçük yıldız vidaları dikkatli bir şekilde açarak filtreye ulaşabilirsiniz.
[/quote]

teşekkürler şimdi deneyeceğim aracı yıkarken, bakayım ne var ne yok içinde :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dikkat edilecekler;

* Vidaları sökerken vidalara zarar vermeyin, takarken gereğinden fazla sıkıp diş atlatmayın.
* Kapağı açtıktan sonra filtreyi dikkatlice çıkarın, üst kapaktaki emiş deliğine toz pislik vb kaçırmamaya dikkat edin.
* Kapağı açmışken varsa basınçlı hava ile filtre kutusunun altında birikmiş yoğun toz böcek vs temizleyin, ama üst kapaktaki emiş deliğine dikkat edin tozlar buraya girmesin.
* Filtreyi önce elle silkeleyerek sonra havanın emildiği yönün tersine basınçlı havayla temizleyin, ama basınçlı havayı pek yakından tutmayın çünkü dikkat edilmezse pek sağlıklı bir yöntem değildir.
* Filtreyi geri takarken kapağa tam olarak oturup boşluk kalmadığından emin olun.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Hava Filtresi

az önce baktım da baya bir vida var zorlamayayım dedim, yanlış birşey yapmayayım
boş bir zamanda servise baktırırım

image1hsh.jpg

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tamirciliğe  heveslenmemek lazım bence. yanlış bişey yapabiliriz. biz sadeec  arabaları yıkayalım :)

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok fazla pahalı olmayan ve aslında temizlenmesi de zor olmayan bir parça .... bence eğer temizlenme zamanı geldiyse temizlenmeli... eğer beceremiyorsak yenisi ile değiştirmek yakıt tüketiminde oldukça etkili bir parça... kendim denemek isterim aslında :) merak ettim açıkçası

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben 15.000 km bakımını beklemeden 7500 km de değiştirmeyi düşünüyorum, filitre önemli. tabiki servisten alacağım orjinal parça ile.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Filtreyi sökmekten korkmayın, tek yapacağınız 6-7 adet vidayı söküp geri takmak.

Bu tür uğraşılarla hem bilginiz artar hem araca daha yakın hissedersiniz  greatt