Hava Filtresi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Hava Filtresi

Caganastraj link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba benim aracimda orjinal kendi flitresi var ve soyle bi problem oluyor yagmurlu camurlu havalarda kullandigim zaman aracin performansi dusuyor daha sonra sağ ön çamurluk içindeki haliya benzer bir malzeme var onu yikadigim zaman tekrar eski haline donuyor aracım. yani performans duzeliyor hava flitresinin havayi cektiği yer camurlugun icindeğmiş acaba o kısım kirlendiği için bu tip bir sorun olabilirmi ?

Çok değişik bir ileti, aklıma takıldı bakayım tez zamanda..

tunc1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hava filtresi üzerinde bmc tek geçerim diğerlerinden biraz pahalı yanlız kullanımı  performansı farklı ayrıca internette karşılaştırma yapılabilir farkı ortaya çıkar.

dejampe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

açık hava filtresi kullanmayanlar boş yere kutu içi performans kullanmayın bence her 5000 km de bir orjinal filtreyi yenilemek çok daha mantıklı ve güvenli... toptan alınca tanesi 12 liraya geliyor  011zaa

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben kutu içi K&N den sonra orjinal filtreyi takınca arabanın 4000 devir üzeri hızlanması hissedilir şekilde ağırlaştı.

Fark üst devirlerde açığa çıktığından dizellerin kutu içi filtre kullanması gereksiz..

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aklıma takıldı üşenmedim bu saatte iş yerime gidip K&N i geri taktım, orjinal filtreden sonra ilk farkedilen gaz tepkilerinin daha da canlanması, alt devirlerdeyse torkun zayıflaması.

Özellikle K&N den sonra S.Booster ı kırmızıya alınca arabanın gazına -tabiri caizse- dokunulmaz oluyor; her pedala temas aracın beklemeksizin ileri atlamasını sağlıyor.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Aklıma takıldı üşenmedim bu saatte iş yerime gidip K&N i geri taktım, orjinal filtreden sonra ilk farkedilen gaz tepkilerinin daha da canlanması, alt devirlerdeyse torkun zayıflaması.

Özellikle K&N den sonra S.Booster ı kırmızıya alınca arabanın gazına -tabiri caizse- dokunulmaz oluyor; her pedala temas aracın beklemeksizin ileri atlamasını sağlıyor.

Sonra niye öğlen uyanıyorum ben.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende de şu an k&n kutu içi takılı değil. geçen ay emme manifoldu ikinci kez değişti. ilki yaklaşık bir sene önce değişmişti. geçen ay yine sorun çıkınca servisteki ustam da k&n filtreye beğenmediği için çıkartıp orjinal kağıt filtreyi takmıştım. gerçi yine k&n takacağım ama acaba emme manifoldu sorunu ile k&n in bir alakası var mıdır? bana yoktur gibi geliyor ama iki kez arıza çıkıp değişince acaba demekten kendimi alamıyorum.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
bende de şu an k&n kutu içi takılı değil. geçen ay emme manifoldu ikinci kez değişti. ilki yaklaşık bir sene önce değişmişti. geçen ay yine sorun çıkınca servisteki ustam da k&n filtreye beğenmediği için çıkartıp orjinal kağıt filtreyi takmıştım. gerçi yine k&n takacağım ama acaba emme manifoldu sorunu ile k&n in bir alakası var mıdır? bana yoktur gibi geliyor ama iki kez arıza çıkıp değişince acaba demekten kendimi alamıyorum.

Abi muhtemelen değişen manifoldun da hatalı olanlardandı. Diskler gibi aynı. Hiç ihtimal vermiyorum filtreden olacağına.