HGS Etiketi Camdan Nasıl Temizlenir?

Sentetico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba, günümüzde herkesin başına gelmiş ve halen gelmekte olan bir sorun ile ilgili önceki araç sahibinden kalan ön camda ki HGS Etiket izleri nasıl temizlenir? Bu sorunun cevabını hep birlikte verelim istedim. Herkes kendi deneyimlerini paylaşırlarsa ihtiyaç sahibi arkadaşlar bilgi sahibi olurlar... :)

Aseton ile zeytinyağı ile etiket çıkarmak için özel olarak üretilmiş spreyler dahil bir çok çözümü var herkes kendi deneyimlerini paylaşabilir mi? :)

Eğer ben cama yapıştırmak ve kirletmek istemiyorum derseniz;

81127624_tn30_0.jpg

http://www.hepsiburada.com/autocsi-pratik-hgs-kabi-cok-amacli-kullanim-pm-otcsa20315

bu şekilde çözümler de mevcut.

Reklam yapmak gibi olmasın çok ucuz bir mevlaya böyle çözüm yolları da var.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açıklıyorum:) hgs etiketi izini maket bıçağından bir parça koparıp 45 derecelik bir açıyla sıyırarak rahatlıkla çıkarabilirsiniz camı çizmeden leke kalmadan 20 saniyede çıkarabilirsiniz bu şekilde

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Her zaman elimin altında bir miktar temizlik tineri (MaxMeyer Degreaser 3600) denilen ürün bulunur.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bunca zaman otobana çıkma durumum olmadı idi. Geçen hafta Sakarya ya gittim. Ve mecbur HGS aldım ama cama yapıştırmadım :D ince şeffaf bir plastik üzerine yapıştırdım ve turnukelerden geçer iken elimle tuttum ve sorunsuz bir şekilde gittim geldim. Şimdi HGS ruhsat arasında cam ise ter temiz bir şekilde duruyor ;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Nadir Astra da ben de aynı şeyi yapıyorum ama HGS kartı kaybolacak diye de aklım gidiyor :)

Sentetico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunca zaman otobana çıkma durumum olmadı idi. Geçen hafta Sakarya ya gittim. Ve mecbur HGS aldım ama cama yapıştırmadım :D ince şeffaf bir plastik üzerine yapıştırdım ve turnukelerden geçer iken elimle tuttum ve sorunsuz bir şekilde gittim geldim. Şimdi HGS ruhsat arasında cam ise ter temiz bir şekilde duruyor ;)

Benimde ruhsatın içinde, yakın zamanda lazım olacak. Dediğiniz gibi elle tutarak okutabilmiş iseniz sıkıntı yok demektir... Ben de o yöntemi uygulayayım. :)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Etiket yerine kart almak daha mantıklı.

Aslında sistem plaka üzerinden işlediği için karta gerek yok. 7 gün sonra otomatik düşüyor.

dervis2007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim sık sık başımıza gelen bir olay. Türkiye'ye gelir giderken en az 6-7 tane yapıştırılır.
Ben yapıştırmadan önce hafif ıslatıyorum. Ama uzun süre kaldığı zaman fazla etkili yöntem değil.
Çıkarmak için ise saç kurutma makinası ile ısıttıktan sonra çıkartıyorum

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et

eskiden istanbulda yaşarken bende aynı şeyi ogs ye yapardım. kapı cebinde dururdu ogs. tam köprü gişelerden geçerken elimle cama tutardım. cam hep twemiz kalırdı.:rakir::bir::bir::bir:

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Etiket yerine kart almak daha mantıklı.

Aslında sistem plaka üzerinden işlediği için karta gerek yok. 7 gün sonra otomatik düşüyor.

benim şimdiki arabamda hgs var. 2 kez otoban kullandım ikisindede gişeden geçerken kaçak yazdı. ama 2 hafta sonra hesabı kontrol ettiğimde hgs hesabından cezasız normal geçiş düşülmüş. yani plaka olduğu ve okunabildiği sürece camdaki hgs nin pek önemi yok gibi.:bir::D:D:D